Członek reprezentacji Niemiec do lat 23, Jonas Koch związał się dwuletnim kontraktem z ekipą ActiveJet Team. 22-latek wygrał w tym sezonie jeden z etapów oraz klasyfikację punktową Tour de l’Avenir.

Jonas już przed rokiem rozmawiał z nami na temat transferu. Kilka tygodni temu wznowiliśmy rozmowy i doszliśmy do porozumienia. To młody zawodnik, bardzo ambitny i z dużym talentem. Był wyróżniającym się kolarzem wśród młodzieżowców i liczymy na jego dalszy rozwój w kolarskiej elicie  – powiedział Piotr Kosmala, dyrektor sportowy ActiveJet Team.

Koch to jeden z najlepszych młodzieżowców w Niemczech. Startował w większości wyścigów dla zawodników do lat 23 z cyklu Pucharu Narodów, a także w młodzieżowych mistrzostwach świata w Richmond. Często ścigał się także w Polsce, gdzie w 2013 roku był 6. w wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków, wygrywając klasyfikację młodzieżową. 6. w Memoriale Henryka Łasaka, a także 8. w Karpackim Wyścigu Kurierów. Przed rokiem wygrał klasyfikację młodzieżową wyścigu Dookoła Mazowsza.

W tym roku największym sukcesem zawodnika Rad-Net Rose Team było zwycięstwo na etapie Tour de l’Avenir, gdzie wygrał także klasyfikację punktową. Ponadto zajął czwarte miejsce w mistrzostwach Niemiec do lat 23 i był 5. we włoskim wyścigu Coppa dei Laghi – Trofeo Almar z cyklu Pucharu Narodów U23.

Jestem podekscytowany faktem, że zostanę członkiem tego zespołu. Podpisanie zawodowego kontraktu dużo dla mnie znaczy, to był mój główny cel na ten sezon. ActiveJet to zespół prowadzony w sposób profesjonalny, gdzie będę miał możliwość dalszego rozwoju i podniesienia swojego poziomu sportowego. Będę wspierał kolegów z ekipy, a gdy nadarzy się okazja na indywidualny sukces, zrobię wszystko aby ją wykorzystać – dodał Koch.

Źródło + Foto: ActiveJet Team

Poprzedni artykułTrenażer BKOOL One – najbardziej przystępny cenowo trenażer na rynku?
Następny artykułChrono des Nations: Vasily Kiryienka najszybszy. Marcin Białobłocki drugi!!! (video)