fot. BORA-hansgrohe

BORA-hansgrohe ogłosiła swój skład na Amstel Gold Race. Znalazł się w nim Cesare Benedetti. Niestety w piwnym wyścigu nie wystąpi Maximilan Schachmann.

Nieobecność trzeciego zawodnika ubiegłorocznego „Piwnego Wyścigu” nie jest żadną niespodzianką. Już kilka dni temu mówiło się o tym, że wciąż nie zdołał dojść do siebie po tym, jak na początku roku najpierw złapał koronawirusa, a później ucierpiał kraksie w czasie Paryż-Nicea. Prawdopodobnie Niemiec odpuści więc również dwa kolejne ardeńskie klasyki i skupi się na przygotowaniach do kolejnego dużego celu – Tour de France.

W składzie niemieckiego zespołu na Amstel Gold Race ciężko więc szukać większych gwiazd – nas z pewnością najbardziej cieszy obecność w nim Polaka – Cesare Benedettiego. Zwycięzca jednego z etapów Giro 2019 oraz znany z CCC Team Jonas Koch będą najbardziej doświadczonymi zawodnikami w swojej ekipie.

Wśród ich kolegów należy wyróżnić przede wszystkim świetnie spisującego się minionej wiosny Ide Schellinga oraz Ciana Uijtdebroeksa, który jeszcze rok temu był jednym z najlepszych juniorów świata, a w tym sezonie powoli oswaja się ze ściganiem w elicie.

Pełny skład BORA-hansgrohe na Amstel Gold Race 2022

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments