Artur Machnik / naszosie.pl

Bartosz HuzarskiBartosz Huzarski zgodnie z oczekiwaniami znalazł się w składzie ekipy NetApp Endura na tegoroczny Tour de France. Liderem drużyny ma być Leopold Koenig.

Dla wszystkich kolarzy NetApp Endura powołanych na tegoroczny Tour de France będzie to debiut w tym wyścigu. Manager Ralph Denk najbardziej liczy na Koeniga, ale nie wyklucza innych niespodzianek serwowanych przez swoich podopiecznych:

“Mamy doświadczoną ekipę, ale każdy z nich zadebiutuje w Wielkiej Pętli. Najbardziej liczymy na Leo Koeniga, który w ubiegłorocznej Vuelcie pokazał na co go stać. Wygranie etapu i TOP 10 w generalce musiało nas usatysfakcjonować. Teraz liczymy na podobny wynik.  Huzarski, Machado, Mendes i de la Cruz mają mu pomagać na górskich etapach. Jednak każdy z wymienionej czwórki może pokusić się o jakiś triumf etapowy. Także Barta, Dempster, Schillinger i Voss nie są bez szans na walkę o jak najlepsze pozycje.”

Polscy kibice będą zapewne trzymać kciuki za “Huzara”, któremu brakuje jednego podium etapowego Wielkiego Touru. Było trzecie miejsce na Vuelcie, drugie na Giro d’Italia. Teraz czas na…wygraną w Tour de France? Czemu nie? Życzymy tego sympatycznemu kolarzowi z Sobótki, który pechowo przegrał szansę na medal we wczorajszej czasówce.

Skład Team NetApp Endura na Tour de France 2014:

Jan Barta (29 / CZE), David de la Cruz (25 / ESP), Zak Dempster (26 / AUS), Bartosz Huzarski (33 / POL), Leopold Koenig (26 / CZE), Tiago Machado (28 / POR), Jose Mendes (29 / POR), Andreas Schillinger (30 / GER), Paul Voss (28 / GER)

 

Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:Artur Machnik