SaganPo miesiącach spekulacji, ekipy Garmin-Sharp i Cannondale potwierdziły, że w przyszłym sezonie połączą siły i pojadą pod jedną banderą.

Cannondale będzie sponsorem ekipy i dostawcą zespołu dla drużyny Jonathana Vaughtersa. Taką informacje podała firma Slipstream Sports, czyli organ zarządzający ekipą Garmin-Sharp. Dotychczasowy sponsor Amerykanów, czyli Garmin – wycofuje się z finansowania ekipy WorldTour. Firma Cervelo zwiąże się z ekipą MTN-Qhubeka

Fuzja będzie więc jedynie czysto teoretyczna, gdyż kierownictwo nowego tworu, będzie bardziej przypominało szefostwo obecnego Garmin-Sharp. Z ekipy kierowanej przez Roberto Amadio, do nowego tworu mają przejść: Moreno Moser, Elia Viviani, Alan Marangoni, Kristijan Koren, Davide Villella, Davide Formolo, Alberto Bettiol oraz Matej Mohoric. Za nim to nastąpi, kierownictwo Slipstream Sports przeanalizuje paszporty biologiczne kolarzy włoskiej ekipy.

Póki co roboczą nazwą ekipy na 2015 rok jest Team Cannondale, jednak nie wykluczone, że do zespołu dołączy jeszcze jeden, tytularny sponsor.

 

Foto: corvospro.com

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments