fot. Team INEOS

Założyciel i szef petrochemicznej firmy INEOS Jim Ratcliffe, która została tytularnym sponsorem kolarskiej drużyny Dave’a Brailsforda, powiedział, że przestanie ją sponsorować, jeśli ta zamiesza się w doping.

Dokonaliśmy własnej oceny ryzyka. Nie jestem kompletnie zainteresowany oszukiwaniem lub zażywaniem środków dopingujących. W dniu, w którym ktokolwiek [zamieszany w doping] wejdzie do naszego świata, my go opuścimy

– powiedział Ratcliffe w rozmowie z BBC.

Dziennikarze przypomnieli obecnym na konferencji prasowej oficjalnie rozpoczynającej działalność Team INEOS Jimowi Ratcliffe’owi, Chrisowi Froome’owi i Dave’owi Brailsfordowi ostatnie kontrowersje związane z drużyną Sky (poprzednia nazwa zespołu).

Chodzi o trwające czternaście miesięcy śledztwo prowadzone przez Brytyjską Agencję Antydopingową (UKAD) w sprawie tzw. tajemniczej paczki, co do której istniało podejrzenie, że znajdował się tam kortykosteroid triamcymolon – zabroniony poza systemem TUE. Ponadto z postępowaniem Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) i Światowej Organizacji Antydopingowej (WADA) musiał mierzyć się w ubiegłym roku sam Froome, u którego po jednym z etapów Vuelta a España 2017 wykryto zbyt duże stężenie leku na astmę salbutamolu. Ostatecznie został on oczyszczony z wszelkich zarzutów.

Oczywiście, że nie zignorowaliśmy tego – rozważaliśmy to. Prześledziliśmy procesy, jakie zaszły w Team Sky, aby zapobiec niewłaściwemu postępowaniu. Oni zrobili to bardzo dobrze. W ogóle nie interesują mnie niedozwolone metody wspomagania. Nie mam problemu z filozofią małych zysków – lepszymi zębatkami czy aerodynamiką – to jest w porządku, jak w Formule 1. Ale absolutnie nie jestem zainteresowany oszukiwaniem. To nie jest moja gra

– dodał Jim Ratcliffe.

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2019: skład Androni Giocattoli – Sidermec
Następny artykułGiro d’Italia 2019 bez Alejandro Valverde
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments