Żółta koszulka – No to się nam „Maniek” odrodził jak Feniks z popiołów. Tomasz Marczyński wygrał wyścig Dookoła Maroka, a po drodze trzy etapy, więc żółta koszulka dla niego. Jak widać mieszkańcowi Andaluzji bardziej służą klimaty południowe – Turcja, Maroko, niż polkowickie buty. Wprawdzie Maroko, to nie Kraj Basków, ale zwycięstwo w całym wyścigu trzeba docenić. Wyróżnienie dla Michała Kwiatkowskiego, że nigdy się nie poddaje i cały czas kombinuje, by wyścig nie stał się nudny dla rywali i telewidzów. Pochwała także dla Macieja Paterskiego za to, że po raz drugi został Ślężańskim Mnichem, choć w niedzielnym „Sporcie po Panoramie” wydawało mi się, że wyścig wygrał jednak Zbigniew Gucwa.

Czarna koszulka – Naganne zachowanie połowy peletonu podczas Paryż – Roubaix przy przejeździe kolejowym zasługuje na czarną koszulkę. Z jednej strony kolarze (słusznie!) protestują, że organizatorzy nie biorą pod uwagę czynnika pogody, że zostawiają kiepsko oznakowane słupki, a z drugiej dają przykład nieodpowiedzialnego zachowania przejeżdżając przez zamknięte szlabany. Ciekaw jestem reakcji UCI na jawne łamanie regulaminu wyścigu. Czy musi dojść do tragedii? Oby nie!

Tomasz Jaroński

 

Foto: Zbigniew Świderski / Poland Bike

guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
El Wray
El Wray

Ode mnie czyli kibica – czarny… zarękawek – dla moich guru spikerki kolarskich imprez tj. Panów Tomasza Jarońskiego i Adama Probosza za popsucie zabawy informacją o wynikach Gp Scheldeprijs podczas transmisji z Kraju Basków. Co prawda ten pierwszy wyścig transmitowany był u konkurencji, ale ja podobnie jak pewnie wielu kibiców dzięki nowoczesnym technologiom mam możliwość oglądania jednego wyścigu, równocześnie nagrania drugiego i obejrzenia później.
Wydaje mi się, że w podobnych okolicznościach przyrody istnieją metody aby odpowiednio ostrzec tak „nawiedzonych” kibiców przed podaniem takich informacji.
Rozumiem, że nie trzeba mieć szacunku dla konkurencji, ale szanować kibiców to jest obowiązek.
Pozdrowienia z Piotrkowa Trybunalskiego. 🙂

Ekspert
Ekspert

Jak zwykle zero obiektywizmu. Czarna koszulka ewidentnie dla Kwiatkowskiego, który był u bukmacherów faworytem „Vuelta Pais Vasco”, a zajął dopiero 8 miejsce.

Piotr
Piotr

Czarna koszulka dla komentarzowego eksperta który najwyraźniej czeka na potknięcia Polaków by móc na forum wylać swoją frustrację życiową
Drogi ekspercie. Michał Kwiatkowski był wyróżniającym się kolarzem na wyścigu, w każdym etapie przyjeżdżał w czołówce i nie możesz się nad nim pastwić tylko dlatego że nie wygrywa każdego etapu i wyścigu.

Sławomir
Sławomir

EKSPERT to klasyczny TROLL. Motywacja bliżej nieznana, prawdopodobnie kręci go, że zwracamy na niego uwagę, więc najskuteczniej będzie jego opinie i jego samego ignorować, trochę jak ekshibicjonistę. Najgorzej wdawać się w dyskusje, albo merytorycznie traktować jego komentarze.

tubi
tubi

Panie Redaktorze ruszył sezon a o Pro Lidze cisza, jako kibic krajowego ścigania przyznaje Czarną koszulkę organizatorom cyklu Pro Liga 🙂 mam nadzieje ze cos się ruszy w tym naszym małym piekiełku. Pozdrawiam

Zbyszek
Zbyszek

Żółty trykot dla Marczyńskiego to żart? Przecież ten wyścig w Maroku to 3 liga.
W sprawie komentowania przez Pana Jarońskiego i Wyrzykowskiego- przestańcie w końcu krytykować wszystkich, kamerzystów, realizatorów, dziennikarzy itd. Ten Wasz samozachwyt jest nieuzasadniony. Sami Panowie nie są mistrzami. To, że młode adeptki i adepci kolarstwa się Panami zachwycają nie świadczy, że jesteście Panowie guru dla prawdziwych znawców kolarstwa.

zaki
zaki

Zbyszek masz racje może nie znawców kolarstwa ale ludzi co siedzą w tym sporcie jako kolarze później trenerzy itd to momentami szlag trafia jakie głupoty się słyszy ale wiadomo nie dogodzisz każdemu. Dla mnie ekspertem jest ten co siedział na rowerze i się ścigał, ten co jest trenerem albo ten co organizuje wyścigi. Bo tacy ludzi wiedze najlepiej jak jest każdy na własnej skórze poznał plusy i minusy sportu a nie siedząc za mikrofonem.