Michał Kwiatkowski (Etixx – Quick Step) w pięknym stylu wygrał prolog Paryż Nicea. Oto co powiedział mistrz świata na mecie.

Wiedziałem na ostatnich 500 metrach, że będzie bardzo, bardzo blisko. Znałem czasy Tony’ego (Martina), a to dawało mi dużą przewagę. Kluczowe również było to, że startowałem jako jeden z ostatnich. Jestem szczęśliwy, że miałem takie międzyczasy jak mistrz Tony. Na ostatnich 500 metrach po prostu wykonałem najlepszy sprint jaki byłem w stanie zrobić i to pomogło mi uzyskać zwycięstwo. Cieszę się, że odniosłem zwycięstwo w gronie tak silnych przeciwników, ale z drugiej strony to tylko 6,7km z około tysiąca przed metą w Nicei. To będzie tydzień ciężkiego ścigania. Jednotygodniowe wyścigi to coś, co pasuje do moich umiejętności, zobaczymy co może się wydarzyć. Główne cele są wciąż przed nami. Jestem bardzo zadowolony z tego, czego dzisiaj dokonałem, ale patrzę również na resztę wyścigu w nadziei na obronę żółtej koszulki, zwłaszcza, że mam tutaj tak silną drużynę. Będziemy robić co w naszej mocy dzień po dniu. Nadal jestem młodym zawodnikiem, w tym roku skończę dopiero 25 lat i nadal rozwijam się jako kolarz. Z niecierpliwością czekam na to jakie doświadczenia da mi ten wyścig.

Miałem właśnie krótką rozmowę z naszym szefem, Patrickiem Lefevere. Patrick jest bardzo zadowolony z tego, czego dokonaliśmy do tej pory. Mieliśmy świetną zimę, która obyła się bez komplikacji dla kogokolwiek w treningu przed sezonem. Mieliśmy świetne obozy przygotowawcze. Nasz skład na 2015 rok jest po prostu świetny, a to pomaga każdemu się dodatkowo zmotywować. To moje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. To duże osiągnięcie być jednym z ośmiu zawodników, którzy razem odnieśli już 16 zwycięstw w tym roku. Jestem szczęśliwy będąc jednym z tych, którzy już wygrali. Naprawdę, czuć ducha drużyny pomiędzy tymi 27 zawodnikami i to jest najważniejsze. Nie sądzę, że to koniec historii tutaj. Myślę, że nasze najlepsze wyścigi są wciąż przed nami i ciągle pracujemy na naszą najlepszą formę. 

Kuba Szymański

Foto: Tim de Waele – Etixx Quick Step