Sonny Colbrelli (Bardiani – CSF Pro Team) wygrał 19. edycję Gran Premio Bruno Beghelli.

Ponad 196 kilometrów wokół Monteveglio mieli dziś do pokonania kolarze walczący o zwycięstwo w Gran Premio Bruno Beghelli. Wyścig kończyło 10 rund,a na każdej z nich był usytuowany krótki, ale sztywny podjazd Zappolino. Na liście startowej była ekipa CCC Sprandi Polkowice oraz Przemysław Niemiec (Lampre – Merida).

beghelliW ucieczkę dnia zabrali się: Jef Van Meirhaghe (Topsport Vlaanderen Baloise) i Merhavi Kudus (MTN Qhubeka). Mimo niezłej współpracy ich akcja przeszła do historii na 61 kilometrów przed metą. Kolejnymi śmiałkami byli: Romain Campistrous (AG2R La Mondiale), Maurits Lammertink (Team Roompot Oranje Peloton), Matteo Busato (Southeast) i Gianfranco Zilioli (Androni Giocattoli – Sidermec), ale 30 kilometrów przed metą znów wszystko się zjechało.

Na ostatnie okrążenie wjeżdżała cała grupka. Najwięcej sił na finiszowe metry zachował Sonny Colbrelli (Bardiani – CSF Pro Team). Tym samym Włoch ładnie zakończył dość słaby sezon w swoim wykonaniu.

Kolejne miejsca zajęli Manuel Belletti (Southeast) i Roberto Ferrari (Lampre – Merida).

Najlepszym z Polaków był 23. na mecie Adrian Honkisz (CCC Sprandi Polkowice).

Wyniki:

1 COLBRELLI Sonny BAR 4:36:11
2 BELLETTI Manuel STH +0
3 FERRARI Roberto LAM +0
4 PONZI Simone STH +0
5 DUQUE Leonardo Fabio COL +0
6 PRADES REVERTE Eduard CJR +0
7 MONTAGUTI Matteo ALM +0
8 GATTO Oscar AND +0
9 DE NEGRI Pier Paolo NIP +0
10 LAMMERTINK Maurits ROP +0
11 VAN GINNEKEN Sjoerd ROP +0
12 SPRENGERS Thomas TSV +0
13 MADRAZO RUIZ Angel CJR +0
14 DUIJN Huub ROP +0
15 TERPSTRA Mike ROP +0
16 LATOUR Pierre-Roger ALM +0
17 BERHANE Natnael MTN +0
18 DI FRANCESCO Gian Marco VHS +0
19 SBARAGLI Kristian MTN +0
20 TECCHIO Marco UNI +0
21 FERRARI BARCELO Fabricio CJR +0
22 CAMPISTROUS Romain ALM +0
23 HONKISZ Adrian CCC +0
24 BOULO Matthieu BSE +0
25 FINETTO Mauro STH +0
26 GAVAZZI Francesco STH +0
27 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi MTN +0
28 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel COL +0
29 OWSIAN Lukasz CCC +0
30 BARBIN Enrico BAR +0
31 REBELLIN Davide CCC +0
32 PELLIZOTTI Franco AND +0
33 DUPONT Hubert ALM +0
34 BAKELANTS Jan ALM +0
35 MALAGUTI Alessandro NIP +0
36 FEDI Andrea STH +4
37 BONO Matteo LAM +16
38 ROTA Lorenzo UNI +29
39 BUSATO Matteo STH +35
40 PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo CJR +35
41 SIMION Paolo BAR +35
42 FRAPPORTI Marco AND +35
43 CAPPELLI Luca IDE +35
44 CARBONI Giovanni UNI +35
45 CONTI Valerio LAM +35
46 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres COL +35
47 GUILLOU Florian BSE +35
48 CAM Maxime BSE +35
49 VAN OVERBERGHE Arthur TSV +35
50 PAUWELS Serge MTN +35
51 PARRINELLO Antonino Casimiro AZT +35
52 MAIKIN Roman RVL +35
53 MEINTJES Louis MTN +35
54 POZDNYAKOV Kirill RVL +40
55 FIRSANOV Sergey RVL +55
56 SPREAFICO Matteo IDE +1:07
57 BRUN Frédéric BSE +1:07
58 LATON Eryk CCC +1:07
59 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco CJR +1:07
60 SANTORO Antonio VHS +1:07
61 PETILLI Simone UNI +1:07
62 DUARTE AREVALO Fabio Andres COL +1:07
63 MARYCZ Jaroslaw CCC +1:07
64 RAMIREZ CHACON Brayan Stiven COL +1:07
65 HONIG Reinier ROP +1:07
66 PETTITI Alessandro IDE +1:07
67 LABORIE Christophe BSE +1:07
68 FORTIN Filippo GMC +1:07
69 FILOSI Iuri NIP +1:07
70 CACCIOTTI Andrea GMC +1:07
71 PLUCINSKI Leszek CCC +1:45
72 ZARDINI Edoardo BAR +1:45
73 JANSE VAN RENSBURG Jacques MTN +1:45
74 VALENCIA Juan Pablo COL +1:45
75 PEDRETTI Giovanni UNI +1:45
76 DE TIER Floris TSV +1:45
77 TONELLI Alessandro BAR +1:45
78 MALUCELLI Matteo IDE +1:45
79 STEPNIAK Grzegorz CCC +1:45
80 CARTHY Hugh CJR +1:45
81 BONNAFOND Guillaume ALM +1:45
82 SOLOMENNIKOV Andrei RVL +4:22
83 BOEV Igor RVL +4:22
84 DOMONT Axel ALM +4:22
85 RUSCETTA Andrea GMC +4:22
86 POLANC Jan LAM +4:22
87 KOSHEVOY Ilia LAM +4:22
88 VILELA Ricardo CJR +4:22
89 ZILIOLI Gianfranco AND +4:22
90 BOCCHIOLA Giorgio AZT +4:22
DNS POZZOVIVO Domenico ALM
DNS BIDEAU Jean-Marc BSE
DNS VAN EMPEL Etienne ROP
DNS CUMMINGS Stephen MTN
DNF CATTANEO Mattia LAM
DNF NIEMIEC Przemyslaw LAM
DNF CERNY Josef CCC
DNF VAN MEIRHAEGHE Jef TSV
DNF HELVEN Sander TSV
DNF WALLAYS Jens TSV
DNF GONÇALVES José CJR
DNF KREDER Michel ROP
DNF BANDIERA Marco AND
DNF TVETCOV Serghei AND
DNF BENFATTO Marco AND
DNF NARDIN Alberto AND
DNF PIRAZZI Stefano BAR
DNF RUFFONI Nicola BAR
DNF BONGIORNO Francesco Manuel BAR
DNF NIKOLAEV Sergey RVL
DNF NYCH Artem RVL
DNF SAVITSKIY Ivan RVL
DNF ZHUPA Eugert STH
DNF TEDESCHI Mirko STH
DNF NIBALI Antonio NIP
DNF BERLATO Giacomo NIP
DNF GROSU Eduard Michael NIP
DNF ONESTI Emanuele NIP
DNF YAMAMOTO Genki NIP
DNF CASTIBLANCO CUBIDES Jorge Camilo COL
DNF SARMIENTO TUNARROSA Cayetano COL
DNF BROGI Adriano AZT
DNF CAPOCCHI Thomas AZT
DNF CIAVATTA Paolo AZT
DNF BALDI Francesco AZT
DNF GIORNI Silvio AZT
DNF FAIETA Emiliano VHS
DNF GAZZARRA Michele VHS
DNF GIAMPAOLO Moreno VHS
DNF MUFFOLINI Luca VHS
DNF SCARTEZZINI Michele VHS
DNF PLEBANI Davide UNI
DNF FRAPPORTI Mattia UNI
DNF GASPARRINI Rino UNI
DNF DAMIANO Maurizio IDE
DNF TIZZA Marco IDE
DNF STAMEGNA Sebastian GMC
DNF CAVASIN Daniele GMC
DNF ROTONDI Matteo GMC