Gustav Larsson (Team Saxo Bank), wygrał 2. etap wyścigu Tour du Limousin, jazdę indywidualną na czas. Szwed pokonał Sebastiana Langevelda (Rabobank) oraz mistrza Francji w jeździe na czas, Nicolasa Vogondy (Bbox Bouygues Telecom).

Kolarze mieli do pokonania aż 45,1 km, a start i meta usytuowana była w miejscowości Saint Amand Montrond. Najlepszy czas wykręcił Larsson (0:53:30.32), pokonując Langevelda o 20 sekund. Vogondy do Szweda stracił 43 sekundy.

Zwycięstwo oczywiście dało kolarzowi SaxoBanku prowadzenie w klasyfikacji generalnej, w której o identyczne różnice czasowe prowadzi nad pozostałą dwójką na podium. O dziwo, dzisiejszą długą czasówkę, bardzo dobrze pojechali… sprinterzy. Michael Morkov (Team Saxo Bank), który był 7, a Jose Joaquin Rojas Gil (Caisse d’Epargne) zajął 13. pozycję.

Z kolarzy którzy mogą powalczyć jeszcze o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu na dalszych etapach, czwarte miejsce zajmuje Sylvain Chavanel (Quick Step), który traci 50 sekund do lidera. Rein Taaramae (Cofidis, le Credit en Ligne) zajmuje 6. lokatę ze stratą 1 minuty i 21 sekund do Larssona. Thomas Lövkvist (Sky Professional Cycling Team) zajmuje 8 lokatę i do swojego rodaka traci 1 minutę i 33 sekundy.

Jutro trzeci etap wyścigu z Uzerche – Mansac o długości 191.5 km. W końcówce etap przypomina profilem Ardeńskie klasyki, np. Liege-Bastogne-Liege.