Tirreno-Adriatico będzie pierwszym wyścigiem w którym Peter Sagan i Alberto Contador pojadą wspólnie w barwach Tinkoff-Saxo. W zestawieniu znalazł się także Maciej Bodnar.

Skład ekipy Bjarne Riisa na włoską imprezę WorldTour przedstawia się naprawdę imponująco. Niekwestionowanym liderem na klasyfikację generalną jest Alberto Contador, a o zwycięstwa etapowe będzie walczył Peter Sagan. Obaj mogą liczyć na pomoc: Ivana Basso, Romana Kreuzigera, Daniele Bennatiego, Matteo Tossato, Christopher’a Juula Jensena oraz naszego Macieja Bodnara.

“Wysyłamy silny skład na Tirreno-Adriatico, tak samo jak na Paryż-Nicea, gdzie Rafał Majka będzie liderem. Oczywiście, że jedziemy tam z wielkimi ambicjami. Wystarczy spojrzeć tylko na skład. Alberto i Peter rzucają się w oczy, ale są też Kreuziger, Basso i pozostała lista zawodników, dzięki którym będziemy odgrywać pierwszoplanowe role”, mówi w komunikacie prasowym Bjarne Riis.

“Alberto jest w dobrej formie i wspólnie wierzymy, że stać go na zwycięstwo w całym wyścigu. Wszechstronna trasa z pewnością odpowiada też Peterowi, który może wygrać kilka etapów. Mamy silny zespół, a udział Contadora i Sagana w jednym wyścigu to wielka szansa na osiągnięcie sukcesów“, dodał.

 

Foto: Tinkoff-Saxo