Szymon Rekita w Zawoni wywalczył tytuł mistrza Polski młodzieżowców w jeździe indywidualnej na czas. Dla zawodnika GFDD Altopack to kolejny złoty medal MP w karierze.

Szymon Rekita

Szymon już w przeszłości zdobywał medale Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas i nie tylko. W swoim ostatnim roku w juniorach zdobył złoto, pokonując m.in wczorajszego srebrnego medalistę – Przemysława Kasperkiewicza (Bauknecht-Author). “Zdobycie mistrzostwa Polski w orlikach cieszy podwójnie, ponieważ jest to zupełnie inne ściganie niż w juniorach. Wiedziałem również po ubiegłorocznych MP, że bardzo ciężko będzie pokonać Przemka. W tym roku już kilka razy udowodnił, że jest w dobrym kopie, a mi nie do końca układało się tak jak powinno”, odpowiedział wychowanek Warmii Biskupiec.

Szymon Rekita

“Dzisiejszą czasówkę pojechałem naprawdę dobrze. Dałem z siebie wszystko i w tym roku to ja mogę cieszyć się z biało-czerwonej koszulki. Jest to naprawdę niesamowite uczucie, gdyż trasa nie była łatwa. Do tego deszcz utrudniał rywalizacje”, kontynuował.

“Do Sobotniego startu podchodzę z pełną motywacją. Nikogo nie można lekceważyć. W w tym roku poziom jest naprawdę wyrównany i praktycznie w każdej ekipie znajdzie się ktoś, kto może zostać medalistą tegorocznych MP. Ja dam z siebie 100%, aby powtórzyć sukces z jazdy na czas”, zakończył Szymon.

 

Rozmawiał, Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments