fot. Getty Images

Zwycięzca Paryż-Roubaix z 2021 roku, który przedwcześnie zakończył karierę z powodu problemów z sercem, ogłosił wejście do polityki i chęć startu w lokalnych wyborach w Lombardii, które odbędą się w lutym. Sonny Colbrelli związał się z prawicową partią Forza Italia. 

Przypomnijmy, że Sonny Colbrelli doznał zatrzymania akcji serca zaraz za metą pierwszego etapu wyścigu Volta a Catalunya 2022. Później okazało się, że nie będzie mógł kontynuować kariery w roli profesjonalnego kolarza. W drużynie Bahrain-Victorious objął funkcję ambasadora i osoby zajmującej się kwestiami technicznymi. Ponadto postanowił zaangażować się w politykę.

Włoch zamierza wystartować w lokalnych wyborach w Lombardii – regionie, w którym znajduje się jego rodzinne miasto Desenzano del Garda, położone niedaleko Brescii. Colbrelli jest jednym z dziesięciu kandydatów, zatem szanse na elekcję są raczej niewielkie. Może zdarzyć się więc tak, że zrezygnuje on z udziału w wyborach i udzieli poparcia jakiemuś kandydatowi.

Założycielem partii Forza Italia jest Silvio Berlusconi, były wieloletni premier Włoch, który był oskarżony m.in. o defraudacje podatkowe i łączony z wieloma skandalami. Colbrelli powiedział kiedy, że jest fanem tego polityka. To jednak nie jedyna kontrowersyjna wypowiedź byłego włoskiego kolarza. W 2014 roku zamieścił w mediach społecznościowych post, w którym sugerował, że faszystowski przywódca Benito Mussolini przydałby się, aby poradzić sobie z dużym napływem imigrantów, chociaż później to skasował oraz wyraził żal i przeprosił.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
theblackcrow
theblackcrow

Sportowo- wybitny kolarz; politycznie-naiwny głupek.