ActiveJet TeamDwa wyścigi czekają kolarzy ActiveJet Team w najbliższy weekend. W sobotę po raz 53. odbędzie się MON, a dzień później zawodnicy rywalizować będą w Memoriale Stanisława Królaka.

53. Międzynarodowy Wyścig o Puchar Ministra Obrony Narodowej odbędzie się po raz pierwszy w Szydłowcu. Po wprowadzeniu imprezy do kalendarza światowego UCI w kategorii 1.2 wyścig odbywa się w miejscach związanych z historią walk żołnierzy w obronie niepodległości m.in. w Radzyminie, Płocku, Gdańsku, Dęblinie.

Organizatorzy usytuowali start i metę na rynku w Szydłowcu. W blisko 100-osobowym peletonie znajdą się wszystkie polskie zawodowe ekipy, a także zawodnicy zza granicy. Wyścigowi towarzyszyć będzie szereg imprez towarzyszących, w tym m.in. koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Wojska Polskiego.

W niedzielę centrum Warszawy zamieni się w kolarskie święto w związku z 5. Memoriałem Stanisława Królaka. Wyścig został zlokalizowany w sercu stolicy, na warszawskim Starym Mieście. Start i meta znajdą się przy Krakowskim Przedmieściu.

To będzie dzień pełen kolarskich wrażeń i emocji. Rywalizacja odbędzie się w wielu kategoriach wiekowych. Już od godziny 11.00 będą ścigać się przedszkolaki, dzieci i młodzież; amatorzy na rowerach górskich oraz szosowych; strażacy o Puchar Polski Państwowej Straży Pożarnej; kolarze i kolarki z licencjami Polskiego Związku Kolarskiego, w tym elita zawodowców.

Wyścig główny z udziałem kolarzy polskich i zagranicznych grup zawodowych rozpocznie się o godzinie 18.30 i zostanie rozegrany jako kryterium uliczne na punkty w klasyfikacji indywidualnej na dystansie 45 km (15 rund). Zwycięzcą wyścigu i zdobywcą prestiżowej „Pompki Królaka” zostanie zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów w całym wyścigu. Dodatkowo kolarze na premiach górskich przy ul. Bednarskiej powalczą o „Kostkę Bednarskiej”.

Całość będzie można śledzić zarówno na miejscu, gdzie umieszczony zostanie telebim, jak również w intrenecie, gdzie dzięki 20 kamerom rozmieszczonym na całej trasie, przeprowadzona zostanie relacja live na portalu www.kamery.pl.

ActiveJet Team w obu wyścigach wystartuje w składzie: Emanuel Piaskowy, Paweł Brylowski, Łukasz Bodnar, Paweł Franczak, Konrad Dąbkowski, Tomasz Mickiewicz i Michał Podlaski.

Informacja prasowa