Polak z drużyny Etixx-Quick Step pokonał takich specjalistów od jazdy indywidualnej na czas, jak Tony Martin czy Bradley Wiggins! Mistrz świata został dzięki temu liderem wyścigu! 

Siedemdziesiątą trzecią edycję wyścigu Paryż-Nicea kolarze rozpoczęli prologiem o długości niecałych siedmiu kilometrów, który został rozegrany w Maurepas.

Pierwszy czas, do którego warto było się odnosić ustalił rekordzista świata w jeździe godzinnej – Rohan Dennis, 7’40”.

Australijczyka nie zdołał pokonać nawet Tony Martin, który finiszował 7 sekund za nim.

Ale zrobił to…Michał Kwiatkowski, o setne sekundy!

Pozostali Polacy mieli następujące rezultaty: Michał Gołaś 8’15”, Paweł Poljański 8’17”, a Rafał Majka 8’16”.

Mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas – Bradley Wiggins zajął 12. miejsce, 15 sekund za “Kwiatkiem”.

Wyniki:

1     Michal KWIATKOWSKI    ETIXX-QUICK STEP    00:07:40.050
2     Rohan DENNIS    BMC RACING TEAM    0:00:00
3    Tony MARTIN    ETIXX-QUICK STEP    0:00:07
4    Luis-Leon SANCHEZ    ASTANA PRO TEAM    0:00:10
5    Lars BOOM    ASTANA PRO TEAM    0:00:10
6    John DEGENKOLB    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:10
7    Sylvain CHAVANEL    IAM CYCLING    0:00:10
8     Michael MATTHEWS    ORICA GREENEDGE    0:00:12
9     Tom DUMOULIN    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:13
10    Geraint THOMAS    TEAM SKY    0:00:14
11    Tejay VAN GARDEREN    BMC RACING TEAM    0:00:14
12    Bradley WIGGINS    TEAM SKY    0:00:15
13    Richie PORTE    TEAM SKY    0:00:15
14     Wilco KELDERMAN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:16
15    Jack BAUER    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:16
16    Ruben PLAZA MOLINA    LAMPRE – MERIDA    0:00:16
17    Sebastian LANGEVELD    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:17
18    Philippe GILBERT    BMC RACING TEAM    0:00:17
19    Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI    MOVISTAR TEAM    0:00:18
20    Tony GALLOPIN    LOTTO-SOUDAL    0:00:18
21    Tom Jelte SLAGTER    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:18
22     Bob JUNGELS    TREK FACTORY RACING    0:00:19
23     Ruben FERNANDEZ    MOVISTAR TEAM    0:00:20
24    Tiago MACHADO    TEAM KATUSHA    0:00:20
25    Rein TAARAMAE    ASTANA PRO TEAM    0:00:20
26    Jean-Christophe PERAUD    AG2R LA MONDIALE    0:00:21
27    Gregory HENDERSON    LOTTO-SOUDAL    0:00:21
28    Kristof VANDEWALLE    TREK FACTORY RACING    0:00:21
29    Rui COSTA    LAMPRE – MERIDA    0:00:21
30    Riccardo ZOIDL    TREK FACTORY RACING    0:00:22
31    Dries DEVENYNS    IAM CYCLING    0:00:22
32    Giacomo NIZZOLO    TREK FACTORY RACING    0:00:22
33    Benjamin KING    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:23
34    Jon IZAGUIRRE INSAUSTI    MOVISTAR TEAM    0:00:24
35     Dylan VAN BAARLE    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:24
36     Florian SENECHAL    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:24
37    Christian KNEES    TEAM SKY    0:00:25
38     Tim WELLENS    LOTTO-SOUDAL    0:00:25
39    Andrew TALANSKY    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:25
40    Alexander KRISTOFF    TEAM KATUSHA    0:00:26
41    Jose Joaquin ROJAS    MOVISTAR TEAM    0:00:26
42    Gert STEEGMANS    TREK FACTORY RACING    0:00:26
43    Tom BOONEN    ETIXX-QUICK STEP    0:00:26
