Fot. PolandBike

XI Memoriał Stanisława Królaka w Warszawie ponownie okazał się prawdziwym świętem kolarstwa. Impreza, organizowana przez Grzegorza Wajsa, tym razem była skierowana wyłącznie do zawodników z licencjami Masters oraz wszystkich amatorów dwóch kołek. Frekwencja, mimo żaru lejącego się z nieba, znów dopisała. Na warszawskim Starym Mieście ścigało się blisko 300 kolarzy, a najlepsi w wyścigach głównych sięgnęli po „Pompki Królaka”.

– Było wszystko to, czym charakteryzuje się kolarskie widowisko

– mówi organizator i pomysłodawca Memoriału Stanisława Królaka, były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs.

– Swoje wyścigi najpierw miały przedszkolaki, dzieci i młodzież. Potem amatorzy oddzielnie na rowerach górskich i szosowych. Nowa formuła Memoriału Królaka sprawdziła się i stanie się już tradycją tego warszawskiego święta kolarskiego.

Dwa wyścigi główne na kultowej „Rundzie Królaka” (2700 metrów), ze startem i metą na Krakowskim Przedmieściu, zjazdem Karową i podjazdem Bednarską. I dwie „Pompki Królaka” do zdobycia. Rywalizację na rowerach górskich (7 rund, 19 km) wygrał Hiszpan Gabriel Girau-Tur (Karomet Team), który finiszował przed Michałem Glanzem (Świat Rowerów Team) i Adrianem Kuczyńskim (KK Catena Wyszków). W wyścigu na rowerach szosowych (10 rund, 27 km) zwyciężył Radosław Rękawek (Cross Cartel), który na finiszu wyprzedził Daniela Packiego (Lider Team Opoczno) i Kamila Kuszmidra (KK Catena Wyszków).

Wyjątkowi goście pojawili się w kolarskim miasteczku na Krakowskim Przedmieściu. To m.in. córka Stanisława Królaka, warszawiaka, pierwszego polskiego zwycięzcy Wyścigu Pokoju z 1956 roku – Ewa Królak-Bończak oraz brat kolarskiego mistrza Maciej Królak. Niezwykły klimat Memoriału Królaka podkreśliła też prezentacja i przejazd dużej grupy kolarzy w stylu retro na historycznych rowerach szosowych.

XI Kolarski Memoriał Stanisława Królaka w Warszawie – pod honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy – został zorganizowany przez Fundację Sport przy współpracy z Biurem Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy, Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie, Strażą Miejską w Warszawie, Totalizatorem Sportowym – właścicielem marki LOTTO oraz Poland Bike. Impreza była współfinansowana ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Więcej na www.memorialkrolaka.pl oraz www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Poprzedni artykułCotygodniowy quiz kolarski #4
Następny artykułIván García Cortina dołącza do Movistaru
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments