“Stachu” stanowi kolejne wzmocnienie w składzie ekipy Piotra Kosmali, która stara się o awans do ProContinental.

Adam Stachowiak to jeden z najlepszych kolarzy polskiego peletonu. Wyróżnia się znakomitym zmysłem taktycznym i walecznością.

To cenny nabytek dla naszej grupy – skomentował Piotr Kosmala, dyrektor sportowy zespołu. – Każdy kto śledzi polskie kolarstwo wie, jak cennym kolarzem dla zespołu jest „Stachu”. Potrafi się poświecić dla ekipy, jeździ mądrze taktycznie, wie jak zabrać się w odpowiedni odjazd, a gdy czuje, że jest w formie to nie zawodzi jako lider. Bardzo się cieszę, że będę go miał u siebie w zespole.

Ostatnie dwa lata zawodnik spędził pod skrzydłami Dariusza Banaszka w BDC Marcpol i Kolss-BDC. W tym roku wygrał Memoriał Grundmanna i Wizowskiego, był czwarty w Grand Prix Polski podczas wyścigu Wyszehradzkiego i piąty w Szlakiem Grodów Piastowskich. Był także członkiem najlepszej w ostatnich latach reprezentacji Polski podczas tegorocznego Tour de Pologne.

Dla mnie jest to szansa, którą muszę wykorzystać. Będziemy startowali w dużych wyścigach, z najlepszymi kolarzami, a to ogromna motywacja do pracy. Jestem spokojny o aklimatyzację, gdyż znamy się z wieloma kolarzami nie od dziś. Chciałem bardzo podziękować Darkowi Banszkowi za ostatnie dwa lata, w których zrobiłem duży krok na przód i rozwinąłem się jako kolarz. Serdecznie mu za to dziękuję! – skomentował “Stachu”.

fot. Szymon Gruchalski/Active Jet
źródło: ActiveJet Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments