Luis-Joe Lührs
fot. BORA - hansgrohe

BORA-hansgrohe kontynuuje swoją misję tworzenia składu w oparciu w sporej części o lokalnych kolarzy i ogłosiła pozyskanie na 2 lata szybkiego Jonasa Kocha, przedłużenie o rok umowy z Benem Zwiehoffem oraz awansowanie z młodzieżowego zespołu U19 Auto Eder młodego Luisa-Joe Lührsa z umową do końca 2024 roku.

Jonas Koch powinien być doskonale znany polskim kibicom – reprezentował w końcu Vervę w sezonie 2016, a następnie przez 4 lata CCC Sprandi oraz CCC Team. 28-letni Niemiec to dość szybki kolarz, acz pełniący raczej rolę rozprowadzającego jak szukający własnych szans. Jego największym sukcesem jest 9. miejsce w worldtourowym Prudential RideLondon-Surrey Classic.

Oczywiście bardzo się cieszę, że będę mógł reprezentować BORA-hansgrohe przez następne sezony. Po kilku pouczających latach za granicą, teraz wspaniale jest jeździć dla niemieckiego zespołu. Co więcej, drużyna ta jest jedną z najlepszych w WorldTour i to jest dla mnie kolejny krok. Zamierzam rozwijać się jako pomocnik i przyczyniać się do sukcesu zespołu

– powiedział Jonas Koch o swoim przejściu do Bory.

Ben Zwiehoff swoją przygodę z zawodowym kolarstwem zaczął w wieku 27 lat dopiero w tym sezonie. Dotychczas był znany głównie jako zawodnik MTB, acz już w debiutanckim roku dał się poznać jako bardzo dobry wspinacz i nie ma co się dziwić, że Ralph Denk mu zaufał.

Bardzo się cieszę z zaufania, jakim obdarzył mnie zespół. Ilość doświadczenia, które udało mi się zdobyć podczas mojego pierwszego sezonu była ogromna i jestem absolutnie gotowy, aby zrobić kolejny krok z BORA-hansgrohe w 2022 roku! Motywacja jest ogromna

– opowiadał Ben Zwiehoff.

Ostatni transfer Bory to Luis-Joe Lührs. 18-letni Niemiec jest 30. zatrudnionym kolarzem na rok 2022 i można się spodziewać, że tym samym zamyka kadrę na najbliższy sezon. Sam młodzian to bardzo utalentowany junior z licznymi dobrymi wynikami, więc można się spodziewać, że za 2-3 lata będzie otrzymywał pierwsze poważniejsze szanse jazdy na własne konto. A może jeszcze szybciej zaskoczy na poziomie WT?

Po dwóch udanych sezonach w Team Auto Eder, jestem dumny, że będę mógł ścigać się w koszulce profesjonalnego zespołu przez kolejne trzy lata. Chciałbym skorzystać z okazji, aby rozwijać się w najlepszych możliwy sposób w nadchodzących latach i nie mogę się doczekać, aby przyczynić się do sukcesów zespołu

– zakończył Luis-Joe Lührs.

Poprzedni artykułJakub Kaczmarek: „Staraliśmy się rozegrać niedzielny etap jak najaktywniej”
Następny artykułSerce Andaluzji – zapowiedź 11. etapu Vuelta a España 2021
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments