Ostatni etap również padł łupem lidera wyścigu. Wszystkie klasyfikacje, dzięki dominacji w sprintach, powędrowały do Kuby.
Ostatni odcinek prowadził po ulicach miasta Wujiang i miał długość 90.4km.
Ucieczkę, która chciała pokrzyżować szyki najszybszym kolarzom wyścigu, stworzyło sześciu zawodników – Gleb Gorbachev (Beijing Innova Cycling Team), Ulises Alferdo Castillo (Start – Massi Cycling Team), Ronald Yeung (Attaque Team Gusto), Jan Maas (Rabobank Development Team), Marc Vilanova (Start – Massi Cycling Team) oraz Rick van Breda (Parkhotel Valkenburg CT).
Ich przewaga nie była zbyt duża, ale jednocześnie spadała dość wolno. Przez sporą liczbę kilometrów różnica wynosiła około minutę. Im bliżej mety, tym spadała współpraca w czołowej grupce. Peleton, dzięki pracy Torku Sekerspor i Southeast, zdołał dogonić harcowników 4.5km przed metą.
Również ostatni etap padł łupem sprinterów. Siódmy raz najszybszy był Jakub Mareczko (Southeast)! Bardzo długi finisz lidera wyścigu pozwolił mu na dwunastą wygraną w sezonie, co przesunęło go na 5. miejsce w klasyfikacji sezonu! Drugie miejsce zajął Andrea Palini (Skydive Dubai), a trzecie Andriy Kulyk (Kolss-BDC).
Wyniki ostatniego etapu:
1 Jakub MARECZKO ITA STH 1:56:21
2 Andrea PALINI ITA SKD 0
3 Andriy KULYK UKR KLS 0
4 Scott SUNDERLAND AUS BFL 0
5 Marco ZANOTTI ITA PVC 0
6 Martin LAAS EST M13 0
7 Boris SHPILEVSKIY RUS RTS 0
8 Ahmet ORKEN TUR TRK 0
9 Tomas VAITKUS LTU RBD 0
10 Patrick CLAUSEN DEN TBW 0
11 Cees BOL NED RDT 0
12 Tino THÖMEL GER RTS 0
13 Martijn VERSCHOOR NED TNN 0
14 Daniel BARRY NZL BFL 0
15 Vojtech HACECKY CZE ADP 0
16 Evaldas SISKEVICIUS LTU M13 0
17 Mads Baadsgaard RAHBEK DEN TBW 0
18 Andreas Hyldgaard JEPPESEN DEN TBW 0
19 Deins KANEPEJS LAT RBD 0
20 Zhang ZHENG CHN HEN 0
21 Siu Wai KO HKG HKS 0
22 Zolt DER HUN STF 0
23 Ying Chuan GU CHN MSS 0
24 Jeroen MEIJERS NED RDT 0
25 Andrea DAL COL ITA STH 0
26 Rasim REIS TUR TRK 0
27 Mark Sehested PEDERSEN DEN TBW 0
28 Mohd Shahrul MAT AMIN MAS TSG 0
29 Thomas RABOU NED ATG 0
30 Martin BLAHA CZE ADP 0
31 Brian KAMSTRA NED TNN 0
32 Yikui NIU CHN YDL 0
33 Ka Yu LEUNG HKG HKS 0
34 Mykhaylo KONONENKO UKR KLS 0
35 Jasper OCKELOEN NED PVC 0
36 Frantisek SISR CZE ADP 0
37 Anders HARDAHL DEN TBW 0
38 Vitaliy BUTS UKR KLS 0
39 Lars PRIA ROU RBD 0
40 Zhao JINGBIAO CHN HEN 0
41 Yoan VERARDO FRA M13 0
42 Jan MAAS NED RDT 0
43 Burr HO HKG HKS 0
44 Ya Ke HOU CHN MSS 0
45 Rubén CASENY ESP STF 0
46 Adil JELLOUL MAR SKD 0
47 Francisco MANCEBO PEREZ ESP SKD 0
48 Peter SCHULTING NED PVC 0
49 Mitchell CORNELISSE NED RDT 0
50 Kang ZHAO CHN YDL 0
51 Sam WITMITZ AUS BFL 0
52 Gerd DE KEIJZER NED TNN 0
53 Meiyin WANG CHN HEN 0
54 Denys KOSTYUK UKR KLS 0
55 Yusup ABREKOV UZB IAT 0
56 Meher HASNAOUI TUN SKD 0
57 Anwar Azis MUHD SHAIFUL MAS TSG 0
58 Ruslan KARIMOV UZB RTS 0
59 Axel COSTA SORIA ESP STF 0
60 Anuar MANAN MAS TSG 0
61 Chunlong ZHANG CHN NFC 0
62 Ma GUANGTONG CHN HEN 0
63 Daniel FODER DEN TBW 0
64 Eugert ZHUPA ALB STH 0
65 Soufiane HADDI MAR SKD 0
66 Meng YAN CHN HEN 0
67 Marc VILANOVA MARSA ESP STF 0
68 Muhamad Adiq Husainie OTHMAN MAS TSG 0
69 Bekir Baki AKIRSAN TUR TRK 0
70 Merijn KOREVAAR NED RDT 0
71 Vladimir ZAGORODNIY RUS RTS 0
72 Dennis BAKKER NED PVC 0
73 Eric SHEPPARD AUS ATG 0
74 Muradjan HALMURATOV UZB IAT 11
75 Ying Hon YEUNG HKG ATG 11
76 Giuseppe FONZI ITA STH 11
77 Samuele CONTI ITA STH 11
78 Mirko TEDESCHI ITA STH 11
79 Roman FURST CZE ADP 11
80 Andreas KEUSER GER STF 16
81 Rafaa CHTIOUI TUN SKD 16
82 Jacob KAUFFMANN AUS BFL 18
83 Tommy NANKERVIS AUS BFL 18
84 Lok Chun WU HKG HKS 18
85 Nicolas PIETRULA CZE ADP 18
86 Samuel HORGAN NZL BFL 18
87 Jiri HOCHMANN CZE ADP 21
88 Rick VAN BREDA NED PVC 23
89 Ilya GORODNICHEV RUS RTS 25
90 Jiankun LIU CHN YDL 25
91 Ulises Alfredo CASTILLO SOTO MEX STF 25
92 Guanghui LI CHN YDL 26
93 Heng ZHANG CHN NFC 31
94 Bo WANG CHN HEN 31
95 Julien EL FARES FRA M13 34
96 Massimo GRAZIATO ITA PVC 34
97 Mohd Nor Umardi ROSDI MAS TSG 34
98 Shu Ming LIU TPE ATG 34
99 Gleb GORBACHEV UZB IAT 34
100 Ching Yin MOW HKG HKS 34
101 Andris VOSEKALNS LAT RBD 39
102 Abdullojon AKPAROV UZB IAT 54
103 Wenqiang BAO CHN NFC 57
104 Andriy VASYLYUK UKR KLS +1:00
105 Muhammet ATALAY TUR TRK +1:00
106 An Ping SONG CHN YDL +1:02
107 Lijun BAI CHN MSS +1:12
108 Wenlong ZHANG CHN MSS +1:12
109 Fuwen XUE CHN MSS +1:12
110 Oleksandr POLIVODA UKR KLS +1:40
111 Feritcan SAMLI TUR TRK +2:10
DNF Fatih KELES TUR TRK
Klasyfikacja generalna:
1 Jakub MARECZKO Italy STH 25:05:52
2 Andrea PALINI Italy SKD 31
3 Marco ZANOTTI Italy PVC 41
4 Evaldas SISKEVICIUS Lithuania M13 48
5 Vitaliy BUTS Ukraine KLS 54
6 Thomas RABOU Netherlands ATG 56
7 Ahmet ORKEN Turkey TRK 57
8 Zhao JINGBIAO China HEN +1:01
9 Francisco MANCEBO PEREZ Spain SKD +1:03
10 Tomas VAITKUS Lithuania RBD +1:07
11 Martijn VERSCHOOR Netherlands TNN +1:07
12 Frantisek SISR Czech Republic ADP +1:09
13 Jeroen MEIJERS Netherlands RDT +1:10
14 Ying Chuan GU China MSS +1:12
15 Yikui NIU China YDL +1:13
16 Denys KOSTYUK Ukraine KLS +1:13
17 Yusup ABREKOV Uzbekistan IAT +1:18
18 Jasper OCKELOEN Netherlands PVC +1:19
19 Anders HARDAHL Denmark TBW +1:19
20 Adil JELLOUL Morocco SKD +1:19
21 Meher HASNAOUI Tunisia SKD +1:19
22 Peter SCHULTING Netherlands PVC +1:19
23 Ma GUANGTONG China HEN +1:37
24 Mykhaylo KONONENKO Ukraine KLS +1:56
25 Meiyin WANG China HEN +2:29
26 Bekir Baki AKIRSAN Turkey TRK +2:31
27 Mads Baadsgaard RAHBEK Denmark TBW +2:38
28 Eric SHEPPARD Australia ATG +2:58
29 Merijn KOREVAAR Netherlands RDT +3:06
30 Muhamad Adiq Husainie OTHMAN Malaysia TSG +3:06
31 Andriy KULYK Ukraine KLS +5:02
32 Jan MAAS Netherlands RDT +5:16
33 Cees BOL Netherlands RDT +5:17
34 Zolt DER Hungary STF +5:18
35 Andreas Hyldgaard JEPPESEN Denmark TBW +5:18
36 Ying Hon YEUNG Hong Kong, China ATG +6:02
37 Kang ZHAO China YDL +6:11
38 Zhang ZHENG China HEN +6:20
39 Julien EL FARES France M13 +6:22
40 Martin BLAHA Czech Republic ADP +6:25
41 Burr HO Hong Kong, China HKS +6:27
42 Ulises Alfredo CASTILLO SOTO Mexico STF +6:35
43 Siu Wai KO Hong Kong, China HKS +6:57
44 Eugert ZHUPA Albania STH +7:04
45 Ilya GORODNICHEV Russia RTS +7:09
46 Tommy NANKERVIS Australia BFL +7:22
47 Giuseppe FONZI Italy STH +7:36
48 Samuele CONTI Italy STH +8:09
49 Yoan VERARDO France M13 +9:37
50 Martin LAAS Estonia M13 +9:43
51 Oleksandr POLIVODA Ukraine KLS +9:46
52 Mitchell CORNELISSE Netherlands RDT +9:58
53 Daniel FODER Denmark TBW +9:58
54 Scott SUNDERLAND Australia BFL +11:13
55 Andrea DAL COL Italy STH +11:24
56 Lars PRIA Romania RBD +11:29
57 Soufiane HADDI Morocco SKD +11:40
58 Boris SHPILEVSKIY Russia RTS +11:46
59 Rafaa CHTIOUI Tunisia SKD +11:51
60 Daniel BARRY New Zealand BFL +11:54
61 Anwar Azis MUHD SHAIFUL Malaysia TSG +11:54
62 Sam WITMITZ Australia BFL +11:56
63 Deins KANEPEJS Latvia RBD +12:07
64 Vojtech HACECKY Czech Republic ADP +12:17
65 Mohd Shahrul MAT AMIN Malaysia TSG +12:31
66 Tino THÖMEL Germany RTS +12:37
67 Rasim REIS Turkey TRK +12:55
68 Gleb GORBACHEV Uzbekistan IAT +12:59
69 Andris VOSEKALNS Latvia RBD +13:21
70 Andriy VASYLYUK Ukraine KLS +13:43
71 Brian KAMSTRA Netherlands TNN +13:49
72 Lijun BAI China MSS +15:09
73 Mirko TEDESCHI Italy STH +15:51
74 Axel COSTA SORIA Spain STF +15:57
75 Patrick CLAUSEN Denmark TBW +17:15
76 Anuar MANAN Malaysia TSG +17:15
77 Massimo GRAZIATO Italy PVC +17:21
78 Jiri HOCHMANN Czech Republic ADP +17:24
79 Gerd DE KEIJZER Netherlands TNN +17:29
80 Ruslan KARIMOV Uzbekistan RTS +17:31
81 Vladimir ZAGORODNIY Russia RTS +18:13
82 Muhammet ATALAY Turkey TRK +18:49
83 Roman FURST Czech Republic ADP +19:35
84 Feritcan SAMLI Turkey TRK +20:20
85 Wenlong ZHANG China MSS +20:24
86 Dennis BAKKER Netherlands PVC +21:00
87 Andreas KEUSER Germany STF +21:00
88 Chunlong ZHANG China NFC +21:14
89 Jiankun LIU China YDL +21:57
90 Jacob KAUFFMANN Australia BFL +21:59
91 Fuwen XUE China MSS +22:49
92 Ya Ke HOU China MSS +23:39
93 Rubén CASENY Spain STF +24:01
94 Wenqiang BAO China NFC +25:02
95 Mohd Nor Umardi ROSDI Malaysia TSG +25:27
96 Muradjan HALMURATOV Uzbekistan IAT +25:42
97 Marc VILANOVA MARSA Spain STF +25:46
98 Abdullojon AKPAROV Uzbekistan IAT +26:07
99 Samuel HORGAN New Zealand BFL +26:20
100 Rick VAN BREDA Netherlands PVC +26:40
101 Meng YAN China HEN +27:09
102 Bo WANG China HEN +27:09
103 Ka Yu LEUNG Hong Kong, China HKS +27:30
104 Nicolas PIETRULA Czech Republic ADP +27:54
105 Mark Sehested PEDERSEN Denmark TBW +28:42
106 Lok Chun WU Hong Kong, China HKS +29:01
107 An Ping SONG China YDL +29:09
108 Shu Ming LIU Chinese Taipei ATG +29:32
109 Heng ZHANG China NFC +29:52
110 Ching Yin MOW Hong Kong, China HKS +30:42
111 Guanghui LI China YDL +31:47