fot. Androni Giocattoli - Sidermec

Prokontynentalna ekipa Gianniego Savio – Androni Giocattoli – Sidermec – ogłosiła swój skład na zbliżające się wielkimi krokami Giro d’Italia. Drużyna nie ma wyraźnego lidera, a jej celem będzie aktywna jazda i walka o zwycięstwa etapowe.

Androni Giocattoli start w Giro zapewniło sobie dzięki zwycięstwu w Pucharze Włoch. Jej występ z pewnością nie przejdzie bez echa, bowiem w ekipie znalazło się miejsce dla kilku naprawdę głośnych nazwisk.

Pierwszym z nich jest Fausto Masnada. 25-letni Włoch wygrał dwa etapy zakończonego niedawno Tour of the Alps (2.HC), był trzeci w Giro di Sicilia (2.1, triumfował w klasyfikacji górskiej) i drugi w Giro dell’Appennino (1.1), ulegając jedynie koledze z ekipy – Mattii Cattaneo. Ten również znalazł się w składzie na wyścig.

Obok tego duetu na włoskich szosach zaprezentują się: Manuel Belletti, Marco Frapporti, Francesco Gavazzi, Matteo Montaguti, Andrea Vendrame oraz Miguel Florez.

Warto dodać, że kolarze Androni w ciągu ostatnich 30 dni odnieśli łącznie aż osiem zwycięstw, co zwiastuje, że podczas Giro narobić mogą sporego zamieszania.

Skład Androni Giocattoli – Sidermec na Giro d’Italia 2019: Fausto Masnada, Mattia Cattaneo, Manuel Belletti, Marco Frapporti, Francesco Gavazzi, Matteo Montaguti, Andrea Vendrame oraz Miguel Florez

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments