Włoch z Teamu Sky był najszybszy w sprinterskim pojedynku rozegranym przy sztucznym świetle na torze wyścigowym Yas Marina Circuit. Zwycięstwo w całym wyścigu odniósł Esteban Chaves (Orica GreenEDGE). 

Zazwyczaj jeżdżą tam wyścigowe bolidy, samochody i motocykle, a dziś na tor Yas Marina Circuit w Abu Dhabi zawitali…kolarze. Na zakończenie wyścigu pokonali dwadzieścia okrążeń po pięć i pół kilometra.

W ucieczce jechali: Eduard Vorganov (Katusha), Alexey Lutsenko (Astana) i Gianluca Brambilla (Etixx-QuickStep). Peleton trzymał trójkę cały czas pod kontrolą i dogonił ich 15,5 kilometra przed metą.

Po złapaniu ucieczki próbowali się jeszcze pokazać Mancebo i Clarke, ale ostatecznie i tak wszystko rozstrzygnął finisz peletonu.

Tempo na ostatnim okrążeniu było zawrotne, a w peletonie nie zabrakło przepychania łokciami. Swego do samej kreski pilnował mistrz świata Peter Sagan, który trzymał koło zwycięskiego Vivianiego. Słowak nie dał jednak rady odnieść pierwszego zwycięstwa w tęczowej koszulce.

Kolejny bardzo dobry wynik zanotował Łukasz Wiśniowski (Etixx-QuickStep), który był dziewiąty.

Wyniki ostatniego etapu: 

1    Elia VIVIANI    ITA    SKY    02:22:43
2    Peter SAGAN    SVK    TCS    0
3    Andrea GUARDINI    ITA    AST    0
4    Daniel OSS    ITA    BMC    0
5    Marco CANOLA    ITA    UHC    0
6    Luka MEZGEC    SLO    TGA    0
7    Andrea PALINI    ITA    SKD    0
8    Juan Jose LOBATO DEL VALLE    ESP    MOV    0
9    Lukasz WISNIOWSKI    POL    EQS    0
10    Jose Joaquin ROJAS GIL    ESP    MOV    0
11    Daniele BENNATI    ITA    TCS    0
12    Marcel KITTEL    GER    TGA    0
13    Philippe GILBERT    BEL    BMC    0
14    Brenton JONES    AUS    DPC    0
15    Andreas STAUFF    GER    MTN    0
16    Alessandro BAZZANA    ITA    UHC    0
17    Michael MATTHEWS    AUS    OGE    0
18    Sacha MODOLO    ITA    LAM    0
19    Michael SCHWARZMANN    GER    BOA    0
20    Alejandro VALVERDE BELMONTE    ESP    MOV    0
21    Fabio SABATINI    ITA    EQS    0
22    Jens KEUKELEIRE    BEL    OGE    0
23    Christopher LATHAM    GBR    WGN    0
24    Wouter POELS    NED    SKY    0
25    Vincenzo NIBALI    ITA    AST    0
26    Soufiane HADDI    MAR    SKD    0
27    Leopold KONIG    CZE    SKY    0
28    Mathew HAYMAN    AUS    OGE    0
29    Jhoan Esteban CHAVES RUBIO    COL    OGE    0
30    Brendan CANTY    AUS    DPC    0
31    Patrick KONRAD    AUT    BOA    0
32    Daniel MARTÍNEZ    COL    COL    0
33    Carlos Julian QUINTERO    COL    COL    0
34    Janez BRAJKOVIC    SLO    UHC    0
35    Diego ULISSI    ITA    LAM    0
36    Gianluca BRAMBILLA    ITA    EQS    0
37    Dominik NERZ    GER    BOA    0
38    Fabio ARU    ITA    AST    0
39    Paolo TIRALONGO    ITA    AST    0
40    Valerio AGNOLI    ITA    AST    0
41    Giovanni VISCONTI    ITA    MOV    0
42    Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS    COL    COL    0
43    Eduard VORGANOV    RUS    KAT    0
44    Adam Phelan    AUS    DPC    0
45    Sebastián MOLANO    COL    COL    10
46    Emanuel BUCHMANN    GER    BOA    10
47    Ben SWIFT    GBR    SKY    12
48    Manuel SENNI    ITA    BMC    12
49    Michael THOMPSON    GBR    WGN    12
50    Carlos Mario RAMIREZ BOTERO    COL    COL    12
51    Davide CIMOLAI    ITA    LAM    12
52    Graeme BROWN    AUS    DPC    15
53    Jaber ALMANSORY    UAE    UAE    19
54    Tom DUMOULIN    NED    TGA    19
55    Manuel QUINZIATO    ITA    BMC    38
56    Juraj SAGAN    SVK    TCS    41
57    Daniel PEARSON    GBR    WGN    41
58    Manuele MORI    ITA    LAM    41
59    Songezo JIM    RSA    MTN    41
60    Bruno PIRES    POR    TCS    41
61    Javier MORENO BAZAN    ESP    MOV    41
62    Alex CANO ARDILA    COL    COL    41
63    Andrew FENN    GBR    SKY    59
64    Matteo TOSATTO    ITA    TCS    01:03:00
65    Marcus BURGHARDT    GER    BMC    01:03:00
66    Johannes FRÖHLINGER    GER    TGA    01:03:00
67    Albert TIMMER    NED    TGA    01:03:00
68    Daniel TEKLEHAIMANOT    ERI    MTN    01:07:00
69    Carlos VERONA QUINTANILLA    ESP    EQS    01:11:00
70    Stijn VANDENBERGH    BEL    EQS    01:15:00
71    Mario Jorge FARIA DA COSTA    POR    LAM    01:15:00
72    Gang XU    CHN    LAM    01:15:00
73    Rafaa CHTIOUI    TUN    SKD    01:15:00
74    Sebastian HENAO GOMEZ    COL    SKY    01:15:00
75    Manuele BOARO    ITA    TCS    01:15:00
76    Alberto LOSADA ALGUACIL    ESP    KAT    01:15:00
77    Hassan Mohammed AL MURAWWI    UAE    SKD    01:15:00
78    Danilo WYSS    SUI    BMC    01:15:00
79    Federico ZURLO    ITA    UHC    01:15:00
80    Maxim BELKOV    RUS    KAT    01:15:00
81    Lukas PÖSTLBERGER    AUT    BOA    01:15:00
82    Christian MEIER    CAN    OGE    01:18:00
83    Daniel PATTEN    GBR    WGN    01:22:00
84    Anton VOROBYEV    RUS    KAT    01:22:00
85    Luc HALL    GBR    WGN    01:29:00
86    Sam BEWLEY    NZL    OGE    01:32:00
87    Matthew Harley GOSS    AUS    MTN    01:32:00
88    Francisco MANCEBO PEREZ    ESP    SKD    01:56:00
89    Majid ALBALOOSHI    UAE    UAE    01:56:00
90    Iain PATON    GBR    WGN    01:56:00
91    Dmitrii KOZONCHUK    RUS    KAT    01:58:00
92    John MURPHY    USA    UHC    02:38:00
93    Marc SOLER    ESP    MOV    02:52:00
94    Alexey LUTSENKO    KAZ    AST    02:52:00
95    William CLARKE    AUS    DPC    03:27:00
DNF    Khaiam ALBOLOSHI    UAE    UAE
DNF    Talal AL BALOOSHI    UAE    UAE
DNF    Mansoor ALI SHAMBIH    UAE    SKD
DNF    Cheng JI    CHN    TGA
DNF    Ammar ABDULLA    UAE    UAE

Klasyfikacja generalna wyścigu:

1    Jhoan Esteban CHAVES RUBIO    OGE    13:13:55
2    Fabio ARU    AST    16
3    Wouter POELS    SKY    27
4    Janez BRAJKOVIC    UHC    41
5    Diego ULISSI    LAM    41
6    Gianluca BRAMBILLA    EQS    01:23:00
7    Alejandro VALVERDE BELMONTE    MOV    01:29:00
8    Leopold KONIG    SKY    01:29:00
9    Vincenzo NIBALI    AST    01:29:00
10    Patrick KONRAD    BOA    01:40:00
11    Giovanni VISCONTI    MOV    01:40:00
12    Philippe GILBERT    BMC    02:26:00
13    Brendan CANTY    DPC    02:27:00
14    Dominik NERZ    BOA    02:30:00
15    Carlos VERONA QUINTANILLA    EQS    02:51:00
16    Marco CANOLA    UHC    03:23:00
17    Emanuel BUCHMANN    BOA    03:24:00
18    Javier MORENO BAZAN    MOV    03:25:00
19    Daniel MARTÍNEZ    COL    04:02:00
20    Soufiane HADDI    SKD    04:15:00
21    Daniel PEARSON    WGN    04:18:00
22    Eduard VORGANOV    KAT    04:34:00
23    Songezo JIM    MTN    04:44:00
24    Manuele MORI    LAM    04:56:00
25    Adam Phelan    DPC    05:59:00
26    Carlos Julian QUINTERO    COL    05:59:00
27    Paolo TIRALONGO    AST    06:16:00
28    Alberto LOSADA ALGUACIL    KAT    07:14:00
29    Francisco MANCEBO PEREZ    SKD    07:52:00
30    Bruno PIRES    TCS    08:03:00
31    Jose Joaquin ROJAS GIL    MOV    08:42:00
32    Christian MEIER    OGE    08:49:00
33    Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS    COL    10:04:00
34    Maxim BELKOV    KAT    10:09:00
35    Carlos Mario RAMIREZ BOTERO    COL    10:16:00
36    Alex CANO ARDILA    COL    10:45:00
37    Jens KEUKELEIRE    OGE    10:58:00
38    Michael THOMPSON    WGN    11:00:00
39    Daniel TEKLEHAIMANOT    MTN    11:11:00
40    Daniel PATTEN    WGN    11:26:00
41    Tom DUMOULIN    TGA    11:29:00
42    Hassan Mohammed AL MURAWWI    SKD    12:03:00
43    Danilo WYSS    BMC    12:03:00
44    Johannes FRÖHLINGER    TGA    12:15:00
45    Mario Jorge FARIA DA COSTA    LAM    12:45:00
46    Manuel SENNI    BMC    12:55:00
47    Marc SOLER    MOV    12:56:00
48    Jaber ALMANSORY    UAE    14:18:00
49    Michael MATTHEWS    OGE    15:11:00
50    Mathew HAYMAN    OGE    15:11:00
51    Sebastián MOLANO    COL    15:21:00
52    Federico ZURLO    UHC    15:56:00
53    Sebastian HENAO GOMEZ    SKY    15:58:00
54    Gang XU    LAM    15:58:00
55    Valerio AGNOLI    AST    16:21:00
56    Rafaa CHTIOUI    SKD    16:31:00
57    Christopher LATHAM    WGN    18:21:00
58    Brenton JONES    DPC    18:45:00
59    Elia VIVIANI    SKY    19:32:00
60    Andrea GUARDINI    AST    19:38:00
61    Peter SAGAN    TCS    19:41:00
62    Alessandro BAZZANA    UHC    19:42:00
63    Daniele BENNATI    TCS    19:49:00
64    Fabio SABATINI    EQS    19:49:00
65    Andrea PALINI    SKD    19:53:00
66    Luka MEZGEC    TGA    19:53:00
67    Juan Jose LOBATO DEL VALLE    MOV    19:53:00
68    Michael SCHWARZMANN    BOA    19:53:00
69    Daniel OSS    BMC    19:53:00
70    Andreas STAUFF    MTN    19:53:00
71    Graeme BROWN    DPC    20:08:00
72    Lukasz WISNIOWSKI    EQS    20:47:00
73    Davide CIMOLAI    LAM    20:47:00
74    Sacha MODOLO    LAM    20:48:00
75    Manuel QUINZIATO    BMC    21:10:00
76    Luc HALL    WGN    21:22:00
77    Juraj SAGAN    TCS    21:35:00
78    Alexey LUTSENKO    AST    21:39:00
79    Majid ALBALOOSHI    UAE    21:49:00
80    Iain PATON    WGN    21:49:00
81    Lukas PÖSTLBERGER    BOA    21:55:00
82    Marcus BURGHARDT    BMC    22:29:00
83    John MURPHY    UHC    22:31:00
84    Marcel KITTEL    TGA    22:41:00
85    Stijn VANDENBERGH    EQS    22:44:00
86    Manuele BOARO    TCS    22:46:00
87    Anton VOROBYEV    KAT    22:46:00
88    Matteo TOSATTO    TCS    22:51:00
89    Andrew FENN    SKY    23:07:00
90    Ben SWIFT    SKY    23:50:00
91    Dmitrii KOZONCHUK    KAT    23:58:00
92    Sam BEWLEY    OGE    24:39:00
93    Albert TIMMER    TGA    24:48:00
94    Matthew Harley GOSS    MTN    25:31:00
95    William CLARKE    DPC    33:37:00

Foto: Graham Watson