GSMP_07W ostatni weekend sierpnia zapraszamy do Jeleniej Góry na Górskie Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Tak jak w roku ubiegłym bazą wyścigu będzie Plac Piastowski w Cieplicach, uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry.

Z Cieplic uczestnicy wyjadą na nową, dużo trudniejszą rundę ( długości 12,5 km ) w kierunku Podgórzyna, a dalej do Przesieki. Runda zasadnicza rozpocznie się przy pamiątkowym tramwaju i poprowadzi malowniczymi serpentynami przez Przesiekę do Ośrodka Chybotek. Tam zawodnicy przekroczą linię mety by dalej wspinać się, na najtrudniejszym fragmencie trasy, do Drogi Sudeckiej. Z drogi Sudeckiej rozpocznie się długi ( 6 km ) zjazd do tramwaju.

Górskie Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym zostaną rozegrane w kategoriach od Juniora Młodszego do Elity, a także wyłonią Górskiego Mistrza Polski w kategorii Amator, dla zawodników bez licencji. W sobotę 30 sierpnia, pierwszego dnia rywalizacji, na trasę wyruszą kategorię młodzieżowe oraz Panie i będą miały do pokonania, w zależności od kategorii wiekowej od 35 km do 85 km. Niedziela ( 31 sierpnia) została zarezerwowana dla amatorów ( do wyboru opcję 35 km i 60 km) i Elity mężczyzn (110 km). Z rywalizacji najlepszych zawodników relację przeprowadzi TVP Sport.

Wszyscy zwycięzcy kategorii otrzymają medale, koszulki z orłem na piersiach oraz tytuły „Mistrzów Polski”. Dodatkowo zawodnicy startujący w kategorii Amator wezmą udział w losowaniu roweru szosowego SCOTT FOIL 30 o wartości ponad 10 tys. zł.

Więcej informacji na www.karkonoskiklasyk.pl

Informacja prasowa