W sobotę 23 sierpnia w Szydłowcu, po raz 53 odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Ministra Obrony Narodowej.

Puchar MON 2014

Jest to najstarszy z kontynuowanych klasyków w Polsce. Przez wiele lat rozgrywany był w Warszawie, jako kryterium po stałej trasie, jeszcze dziś nazywanej “monowską”, ze startem i metą na ul. Myśliwieckiej.

Po wprowadzeniu imprezy do kalendarza światowego UCI w kategorii 1.2 organizowany wyłącznie jako wyścig klasyczny w miejscach związanych z historią walk żołnierzy w obronie niepodległości m.in. w Radzyminie, Płocku, Gdańsku, Dęblinie. Pierwszy raz trafił do Szydłowca, gdzie są również ogromne tradycje walk o niepodległość związane z Powstaniem Styczniowym, szlakiem mjr. Hubala oraz oddziału AK “Szarego”.

W Szydłowcu wpisujemy się w historię kolarstwa światowego i polskiego od 10-u lat. Tu właśnie na wyścigu Dookoła Mazowsza objawił się talent Petera Sagana oraz wielu innych kolarzy, dziś zawodników światowego peletonu.

W tegorocznej edycji udział weźmie około 80 zawodników z Czech, Słowacji i Polski, wszystkie grupy zawodowe oraz najlepsi amatorzy. Start i meta na Rynku w Szydłowcu. Gospodarze zorganizowali również szereg imprez towarzyszących. Zawody będą miały uroczystą oprawę z udziałem ceremoniału wojskowego.

Regulamin, program > tutaj

Trasa > tutaj

Szczegółowe informacje na stronie www.mazovia-team.pl.

Informacja prasowa