Reprezentant Polski Patryk Goszczurny wygrał jazdę indywidualną na czas w ramach EYOF, czyli Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Nasz rodak okazał się być najszybszym w 93-osobowej stawce, której przyszło zmierzyć się z trasą o długości 8400 metrów! Tuż za podium, na 4. miejscu, zmagania zakończył Marceli Pera!

Dziś w okolicach południa reprezentacja Polski zdobyła już jeden medal w ramach tych zawodów – brąz w stawce juniorek młodszych wywalczyła Anna Gaborska. Jeszcze lepiej zakończyła się dla nas rywalizacja juniorów młodszych, gdzie podobnie jak u pań w barwach polskiej kadry znalazło się trzech zawodników – widoczni na zdjęciu Patryk Goszczurny i Marceli Pera (obaj KTK Kalisz) oraz Michał Strzelecki (LUKS Dwójka Stryków).

Jeżdżący świetnie na czas Patryk Goszczurny nie dał szans rywalom i został złotym medalistą Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy! W Bańskiej Bystrzycy jego wyższość musiało uznać aż 92 rywali – srebro zdobył Czech Pavel Sumpik, który stracił 8 sekund, zaś brązowy medal zawiśnie na szyi Brytyjczyka Seba Grindleya. Ledwie 2 sekund do podium zabrakło drugiemu z Polaków – Marceli Pera zajął 4. miejsce. Na 33. pozycji sklasyfikowany został Michał Strzelecki.

Za 2 dni czekają na zawodników wyścigi ze startu wspólnego.

PEŁNE WYNIKI JAZDY INDYWIDUALNEJ NA CZAS JUNIORÓW MŁODSZYCH

Poprzedni artykułMemoriał Andrzeja Trochanowskiego 2022: Tobias Nolde wygrywa, Adrian Banaszek piąty
Następny artykułTour de Wallonie 2022: Davide Ballerini wygrywa etap z ucieczki dnia
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.