Francesco Gavazzi (Lampre-Farnese Vini) wygrał wyścig Coppa Agostoni (1.1 UCI) w Lissone, Włochy. Włoch pokonał swojego rodaka Mauro Santambrogio (BMC-Racing) oraz Lucę Paoliniego (Acqua & Sapone).

Kluczowym momentem wyścigu było wzniesienie 42 km przed metą, Colle Brianza, gdzie dużą grupę podzielił atak Santambrogio. Z kontratakami ruszyli Marco Pinotti (HTC-Columbia) oraz Andrea Tonti (Carmiooro-NGC). Niestety próby odjazdu nie powiodły się, i o zwycięstwo walczyli sprinterzy.

Zawodnik Lampre wyjaśnił, że Coppa Agostoni był wyścigiem rozgrywanym na zasadzie „selekcji” “Wyścig był trudny, ponieważ od samego początku tempo było bardzo wysokie, i nie było tak wiele ucieczek” powiedział Gavazzi. “Byłem gotowy i czujny, gdy pierwsza selekcja się odbyła się na Ghisallo i dzięki moim kolegą z drużyny Cunego, Pietropolli, Marzano i Ponzim byliśmy w stanie kontrolować sytuację.”

Gavazzi opowiada również o samym finiszu “Santambrogio był wymagającym przeciwnikiem,” powiedział. “Musiałem powstrzymać się z podniesieniem rąk do góry ponieważ Mauro by mnie wyprzedził.”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments