fot. Radosław Makuch / Grand Prix Cycling Races Series

Tobias Nolde (P&S Benotti) zwyciężył w finiszu z kilkuosobowej grupki i sięgnął po zwycięstwo w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego. Najwyżej z Polaków uplasował się Adrian Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), który zajął piąte miejsce.

Po dwóch latach przerwy, do kalendarza wrócił Memoriał Andrzeja Trochanowskiego. Tym razem został rozegrany pod koniec lipca, rozpoczynając tym samym serię wyścigów na Mazowszu. Zmagania odbyły się na 168-kilometrowej trasie po rundzie ze startem i metą w Baboszewie. W wyścigu wzięło udział osiem polskich ekip, w tym dwie drużyny kontynentalne – HRE Mazowsze Serce Polski i Voster ATS Team.

Bardzo mocną ucieczkę dnia uformowało ośmiu kolarzy: Adrian Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), Maciej Paterski (Voster ATS Team), Tobias Nolde (P&S Benotti), Martins Pluto (ABLOC CT), Tim Bierkens (Allinq Continental Cycling Team), Håkon Aalrust (Team Coop), Yuval Ben Mosche (Reprezentacja Izraela) oraz Arthur Lenne (Berthold Rad Team).

Zawodnicy zgodnie współpracowali, a dodatkowo w odjeździe reprezentowane były prawie wszystkie mocne ekipy, mogące myśleć o zwycięstwie (z wyjątkiem Santic-Wibatech i ATT Investments). Z tego powodu harcownicy dojechali do mety przed peletonem i między sobą powalczyli o wygraną. Najszybszy w kilkuosobowym finiszu okazał się Tobias Nolde (P&S Benotti), dla którego jest to kolejny dobry wynik w polskim wyścigu – w kwietniu uplasował się on na trzeciej pozycji w Grand Prix Legionow-Wieliszew-Nasielsk-Serock.

Na drugiej pozycji finiszował Tim Bierkens, zwycięzca jednego z etapów Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków, a trzecie miejsce zajął Martins Pluto. Najwyżej z Polaków, na piątym miejscu, uplasował się Adrian Banaszek, który przeciął linię mety tuż przed Maciejem Paterskim.

Do końca zmagań na Mazowszu pozostał jeszcze czterodniowy wyścig Dookoła Mazowsza oraz wieńczący rywalizację w „sześciodniówce” Puchar MON. Zapowiedź wyścigów można przeczytać TUTAJ.

Wyniki Memoriału Andrzeja Trochanowskiego 2022:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułTour de France Femmes 2022: Cecilie Uttrup Ludwig wygrywa, Katarzyna Niewiadoma blisko etapowego podium
Następny artykułPatryk Goszczurny złotym medalistą EYOF w jeździe indywidualnej na czas!
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments