Matteo Trentin (Etixx – Quick Step) wygrał 109. edycję Paryż – Tours.

109. edycja wyścigu Paryż – Tours startowała z Chartres, a po 231 kilometrach kolarze mieli finiszować na ulicach Tours. Wśród startujących mieliśmy Macieja Bodnara w barwach Tinkoff – Saxo.

paris toursDość szybko utworzyła się aż 30. osobowa ucieczka, w której przedstawiciela nie miały ekipy Europcar, Trek Factory Racing, Cofidis, Roubaix Lille Métropole, Auber 93 i Team Novo Nordisk. W czołowej grupie kręcili między innymi: Gallopin i Benoot (obaj Lotto Soudal), Demare (FDJ), Trentin (Etixx – Quick Step), van Avermaet (BMC Racing) czy Haussler (IAM Cycling). W połowie dystansu na kontrę z peletonu zdecydowała się grupka, w której byli między innymi Nacer Bouhanni (Cofidis) i Niki Terpstra (Etixx – Quick Step).

44 kilometry przed metą goniąca grupa miała niespełna 3 minuty straty, a peleton był już daleko z tyłu (prawie 8 minut). Krótkie podjazdy przed metą na kolejne ataki wykorzystywali co rusz inni zawodnicy. 15 kilometrów przed metą na czele byli Arnaud Gerard (Bretagne – Séché Environnement) i Romain Combaud (Equipe Cycliste Armée de Terre). Pięć kilometrów dalej zostali doścignięci.

Podjazd pod Côte de Beau Soleil mocno rozbił prowadzącą grupkę. Na czele była czwórka: Matteo Trentin (Etixx), Pavel Brutt (Tinkoff – Saxo), Tosh van der Sande (Lotto Soudal), Greg van Avermaet (BMC Racing Team). Na ostatniej hopce odpadł Brutt.

Mimo dobrej pracy LottoNL – Jumbo to trójka między sobą rozegrała finisz o zwycięstwo. Trentin bez problemów poradził sobie z van der Sande, a van Avermaet tylko dojechał na trzeciej pozycji. Zawodnik BMC miał problem z przednim kołem.

Wyniki:

1 Matteo TRENTIN ETIXX-QUICK STEP 4:39:12
2 Tosh VAN DER SANDE LOTTO-SOUDAL +0
3 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM +4
4 Tiesj BENOOT LOTTO-SOUDAL +20
5 Roy JANS WANTY – GROUPE GOBERT +20
6 Yves LAMPAERT ETIXX-QUICK STEP +20
7 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING +20
8 Edward THEUNS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE +20
9 Mike TEUNISSEN TEAM LOTTO NL – JUMBO +20
10 Pim LIGTHART LOTTO-SOUDAL +20
11 Maarten WYNANTS TEAM LOTTO NL – JUMBO +20
12 Arnaud DEMARE FDJ +20
13 Benoit JARRIER BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT +20
14 Roy CURVERS TEAM GIANT-ALPECIN +20
15 Tony GALLOPIN LOTTO-SOUDAL +20
16 Pavel BRUTT TINKOFF-SAXO +24
17 Alexis GOUGEARD AG2R LA MONDIALE +31
18 Twan CASTELIJNS TEAM LOTTO NL – JUMBO +40
19 Julien DUVAL EQUIPE DE L’ARMEE DE TERRE +1:11
20 Arnaud GERARD BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT +1:11
21 Romain COMBAUD EQUIPE DE L’ARMEE DE TERRE +1:47
22 Brian VAN GOETHEM ROOMPOT ORANJE PELOTON +1:47
23 Christoph PFINGSTEN BORA-ARGON 18 +1:47
24 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM +3:10
25 Tom VAN ASBROECK TEAM LOTTO NL – JUMBO +3:10
26 Marco COLEDAN TREK FACTORY RACING +3:10
27 Oliver NAESEN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE +3:10
28 Simon PELLAUD IAM CYCLING +3:10
29 Romain GUILLEMOIS TEAM EUROPCAR +3:10
30 Niki TERPSTRA ETIXX-QUICK STEP +3:13
31 Julien VERMOTE ETIXX-QUICK STEP +3:13
32 Roger KLUGE IAM CYCLING +3:13
33 Gianni MEERSMAN ETIXX-QUICK STEP +3:13
34 Marco MARCATO WANTY – GROUPE GOBERT +3:13
35 Maximilian WALSCHEID TEAM GIANT-ALPECIN +7:40
36 Sondre Holst ENGER IAM CYCLING +7:40
37 Tom BOHLI BMC RACING TEAM +7:40
38 Kevin VAN MELSEN WANTY – GROUPE GOBERT +7:40
39 Johann VAN ZYL MTN-QHUBEKA +7:40
40 Ramon SINKELDAM TEAM GIANT-ALPECIN +7:40
41 Jelle WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE +7:40
42 Nacer BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +12:02
43 Alexandre BLAIN TEAM MARSEILLE 13 KTM +12:02
44 Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +12:02
45 Yukiya ARASHIRO TEAM EUROPCAR +14:41
46 Rudy BARBIER ROUBAIX LILLE METROPOLE +14:48
47 Marc SARREAU FDJ +16:24
48 Romain FEILLU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT +16:24
49 Amaury CAPIOT TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE +16:24
50 Lorenzo MANZIN FDJ +16:24
51 Martin VELITS ETIXX-QUICK STEP +16:24
52 Mickaël DELAGE FDJ +16:24
53 Cesare BENEDETTI BORA-ARGON 18 +16:24
54 David MENUT AUBER 93 +16:24
55 Julius JAYDE MTN-QHUBEKA +16:24
56 Michael KOLAR TINKOFF-SAXO +16:24
57 Reto HOLLENSTEIN IAM CYCLING +16:24
58 Bert VAN LERBERGHE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE +16:24
59 Peter VELITS BMC RACING TEAM +16:24
60 Nikias ARNDT TEAM GIANT-ALPECIN +16:24
61 Martijn VERSCHOOR TEAM NOVO NORDISK +16:24
62 Eugenio ALAFACI TREK FACTORY RACING +16:24
63 Antwan TOLHOEK TINKOFF-SAXO +16:24
64 Frederik BACKAERT WANTY – GROUPE GOBERT +16:24
65 Felix GROßSCHARTNER TINKOFF-SAXO +16:24
66 Marcel AREGGER IAM CYCLING +16:24
67 Nikolay TRUSOV TINKOFF-SAXO +16:24
68 Yoann PAILLOT TEAM MARSEILLE 13 KTM +16:24
69 Jonas VAN GENECHTEN IAM CYCLING +16:24
70 Robin STENUIT WANTY – GROUPE GOBERT +16:24
71 Frederik VEUCHELEN WANTY – GROUPE GOBERT +16:24
72 Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE +16:24
73 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE +16:24
74 Guillaume LEVARLET AUBER 93 +16:24
75 Maxime RENAULT AUBER 93 +16:24
76 Daniel SCHORN BORA-ARGON 18 +16:24
77 Tim KERKHOF ROOMPOT ORANJE PELOTON +16:24
78 Andreas SCHILLINGER BORA-ARGON 18 +16:24
79 Romain GUYOT TEAM EUROPCAR +16:24
80 Thomas DAMUSEAU ROUBAIX LILLE METROPOLE +16:24
81 Frederik FRISON LOTTO-SOUDAL +16:24
82 Jos VAN EMDEN TEAM LOTTO NL – JUMBO +16:24
83 Ivar SLIK ROOMPOT ORANJE PELOTON +16:24
84 Dylan TEUNS BMC RACING TEAM +16:24
85 Quentin PACHER EQUIPE DE L’ARMEE DE TERRE +16:24
86 Vincent JEROME TEAM EUROPCAR +16:24
87 Wesley KREDER ROOMPOT ORANJE PELOTON +16:24
88 Danny VAN POPPEL TREK FACTORY RACING +16:24
89 Maciej BODNAR TINKOFF-SAXO +16:24
90 Michael GOGL TINKOFF-SAXO +16:24
91 Reinardt JANSE VAN RENSBURG MTN-QHUBEKA +16:24
92 Bert DE BACKER TEAM GIANT-ALPECIN +16:24
93 Nicolas DOUGALL MTN-QHUBEKA +16:24
94 Jens DEBUSSCHERE LOTTO-SOUDAL +16:24
95 Stig BROECKX LOTTO-SOUDAL +16:24
96 Dennis VAN WINDEN TEAM LOTTO NL – JUMBO +16:24
97 Michael VAN STAEYEN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +16:24
98 Kévin REZA FDJ +16:24
99 Steven TRONET AUBER 93 +16:24
100 Sam BENNETT BORA-ARGON 18 +16:24
101 Jasper STUYVEN TREK FACTORY RACING +16:24
102 Nikolas MAES ETIXX-QUICK STEP +16:24
103 Dries DEVENYNS IAM CYCLING +16:24
104 Jurgen ROELANDTS LOTTO-SOUDAL +16:24
105 Jaco VENTER MTN-QHUBEKA +16:24
106 Shane ARCHBOLD BORA-ARGON 18 +16:24
DNF Jay Robert THOMSON MTN-QHUBEKA
DNF Dieter BOUVRY ROUBAIX LILLE METROPOLE
DNF Julien ANTOMARCHI ROUBAIX LILLE METROPOLE
DNF Baptiste PLANCKAERT ROUBAIX LILLE METROPOLE
DNF André LOOIJ ROOMPOT ORANJE PELOTON
DNF Berden DE VRIES ROOMPOT ORANJE PELOTON
DNF Tom DEVRIENDT WANTY – GROUPE GOBERT
DNF Jesper ASSELMAN ROOMPOT ORANJE PELOTON
DNF Raymond KREDER ROOMPOT ORANJE PELOTON
DNF Youcef REGUIGUI MTN-QHUBEKA
DNF Gerald CIOLEK MTN-QHUBEKA
DNF Evaldas SISKEVICIUS TEAM MARSEILLE 13 KTM
DNF Clément SAINT-MARTIN TEAM MARSEILLE 13 KTM
DNF Ignatas KONOVALOVAS TEAM MARSEILLE 13 KTM
DNF Rudy KOWALSKI ROUBAIX LILLE METROPOLE
DNF Julien LOUBET TEAM MARSEILLE 13 KTM
DNF Nicolas LEFRANCOIS TEAM NOVO NORDISK
DNF Julien EL FARES TEAM MARSEILLE 13 KTM
DNF David LOZANO TEAM NOVO NORDISK
DNF Giacomo NIZZOLO TREK FACTORY RACING
DNF Yauheni HUTAROVICH BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT
DNF Anthony TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
DNF Adrien PETIT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
DNF Cyril LEMOINE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
DNF Simon STROBEL TEAM NOVO NORDISK
DNF Charles PLANET TEAM NOVO NORDISK
DNF Jimmy RAIBAUD EQUIPE DE L’ARMEE DE TERRE
DNF Javier MEGIAS LEAL TEAM NOVO NORDISK
DNF Jeremy LEVEAU ROUBAIX LILLE METROPOLE
DNF Flavien DASSONVILLE AUBER 93
DNF Corentin CHERHAL TEAM NOVO NORDISK
DNF Jérôme BAUGNIES WANTY – GROUPE GOBERT
DNF Jerome MAINARD EQUIPE DE L’ARMEE DE TERRE
DNF Jordan LEVASSEUR EQUIPE DE L’ARMEE DE TERRE
DNF Alexis BODIOT EQUIPE DE L’ARMEE DE TERRE
DNF Yoann BARBAS EQUIPE DE L’ARMEE DE TERRE
DNF Maxime VANTOMME ROUBAIX LILLE METROPOLE
DNF Andréa PERON TEAM NOVO NORDISK
DNF Benoît VAUGRENARD FDJ
DNF Alo JAKIN AUBER 93
DNF Guillaume VAN KEIRSBULCK ETIXX-QUICK STEP
DNF Blel KADRI AG2R LA MONDIALE
DNF Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE
DNF Nico DENZ AG2R LA MONDIALE
DNF Julien BERARD AG2R LA MONDIALE
DNF Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE
DNF Armindo FONSECA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT
DNF Kilian FRANKINY BMC RACING TEAM
DNF Jonathan HIVERT BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT
DNF Laurent PICHON FDJ
DNF Johan LE BON FDJ
DNF Kenneth VAN BILSEN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
DNF Rudy MOLARD COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
DNF Pieter VAN SPEYBROUCK TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE
DNF Preben VAN HECKE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE
DNF Tim DECLERCQ TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE
DNF Floris GERTS BMC RACING TEAM
DNF Perrig QUEMENEUR TEAM EUROPCAR
DNF Scott THWAITES BORA-ARGON 18
DNF Tom STAMSNIJDER TEAM GIANT-ALPECIN
DNF Thierry HUPOND TEAM GIANT-ALPECIN
DNF Koen DE KORT TEAM GIANT-ALPECIN
DNF Anthony MALDONADO AUBER 93
DNF Pierre GOUAULT AUBER 93
DNF Jimmy ENGOULVENT TEAM EUROPCAR
DNF Matti BRESCHEL TINKOFF-SAXO
DNF Sep VANMARCKE TEAM LOTTO NL – JUMBO
DNF Zakkari DEMPSTER BORA-ARGON 18
DNF Bryan NAULEAU TEAM EUROPCAR
DNF Morgan LAMOISSON TEAM EUROPCAR
DNF Gregory RAST TREK FACTORY RACING
DNF Julien BERNARD TREK FACTORY RACING