Jeden z czołowych kolarzy górskich – Marco Aurelio Fontana (Cannondale Factory Racing) szykuje się do zawodowego debiutu na szosie! 30-latek weźmie udział w sobotnim klasyku Strade Bianche.

Wielokrotny mistrz Włoch w Strade Bianche pojedzie w barwach reprezentacji narodowej, prowadzonej przez Davide Cassaniego. Fontana start w wyścigu “białych dróg” chce potraktować treningowo, bowiem po sezonie przełajowym przygotowuje się do wyścigów MTB.

Pomysł wyścigu szosowego jest nieco szalony, a wybór imprezy dość spektakularny. Konkurencja jest bardzo duża. Wyścig składa się głównie z krótkich stromych podjazdów, które zostają w nogach. Teoretycznie dla mnie to nic nowego, ale pewnie nigdy nie pokonywałem ich w tak wysokim tempie. Zrobiłem mały rekonesans trasy. Chciałem sprawdzić też jakie dobrać ciśnienie w kołach”, pisze na swojej stronie internetowej. 

“Pojadę na rowerze Cannondale Synapse z jedenastorzędowym osprzętem SRAM, kompaktowym przełożeniem, karbonowymi kołami z oponami Schwalbe o grubości 26mm. Pytałem też o cenne rady mojego przyjaciela Jacopo Guarnieriego, który bardzo mi pomógł. Wszystko jest przygotowane, więc zgłaszam swoją gotowość do walki”.