Bardzo dużo transferów przeprowadziły ekipy Pro Continental przed sezonem 2015/2016. Przedstawiamy zestawienie potwierdzonych nabytków na dzień 7.11.2015 r.

Wśród nowych ekip Pro Continental będziemy mieli w nowym sezonie ActiveJet Team. Drużyna pod wodzą Piotra Kosmali zakontraktowała między innymi Adriana i Norberta Banaszków, Pawła Cieślika czy Karela Hnika. Do CCC Sprandi Polkowice dołączy mistrz Europy Alan Banaszek.

Najwięcej mówi się o wzmocnieniach Team Dimension Data (MTN – Qhubeka), a to za sprawą Marka Cavendisha oraz innych zawodników, którzy stworzą dla niego sprinterski “pociąg”. Drużyna z RPA jest bardzo bliska awansu do WT. Także Karol Domagalski dołączy do drużyny z drugiej dywizji. Były kolarz Team Raleigh – GAC będzie wraz z Marcinem Białobłockim jeździł w barwach One Pro Cycling.

Transfery aktualne na dzień 7.11.2015 r.

ActiveJet Team (awans z Continental)

  1. Stanisław Aniołkowski (Polska)
  2. Adrian Banaszek (Polska) z Kolss – BDC Team
  3. Norbert Banaszek (Polska)
  4. Paweł Charucki (Polska) z Domin Sport
  5. Paweł Cieślik (Polska) z Whirlpool – Author
  6. Karel Hnik (Czechy) z Cult Energy Pro Cycling
  7. Jonas Koch (Niemcy) z Rad-Net Rose Team
  8. Jiri Polnicky (Czechy) z Whirlpool Author
  9. Jordi Simon (Hiszpania) z Team Ecuador
  10. Adam Stachowiak (Polska) z Kolss – BDC Team
  11. Daniel Staniszewski (Polska)

Androni Giocattoli – Sidermec

  1. Egan Arley Bernal (Kolumbia)
  2. Luca Pacioni (Włochy) z Viris Maserati-Sisal Matchpoint
  3. Daniele Ratto (Włochy) z UnitedHealthcare
  4. Mirko Selvaggi (Włochy) z Wanty-Groupe Gobert
  5. Rodolfo Andres Torres (Kolumbia) z Team Colombia
  6. Davide Viganò (Włochy) z Idea 2010 ASD

Bardiani – CSF

  1. Giulio Ciccone (Włochy) z Colpack
  2. Mirco Maestri (Włochy) z Genera Store Bottoli Zardini
  3. Lorenzo Rota (Włochy) z Unieuro Wilier
  4. Simone Velasco (Włochy) z Zalf Euromobil Désiorée Fior

Bora-Argon 18

  1. Silvio Herklotz (Niemcy) ze Stölting
  2. Gregor Mühlberger (Austria) z Felbermayr Simplon Wels
  3. Lukas Pöstlberger (Austria) z Tirol
  4. Rüdiger Selig (Niemcy) z Katusha

Caja Rural – Seguros RGA

  1. Alberto Gallego (Hiszpania) z Radio Popular-Boavista
  2. Domingos Gonçalves (Portugalia) z Efapel
  3. Jonathan Lastra (Hiszpania) z Caja Rural-Seguros RGA Amateur
  4. Jamie Rosón (Hiszpania) z Caja Rural-Seguros RGA U 23
  5. Diego Rubio (Hiszpania) z Etapel

Carrefour Funvic Soul Cycling Team (awans z Continental)

  1. Pablo Urtasun (Hiszpania) z Team UKYO

CCC Sprandi Polkowice

  1. Alan Banaszek (Polska)
  2. Victor De la Parte (Hiszpania) z Voralberg
  3. Felix Großschartner (Austria) z Felbermayr Simplon Wels
  4. Simone Ponzi (Włochy) z Southeast

Cofidis, Solutions Crédits

  1. Rayenne Bouhanni (Francja) z ATW-GreenWay
  2. Borut Božič (Słowenia) z Astana
  3. Jérôme Cousin (Francja) z Europcar
  4. Hugo Hofstetter (Francja) z CC Étupes
  5. Arnold Jeannesson (Francja) z FDJ

CULT Energy-Stölting Group (połączenie Cult Energy i Team Stölting)

  1. Gerald Ciolek (Niemcy) z MTN Qhubeka
  2. Lasse Norman Hansen (Dania) z Cannondale-Garmin
  3. Alexander Kamp (Dania) z ColoQuick

Delko-Marseille Provence KTM (awans z Continental ekipy Team Marseille 13 KTM)

  1. Asbjørn Kragh Andersen (Dania) z Team Trefor – Blue Water
  2. Mikel Aristi (Hiszpania)
  3. Romain Combaud (Francja) z Armée de Terre
  4. Daniel Díaz (Argentyna) z Carrefour Funvic Soul
  5. Leonardo Duque (Kolumbia) z Team Colombia
  6. Delio Fernandez (Hiszpania) z W52-Quinta da Lixa
  7. Fredrik Strand Galta (Norwegia) z Coop-ØsterHus
  8. Thierry Hupond (Francja) z Giant-Alpecin
  9. Martin Laas (Estonia) z Pro Immo Nicolas Roux
  10. Christophe Laborie (Francja) z Bretagne – Séché Environnement
  11. Yannick Martinez (Francja) z Europcar
  12. Quentin Pacher (Francja) z Armée de Terre

Direct Energie Cycling Team (Europcar w 2015 roku)

  1. Lilian Calmejane (Francja) z Vendée U
  2. Romain Cardis (Francja) z Vendée U
  3. Sylvain Chavanel (Francja) z IAM
  4. Jeremy Cornu (Francja) z Vendée U
  5. Fabian Grellier (Francja) z Vendée U
  6. Adrien Petit (Francja) z Cofidis, Solutions Crédits

Drapac

  1. Brendan Canty (Australia) z Budget Forklifts
  2. Nathan Earle (Australia) ze Sky
  3. Jason Lowndes (Australia) z Garneau-Québecor
  4. Gavin Mannion (USA) z Jelly Belly p/b Maxxis
  5. Jens Mouris (Holandia) z Orica-GreenEdge
  6. Thomas Scully (Nowa Zelandia) z Madison Genesis

Fortuneo-Vital Concept (Bretagne – Séché Environnement w 2015 roku)

  1. Franck Bonuamour (Francja) z BIC-2000
  2. Julien Loubet (Francja) z Marseille 13 KTM
  3. Francis Mourey (Francja) z FDJ
  4. Chris Anker Sørensen (Dania) z Tinkoff-Saxo
  5. Steven Tronet (Francja) z Auber 93
  6. Boris Vallée (Belgia) z Lotto-Soudal

Nippo – Vini Fantini

  1. Kazushige Kuboki (Japonia) z Team UKYO
  2. Gianfranco Zilioli (Włochy) z Androni Giocattoli-Sidermec)

One Pro Cycling (awans z Continental)

  1. Karol Domagalski (Polska) z Team Raleigh – GAC
  2. John Ebsen (Dania) z Androni Giocattoli – Sidermec
  3. Matthew Goss (Australia) z MTN – Qhubeka
  4. Richard Handley (Wielka Brytania) z JLT – Condor
  5. Kristian House (Wielka Brytania) z JLT – Condor
  6. Sebastian Lander (Dania) z Team Tre-For – Blue Water
  7. Hayden Mccormick (Nowa Zelandia)
  8. Martin Mortensen (Dania) z Cult Energy Pro Cycling
  9. James Oram (Nowa Zelandia) z Axeon Cycling Team
  10. Glenn O’ Shea (Australia) z Team Budget Forklifts
  11. Dion Smith (Nowa Zelandia) z Hincapie Racing Team
  12. Steele Von Hoff (Australia) z NFTO

Roth Skoda (awans z Continental)

  1. Valentin Baillifard (Szwajcaria) z BMC Development
  2. Nicolas Baldo (Francja) z Vorarlberg
  3. David Belda (Hiszpania) z Burgos-BH
  4. Dimitri Bussard (Szwajcaria) z Cyclophile Lausannois
  5. Marco D´Urbano (Włochy) z GM
  6. Lucas Gaday (Argentyna) z Unieuro Wilier
  7. Grischa Janorschke (Niemcy) z Vorarlberg
  8. Martin Kohler (Szwajcaria) z Drapac
  9. Matthias Krizek (Austria) z Felbermayr Simplon Wels
  10. Frank Pasche (Szwajcaria) z VC Mendrisio-PL Valli
  11. Bruno Pires (Portugalia) z Tinkoff-Saxo
  12. Nicola Toffali (Włochy) z Zalf Euromobil Désiorée Fior
  13. Rino Zampilli (Włochy) z Amore & Vita-Selle SMP
  14. Andrea Zordan (Włochy) z Androni Giocattoli-Sidermec

Gazprom – RusVelo

  1. Alexey Rybalkin (Rosja) z Lokosphinx
  2. Evgeny Shalunov (Rosja) z Lokosphinx
  3. Kirill Sveshnikov (Rosja) z Lokosphinx

Southeast

  1. Julien Amezqueta (Hiszpania) z Cafés Baque-Campos
  2. Daniel Martinez (Kolumbia) z Colombia
  3. Cristian Rodriguez (Hiszpania) z Caja Rural-Seguros RGA U 23
  4. Mirko Trosino (Włochy) z Mastromarco Chianti Sensi Cipros

Team Dimension Data (MTN – Qhubeka w 2015 roku)

  1. Mark Cavendish (Wielka Brytania) z Etixx-Quick Step
  2. Bernhard Eisel (Austria) ze Sky
  3. Omar Fraile (Hiszpania) z Caja Rural-Seguros RGA
  4. Nathan Haas (Australia) z Cannondale-Garmin
  5. Cameron Meyer (Australia) z Orica-GreenEdge
  6. Mark Renshaw (Australia) z Etixx-Quick Step
  7. Kanstantsin Sivtsov (Białoruś) ze Sky

Team Novo Nordisk

  1. Mehdi Benhamouda (Francja) z Novo Nordisk Development
  2. Brian Kamstra (Holandia) z Novo Nordisk Development

Team Roompot Oranje Peloton

  1. Barry Markus (Holandia) z Lotto NL-Jumbo
  2. Antwan Tolhoek (Holandia) z Rabobank Development
  3. Nick Van der Lijke (Holandia) z Lotto NL-Jumbo
  4. Pieter Weening (Holandia) z Orica-GreenEdge

Topsport Vlaanderen – Baloise

  1. Aimé De Gendt (Belgia) z EFC-Etixx
  2. Maxime Farazijn (Belgia) z EFC-Etixx
  3. Ruben Pols (Belgia) z Lotto-Soudal U 23
  4. Dries Van Gestel (Belgia) z Lotto-Soudal U 23
  5. Kenneth Van Rooy (Belgia) z Lotto-Soudal U 23

UnitedHealthcare

  1. Matthew Busche (USA) z Treka
  2. Daniel Eaton (USA) z Axeon
  3. Daniel Jaramillo (Kolumbia) z Jamis-Hagens Berman
  4. Ty Magner (USA) z Hincapie Development

Wanty – Groupe Gobert

  1. Gaëtan Bille (Belgia) z Vérandas Willems
  2. Dimitri Claeys (Belgia) z Vérandas Willems
  3. Thomas Degand (Belgia) z IAM
  4. Kenny De Haes (Belgia) z Lotto-Soudal
  5. Antoine Demoitié (Belgia) z Wallonie-Bruxelles
  6. Guillaume Martin (Francja) z CC Étupes
  7. Mark McNally (Wielka Brytania) z Madison Genisis
  8. Robin Stenuit (Belgia) z Veranclassic-Ekoï
  9. Björn Thurau (Niemcy) z Bora-Argon 18

@ArekWaluga77

Foto:Artur Machnik