Kamil Gradek zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Troféu Alpendre – Internacional do Guadiana. Na drugim etapie zawodnik ActiveJet Team zajął siódme miejsce, a wygrał Kanadyjczyk Ryan Anderson z Optum p/b Kelly Benefit Strategies. Cały wyścig zakończył się triumfem Hiszpana Jordi Simona z Team Ecuador.

Zawodnicy ActiveJet Team byli niezwykle aktywni podczas drugiego etapu Trofeu Alpendre. Od startu było mnóstwo ataków, ale pierwszy odjazd pojechał dopiero po 40 kilometrach. Było tam 8 zawodników, ale po chwili dojechało jeszcze dwóch. Byli to Kamil Gradek i Paweł Bernas.

Grupa lidera robiła wszystko, aby zlikwidować tą groźną akcję i w końcu im się to udało. Wcześniej jednak lotną premię wygrał Kamil Gradek. Na podjeździe pod premię górską peleton się porwał na kilka grupek, a w czołowej 33-osobowej jechało aż 3 zawodników ActiveJet Team. Obok wspomnianych Gradka i Bernasa, w czołówce był również Jesus Ezquerra.

Gdy dwie pierwsze grupy się połączyły do przodu ruszyła kolejna 8 zawodników. Był tam ponownie Gradek, który wygrał drugi lotny finisz, dzięki czemu miał już 6 sekund bonifikaty. Niestety również ta akcja zakończyła się niepowodzeniem i na ostatnie kilometry wjechała duża około 50-osobowa grupa.

Finisz najlepiej rozegrała ekipa Optum p/b Kelly Benefit Strategies, a wygrał Ryan Anderson. Dzięki zdobytym bonifikatom, Kamil Gradek zakończył wyścig na wysokim szóstym miejscu.

Źródło: ActiveJet Team

Poprzedni artykułMichał Kwiatkowski wygrywa prolog Paryż-Nicea!!! [video]
Następny artykułMichał Kwiatkowski: „To fantastycznie pokonać takich zawodników jak Martin czy Wiggins”