44    Imanol ERVITI    MOVISTAR TEAM    0:00:26
45    Florian VACHON    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:27
46    Cyril LEMOINE    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:27
47     Arnaud DEMARE    FDJ    0:00:27
48     Silvan DILLIER    BMC RACING TEAM    0:00:28
49    Heinrich HAUSSLER    IAM CYCLING    0:00:28
50    Ben HERMANS    BMC RACING TEAM    0:00:28
51    Arnaud GERARD    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:28
52    Nelson OLIVEIRA    LAMPRE – MERIDA    0:00:28
53     Sergey CHERNETSKI    TEAM KATUSHA    0:00:28
54     Julian ALAPHILIPPE    ETIXX-QUICK STEP    0:00:28
55    Jakob FUGLSANG    ASTANA PRO TEAM    0:00:28
56    Lars-Petter NORDHAUG    TEAM SKY    0:00:29
57    Laurent PICHON    FDJ    0:00:29
58    Maxime BOUET    ETIXX-QUICK STEP    0:00:29
59    Jérôme PINEAU    IAM CYCLING    0:00:29
60    Mathias FRANK    IAM CYCLING    0:00:29
61     Michael VALGREN    TINKOFF-SAXO    0:00:29
62     Bryan COQUARD    TEAM EUROPCAR    0:00:29
63    Romain SICARD    TEAM EUROPCAR    0:00:29
64    Pierrick FEDRIGO    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:30
65    Bram TANKINK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:31
66     Georg PREIDLER    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:31
67    Benat INTXAUSTI    MOVISTAR TEAM    0:00:31
68    Arthur VICHOT    FDJ    0:00:31
69    Rafael VALLS    LAMPRE – MERIDA    0:00:31
70    Marcel SIEBERG    LOTTO-SOUDAL    0:00:32
71    Davide CIMOLAI    LAMPRE – MERIDA    0:00:32
72    Simon CLARKE    ORICA GREENEDGE    0:00:32
73    William BONNET    FDJ    0:00:32
74    Simon SPILAK    TEAM KATUSHA    0:00:32
75    Sergio PAULINHO    TINKOFF-SAXO    0:00:32
76    Viacheslav KUZNETSOV    TEAM KATUSHA    0:00:32
77    Bryan NAULEAU    TEAM EUROPCAR    0:00:33
78    Steven KRUIJSWIJK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:33
79    Jos VAN EMDEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:33
80     Eduardo SEPULVEDA    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:33
81     Fabio ARU    ASTANA PRO TEAM    0:00:33
82    Jan BAKELANTS    AG2R LA MONDIALE    0:00:34
83    Robert KISERLOVSKI    TINKOFF-SAXO    0:00:34
84    David TANNER    IAM CYCLING    0:00:34
85     Romain BARDET    AG2R LA MONDIALE    0:00:35
86    Michal GOLAS    ETIXX-QUICK STEP    0:00:35
87    Amaël MOINARD    BMC RACING TEAM    0:00:35
88    Lars Ytting BAK    LOTTO-SOUDAL    0:00:35
89    Koen DE KORT    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:35
90    Anthony ROUX    FDJ    0:00:35
91    Egor SILIN    TEAM KATUSHA    0:00:36
92    Nicolas EDET    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:36
93    Michael ALBASINI    ORICA GREENEDGE    0:00:36
94    Rafal MAJKA    TINKOFF-SAXO    0:00:36
95    Alex HOWES    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:37
96    Nicolas ROCHE    TEAM SKY    0:00:37
97    Thomas DE GENDT    LOTTO-SOUDAL    0:00:37
98     Pawel POLJANSKI    TINKOFF-SAXO    0:00:37
99    Eros CAPECCHI    MOVISTAR TEAM    0:00:37
100    Ben SWIFT    TEAM SKY    0:00:37
101    Borut BOZIC    ASTANA PRO TEAM    0:00:38
102    Nikolas MAES    ETIXX-QUICK STEP    0:00:38
103     Warren BARGUIL    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:38
104    Thomas VOECKLER    TEAM EUROPCAR    0:00:38
105    Christian MEIER    ORICA GREENEDGE    0:00:38
