Znakomity góral podpisał kontrakt z ekipą Wibatechu i zakończył swoją przygodę z CCC Sprandi Polkowice.

Olsztynianin, który przeniósł się do Małopolski będzie zdecydowanym liderem ekipy. Jego głównymi sukcesami są znakomite występy w Tour de Pologne, gdzie dziewięciokrotnie kończył rywalizację w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Oprócz tego w swoich osiągnięciach dwukrotnie zapisał Szlakiem Grodów Piastowskich czy Małopolski Wyścig Górski oraz trzykrotnie Górskie Mistrzostwa Polski.

Wcześniej reprezentował grupy Cofidis, Mróz i CCC oraz reprezentację Polski na Mistrzostwach Świata. Dla Wibatechu jest to duży krok w kierunku wzmacniania teamu, który wyrasta na godnego rywala najlepszych polskich drużyn. Zadowolenia z pozyskania Marka nie kryje szef ekipy Wiesław Ciasnocha

Marek to świetny kolarz i wiem, że dzięki niemu na wyścigi pojedziemy nie tylko po to aby walczyć ale po to by wygrywać. Powoli lecz konsekwentnie buduje swój team i wiem, że idę w dobrym kierunku. Marek jest zawodnikiem doświadczonym i profesjonalnie podchodzi do tematu. Potrafi wygrywać i zna się bardzo dobrze z moimi zawodnikami, co sprawi ze będą tworzyć wspaniały zespół.

Sam zainteresowany również cieszy się z przejścia do Wibatechu.

Po pięciu latach spędzonych w CCC przyszedł czas na zmiany. W przyszłym 2016 roku zamieniam koszulkę pomarańczowa na biało-niebieską WIBATECH FUJI. Spośród kilku ofert jakie miałem zdecydowałem się na team Wiesława Ciasnochy ponieważ jeździ tu kilku moich kolegow, z którymi już wcześniej jeździłem w jednej ekipie i odnosiliśmy wspólnie wiele sukcesów oraz zawsze dogadywaliśmy się bez słów. Do przyszłego sezonu podchodzę niezwykle zmotywowany i bardzo optymistycznie nastawiony. Mam nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje wieloma sukcesami i to nie tylko na krajowym podwórku.

źródło: Wibatech Fuji

Poprzedni artykułChris Froome sprawdził trasę Igrzysk Olimpijskich
Następny artykułJakub Mareczko wygrał Tour of Taihu Lake!
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments