Danny van Poppel (Trek Factory Racing) wygrał ostatni etap wyścigu Driedaagse van West-Vlaanderen. Triumfatorem klasyfikacji generalnej został Yves Lampaert (Etixx – Quick Step).

Ostatni etap Driedaagse van West-Vlaanderen prowadził z Nieuwpoort do Ichtegem. Kolarze mieli do pokonania prawie 185 kilometrów. Spore przetasowania mogły przynieść brukowane podjazdy, których było sześć, ale niektóre były pokonywane nawet trzykrotnie. Ostatni (Ruidenberg) kończył się 7. kilometrów przed metą.

driedaagse 2 etap

W ucieczkę zabrali się: Louis Verhelst (Cofidis), Riccardo Stacchiotti (Nippo – Vini Fantini), Jimmy Engoulvent (Team Europcar), Tim Kerkhof (Team Roompot), Jelle Wallays (Topsport Vlaanderen – Baloise), Edwig Cammaerts (Veranclassic – Ekoi) i Stef Van Zummeren (Verandas Willems). Najwyżej w generalce plasował się Engoulvent, który tracił do liderującego Yvesa Lampaerta 34. sekundy.

62 kilometry przed metą mieli oni około 3. minuty przewagi nad peletonem. Duża grupa narzuciła bardzo mocne tempo i 34  kilometry przed metą do czołowej siódemki doskoczyło kilkunastu zawodników. W pierwszej grupie był lider, któremu pomagał między innymi Łukasz Wiśniowski (Etixx – Quick Step). W peletonie wielką pracę wykonywała Katusha i na ostatnim kółku w Ichtegem przewaga oscylowała wokół kilku sekund.

Sześć kilometrów przed metą grupki się zjechały i o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu. Najszybszy okazał się Danny van Poppel (Trek Factory Racing). Drugi był Kris Boeckmans (Lotto – Soudal), a trzeci Michael Van Staeyen (Cofidis).

W generalce zwyciężył Yves Lampaert (Etixx – Quick Step), dla którego to zdecydowanie największy sukces w karierze. Łukasz Wiśniowski zajął ostatecznie dobre, dziesiąte miejsce.

Wyniki drugiego etapu:

1. VAN POPPEL Danny TFR les 184,5 km en 4h21’52” (moy. 42.273 km/h) (b : 10″)
2. BOECKMANS Kris LTS (b : 6″)
3. VAN STAEYEN Michaël COF (b : 4″)
4. DRUCKER Jean-Pierre BMC (b : 2″)
5. MEERSMAN Gianni EQS
6. ZABEL Rick BMC
7. JANS Roy WGG
8. DANIEL Maxime ALM
9. DE BIE Sean LTS
10. PLANCKAERT Baptiste RLM
11. LAMPAERT Yves EQS
12. THEUNS Edward TVS (b : 4″)
13. ASSELMAN Jesper ROO
14. HOULE Hugo ALM
15. ZURLO Federico UHC
16. LAPORTE Christophe COF
17. PETIT Adrien COF (b : 3″)
18. MAS BONET Luis CJR (b : 2″)
19. BARTA Jan BOA (b: 1″)
20. PUTT Tanner UHC
21. SILVESTRE Fabio TFR
22. VAN POPPEL Boy TFR
23. GOUGEARD Alexis ALM
24. BAGDONAS Gediminas ALM
25. VOROBYEV Anton KAT
26. HALLER Marco KAT
27. CHAINEL Steve COF
28. VENTER Jaco MTN
29. HOOGERLAND Johnny ROO
30. ROOSEN Timo TLJ
31. SERGENT Jesse TFR
32. GUILLEMOIS Romain EUC
33. WISNIOWSKI Lukasz EQS
34. BENOOT Tiesj LTS
35. PARDINI Olivier WIL
36. VANLANDSCHOOT James WGG
37. LE GAC Olivier FDJ
38. TEUNS Dylan BMC
39. VANDENBOGAERDE Jens SKT
40. KEIZER Martijn TLJ
41. VAN HOECKE Gijs TVS
42. GRETSCH Patrick ALM
43. ENGOULVENT Jimmy EUC (b : 2″)
44. CORDEEL Sander VGS
45. BILLE Gaetan WIL
46. LINDEMAN Bertjan TLJ
47. LODEWYCK Klaas BMC
48. VAN DER SANDE Tosh LTS
49. VELITS Martin EQS
50. MEURISSE Xandro SKT 15″
51. DEVOLDER Stijn TFR 17″
52. KOLOBNEV Alexander KAT 1’08”
53. VANSPEYBROUCK Pieter TVS 1’08”
54. DE NEGRI Pier Paolo NIP 1’08”
55. CAMMAERTS Edwig VER 1’08”
56. SALOMEIN Jarl TVS 1’08”
57. VAN GOETHEM Brian ROO 1’08”
58. VAN DER LIJKE Nick TLJ 1’08”
59. VERHELST Louis COF 1’08”
60. JONES Christopher UHC 1’18”
61. MARKUS Barry TLJ 1’46”
62. DOCKX Gert LTS 1’46”
63. LEUKEMANS Bjorn WGG 1’46”
64. KREDER Wesley ROO 1’46”
65. THWAITES Scott BOA 1’46”
66. BOUVRY Dieter RLM 1’46”
67. VANTOMME Maxime RLM 1’46”
68. KERKHOF Tim ROO 1’55” (b : 3″)
69. SCHILLINGER Andreas BOA 2’38”
70. ZAKARIN Ilnur KAT 2’38”
71. CAMPENAERTS Victor TVS 2’43”
72. VAN ZUMMEREN Stef WIL 2’43”
73. CLAEYS Dimitri WIL 2’43”
74. VEUCHELEN Frederik WGG 2’48”
75. VAN LERBERGHE Bert TVS 2’48”
76. VAN KEIRSBULCK Guillaume EQS 2’48”
77. COUSIN Jerome EUC 2’59”
78. FRATTINI Davide UHC 2’59”
79. TEUNISSEN Mike TLJ 3’08”
80. BARBIER Rudy RLM 3’22”
81. SARREAU Marc FDJ 3’24”
82. ARCHBOLD, Shane BOA 3’24”
83. REUS Kai WIL 3’24”
84. ISAYCHEV Vladimir KAT 3’24”
85. BELKOV Maxim KAT 3’24”
86. BEPPU Fumiyuki TFR 3’24”
87. LAMOISSON Morgan EUC 3’24”
88. PFINGSTEN Christoph BOA 3’24”
89. VERMOTE Alphonse VGS 3’24”
90. SVENDGAARD Michael Carbel CLT 3’24”
91. RUIJGH Rob VGS 3’24”
92. FERRARI BARCELO Fabricio CJR 3’24”
93. GARDEYN Gorik VER 3’24”
94. BERARD Julien ALM 3’24”
95. BOS Theo MTN 3’24”
96. RULLIERE Melvin VER 3’24”
97. VALLEE Boris LTS 3’24”
98. DOWNING Russell CLT 3’24”
99. VAN ZYL Johann MTN 3’24”
100. MALAGUTI Alessandro NIP 3’24”
101. STACCHIOTTI Riccardo NIP 3’24”
102. VINTHER Troels Ronning CLT 3’24”
103. MORTENSEN Martin CLT 3’24”
104. ARMEE Sander LTS 3’24”
105. CALLEEUW Joeri WIL 3’24”
106. SLATER Alistair SKT 3’24”
107. DRON Boris WGG 3’24”
108. VAN COPPERNOLLE Francesco VER 3’24”
109. HELVEN Sander TVS 3’24”
110. FÖRSTER Robert UHC 3’24”
111. BAZZANA Alessandro UHC 3’24”
112. MURPHY John UHC 3’24”
113. ROSSKOPF Joseph BMC 3’24”
114. LECUISINIER Pierre-Henri FDJ 3’24”
115. VAKOC Petr EQS 3’24”
116. MYNGHEER Daan WIL 3’24”
117. WALLAYS Jelle TVS 4’00” (b : 1″)
118. STEVENS Timothy VGS 7’35”
119. BOUCHER David FDJ 7’35”
120. DE ROOZE Niels VER 7’35”
121. REIHS Michael CLT 7’35”
122. CRAVEN Dan EUC 7’35”
123. DUNNE Conor SKT 7’35”
124. BENITO DIEZ Miguel Angel CJR 8’35”
125. GONÇALVES José CJR 8’35”
126. LOOIJ André ROO 8’35”
127. BULGAC Brian TLJ 8’35”
128. DE VRIES Berden ROO 8’35”
129. LENNERTZ Sam VGS 8’35”
130. COENEN Dennis VGS 8’35”
131. NIYONSHUTI Adrien MTN 9’25”
132. BOUDAT THOMAS EUC 11’54”

Abandons :
JOEAAR Gert COF
CHETOUT Loïc COF
TURGIS Anthony COF
FLAKEMORE Campbell BMC
SENNI Manuel BMC
KEISSE Iljo EQS
GESLIN Anthony FDJ
MANZIN Lorenzo FDJ
DEHAES Kenny LTS
LAGUTIN Sergey KAT
SELIG Rudiger KAT
VAN ASBROECK Tom TLJ
BAUHAUS Phil BOA
SCHWARZMANN Michael BOA
FRAILE MATARRANZA Omar CJR
GRIJALBA Fernando CJR
BARBERO CUESTA Carlos CJR
MADRAZO RUIZ Angel CJR
KIRSCH Alex CLT
LARSSON Gustav CLT
QUAADE Rasmus Christian CLT
BRAMMEIER Matt MTN
PAUWELS Serge MTN
THOMSON Jay Robert MTN
KUROEDA Shiki NIP
POZZO Mattia NIP
VIOLA Antonio NIP
YAMAMOTO Genki NIP
MORICE Julien EUC
SLIK Ivar ROO
MARCATO Marco WGG
NAPOLITANO Danilo WGG
SELVAGGI Mirko WGG
DOWNEY Sean SKT
KRUOPIS Aidis SKT
MAES Alexander SKT
SISKEVICIUS Paulius SKT
ANTOMARCHI Julien RLM
DAMUSEAU Thomas RLM
DUPONT Timothy RLM
LEVEAU Jeremy RLM
PEETERS Kevin VGS
JULES Justin VER
STENUIT Robin VER
VAUBOURZEIX Thomas VER
VAN BREUSSEGEM Elias WIL

Końcowa klasyfikacja generalna:

1. LAMPAERT Yves EQS les 365,6 km en 8h24’37” (moy. 43.471 km/h)
2. VOROBYEV Anton KAT 8″
3. SERGENT Jesse TFR 12″
4. BARTA Jan BOA 12″
5. GOUGEARD Alexis ALM 14″
6. VAN POPPEL Danny TFR 16″
7. DRUCKER Jean-Pierre BMC 17″
8. KEIZER Martijn TLJ 17″
9. LAPORTE Christophe COF 20″
10. WISNIOWSKI Lukasz EQS 21″
11. HOULE Hugo ALM 21″
12. BOECKMANS Kris LTS 22″
13. THEUNS Edward TVS 23″
14. BAGDONAS Gediminas ALM 25″
15. DE BIE Sean LTS 26″
16. SILVESTRE Fabio TFR 27″
17. PETIT Adrien COF 27″
18. VAN POPPEL Boy TFR 27″
19. VAN DER SANDE Tosh LTS 28″
20. CORDEEL Sander VGS 28″
21. BILLE Gaetan WIL 29″
22. GRETSCH Patrick ALM 31″
23. BENOOT Tiesj LTS 32″
24. ENGOULVENT Jimmy EUC 32″
25. TEUNS Dylan BMC 33″
26. MAS BONET Luis CJR 33″
27. MEERSMAN Gianni EQS 33″
28. VAN HOECKE Gijs TVS 35″
29. ZABEL Rick BMC 35″
30. LE GAC Olivier FDJ 36″
31. ROOSEN Timo TLJ 38″
32. LINDEMAN Bertjan TLJ 40″
33. VELITS Martin EQS 40″
34. PLANCKAERT Baptiste RLM 43″
35. JANS Roy WGG 43″
36. DANIEL Maxime ALM 44″
37. LODEWYCK Klaas BMC 45″
38. ZURLO Federico UHC 46″
39. ASSELMAN Jesper ROO 47″
40. CHAINEL Steve COF 49″
41. PUTT Tanner UHC 52″
42. DEVOLDER Stijn TFR 54″
43. VANDENBOGAERDE Jens SKT 54″
44. MEURISSE Xandro SKT 58″
45. PARDINI Olivier WIL 58″
46. HOOGERLAND Johnny ROO 1’04”
47. VANLANDSCHOOT James WGG 1’12”
48. VAN STAEYEN Michaël COF 1’14”
49. VENTER Jaco MTN 1’28”
50. VANSPEYBROUCK Pieter TVS 1’44”
51. GUILLEMOIS Romain EUC 1’47”
52. SALOMEIN Jarl TVS 1’50”
53. KOLOBNEV Alexander KAT 2’06”
54. DE NEGRI Pier Paolo NIP 2’09”
55. VERHELST Louis COF 2’16”
56. VAN DER LIJKE Nick TLJ 2’16”
57. JONES Christopher UHC 2’17”
58. VANTOMME Maxime RLM 2’24”
59. CAMMAERTS Edwig VER 2’25”
60. THWAITES Scott BOA 2’29”
61. VAN GOETHEM Brian ROO 2’35”
62. BOUVRY Dieter RLM 2’38”
63. DOCKX Gert LTS 2’38”
64. LEUKEMANS Bjorn WGG 2’40”
65. MARKUS Barry TLJ 2’49”
66. KREDER Wesley ROO 2’56”
67. SCHILLINGER Andreas BOA 3’07”
68. CAMPENAERTS Victor TVS 3’11”
69. VAN KEIRSBULCK Guillaume EQS 3’12”
70. CLAEYS Dimitri WIL 3’19”
71. VEUCHELEN Frederik WGG 3’21”
72. KERKHOF Tim ROO 3’26”
73. VAN ZUMMEREN Stef WIL 3’27”
74. VAN LERBERGHE Bert TVS 3’33”
75. COUSIN Jerome EUC 3’38”
76. TEUNISSEN Mike TLJ 3’44”
77. HELVEN Sander TVS 3’48”
78. ROSSKOPF Joseph BMC 3’49”
79. VAN ZYL Johann MTN 3’50”
80. VALLEE Boris LTS 3’51”
81. DRON Boris WGG 3’52”
82. MURPHY John UHC 3’55”
83. VAKOC Petr EQS 3’57”
84. PFINGSTEN Christoph BOA 3’57”
85. FRATTINI Davide UHC 4’04”
86. MYNGHEER Daan WIL 4’04”
87. FÖRSTER Robert UHC 4’08”
88. RUIJGH Rob VGS 4’08”
89. BEPPU Fumiyuki TFR 4’08”
90. SARREAU Marc FDJ 4’08”
91. STACCHIOTTI Riccardo NIP 4’10”
92. RULLIERE Melvin VER 4’11”
93. REUS Kai WIL 4’12”
94. ARMEE Sander LTS 4’13”
95. BOS Theo MTN 4’16”
96. VERMOTE Alphonse VGS 4’17”
97. CALLEEUW Joeri WIL 4’18”
98. BARBIER Rudy RLM 4’19”
99. MALAGUTI Alessandro NIP 4’20”
100. FERRARI BARCELO Fabricio CJR 4’20”
101. BERARD Julien ALM 4’23”
102. LAMOISSON Morgan EUC 4’25”
103. MORTENSEN Martin CLT 4’31”
104. SVENDGAARD Michael Carbel CLT 4’31”
105. VINTHER Troels Ronning CLT 4’33”
106. WALLAYS Jelle TVS 4’37”
107. VAN COPPERNOLLE Francesco VER 4’37”
108. ISAYCHEV Vladimir KAT 4’52”
109. LECUISINIER Pierre-Henri FDJ 5’12”
110. BAZZANA Alessandro UHC 5’23”
111. ZAKARIN Ilnur KAT 5’43”
112. GARDEYN Gorik VER 6’15”
113. HALLER Marco KAT 6’18”
114. BOUCHER David FDJ 8’09”
115. DUNNE Conor SKT 8’20”
116. DE ROOZE Niels VER 8’21”
117. STEVENS Timothy VGS 8’40”
118. REIHS Michael CLT 8’42”
119. GONÇALVES José CJR 9’12”
120. CRAVEN Dan EUC 9’27”
121. DE VRIES Berden ROO 9’37”
122. BELKOV Maxim KAT 9’38”
123. COENEN Dennis VGS 9’38”
124. BULGAC Brian TLJ 9’41”
125. LOOIJ André ROO 9’49”
126. ARCHBOLD, Shane BOA 9’50”
127. LENNERTZ Sam VGS 9’51”
128. BENITO DIEZ Miguel Angel CJR 10’27”
129. NIYONSHUTI Adrien MTN 11’23”
130. SLATER Alistair SKT 11’23”
131. DOWNING Russell CLT 11’46”
132. BOUDAT THOMAS EUC 12’27”