106     Antoine DUCHESNE    TEAM EUROPCAR    0:00:39
107    Ramon SINKELDAM    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:39
108    Daryl IMPEY    ORICA GREENEDGE    0:00:39
109     Angelo TULIK    TEAM EUROPCAR    0:00:39
110    Arnold JEANNESSON    FDJ    0:00:40
111    Michael SCHÄR    BMC RACING TEAM    0:00:40
112    Michael MORKOV    TINKOFF-SAXO    0:00:40
113    Peter VELITS    BMC RACING TEAM    0:00:40
114    Jens KEUKELEIRE    ORICA GREENEDGE    0:00:40
115    Yury TROFIMOV    TEAM KATUSHA    0:00:40
116    Anthony DELAPLACE    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:41
117    Mitchell DOCKER    ORICA GREENEDGE    0:00:41
118    Cyril GAUTIER    TEAM EUROPCAR    0:00:41
119     Simon YATES    ORICA GREENEDGE    0:00:41
120    Maarten WYNANTS    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:42
121    Yohann GENE    TEAM EUROPCAR    0:00:43
122    Marco COLEDAN    TREK FACTORY RACING    0:00:43
123    Mickaël DELAGE    FDJ    0:00:43
124    Dominique ROLLIN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:43
125    Jonathan HIVERT    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:43
126    André GREIPEL    LOTTO-SOUDAL    0:00:44
127    Matteo BONO    LAMPRE – MERIDA    0:00:44
128    Stijn VANDENBERGH    ETIXX-QUICK STEP    0:00:44
129    Ben GASTAUER    AG2R LA MONDIALE    0:00:45
130     Moreno HOFLAND    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:45
131    Mario COSTA    LAMPRE – MERIDA    0:00:45
132    Sébastien MINARD    AG2R LA MONDIALE    0:00:46
133    Johan VAN SUMMEREN    AG2R LA MONDIALE    0:00:46
134    Jonas VAN GENECHTEN    IAM CYCLING    0:00:46
135    Chris Anker SORENSEN    TINKOFF-SAXO    0:00:46
136    Vicente REYNES    IAM CYCLING    0:00:46
137    Adam HANSEN    LOTTO-SOUDAL    0:00:47
138    Luis Angel MATE MARDONES    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:47
139    Gregory RAST    TREK FACTORY RACING    0:00:47
140    Laurens DE VREESE    ASTANA PRO TEAM    0:00:47
141     George BENNETT    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:48
142     Zico WAEYTENS    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:48
143    Paolo TIRALONGO    ASTANA PRO TEAM    0:00:49
144    Jacopo GUARNIERI    TEAM KATUSHA    0:00:50
145    Roy CURVERS    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:53
146    Samuel DUMOULIN    AG2R LA MONDIALE    0:00:55
147     Niccolo BONIFAZIO    LAMPRE – MERIDA    0:00:55
148     Dayer Uberney QUINTANA    MOVISTAR TEAM    0:00:55
149    Edward KING    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:55
150    Maarten TJALLINGII    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:56
151     Jonas AHLSTRAND    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:56
152     Eugenio ALAFACI    TREK FACTORY RACING    0:00:57
153    Matti BRESCHEL    TINKOFF-SAXO    0:00:59
154    Mikael CHEREL    AG2R LA MONDIALE    0:00:59
155     Daniel MCLAY    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:01:00
156     Nacer BOUHANNI    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:01:01
157    Sébastien CHAVANEL    FDJ    0:01:06
158     Luke ROWE    TEAM SKY    0:01:16
159    Yauheni HUTAROVICH    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:01:20
160    Geoffrey SOUPE    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:04:10

Foto: Twitter