10. zawodnik Mistrzostw Europy młodzieżowców, Adrian Banaszek postanowił zmienić barwy klubowe i od przyszłego sezonu reprezentować będzie ActiveJet Team.

Czas odciąć pępowinę – zapowiedział niespełna 22-letni zawodnik Kolss BDC.

Całą moją dotychczasową karierę spędziłem u boku rodziny i grupy prowadzonej przez mojego ojca, Darka Banaszka. Bardzo dużo mu zawdzięczam. Wpoił we mnie miłość do kolarstwa, zapewnił możliwie najlepsze warunki do rozwoju i wspierał na każdym kroku. Zdecydowaliśmy jednak, że czas odciąć pępowinę i spróbować czegoś nowego, szczególnie, że projekt Piotra Kosmali zapowiada się niezwykle interesująco. Znam się dobrze z większością zawodników, myślę, że stworzymy kolektyw, który sięgnie po niejedno zwycięstwo – powiedział Adrian Banaszek.

Zawodnik Kolss BDC błysnął w tym sezonie kilkoma niezłymi wynikami. Był m.in. piąty w Memoriale Trochanowskiego i Memoriale Siemińskiego. Finiszował na czwartym miejscu podczas jednego z etapów Grodów Piastowskich. Świetnie spisał się także podczas Mistrzostw Europy do lat 23, gdzie był najlepszym z Polaków plasując się na 10. miejscu, a na Mistrzostwach Świata w amerykańskim Richmond został złapany zaledwie 4 kilometry przed metą.

Adrian będzie solidnym wzmocnieniem naszego zespołu, szczególnie na płaskim terenie. Jego upór i determinacja w dążeniu do celu bardzo mi się podobają. Pomimo młodego wieku dobrze odnajduje się w sprinterskich końcówkach, potrafi rozprowadzić jak i samemu zafiniszować. Wierzę, że w naszej ekipie będzie dalej się rozwijał – dodał Piotr Kosmala, dyrektor sportowy ActiveJet Team.

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments