Fot. Via Dolny Śląsk

Ta mała ale urocza i gościnna Gmina w powiecie bolesławieckim, po raz kolejny będzie gościć u siebie wielobarwny peleton kolarzy amatorów. Po bardzo górzystej edycji w Szklarskiej Porębie oraz pofałdowanej trasie w Sobótce, wreszcie zawodnicy będą mogli ścigać się w mniej wymagającym terenie.

W Gromadce, podczas Dog’s Head Predator Rade, podobnie jak w poprzednich edycjach czekają na zawodników PKO Ubezpieczenia VIA Dolny Śląsk dwa dystanse. Krótszy – FUN, na którym do pokonania będą trzy rundy o długości 18 km każda. Oraz dłuższy, PRO o długości całkowitej 108 km, na co złoży się 6 okrążeń trasy. Panie na dystansie Pro będę miały do pokonania 90 km.

Wszyscy zawodnicy wystartują podzieleni na mniejsze grupy w zależności od kategorii wiekowej.

W czasach ostrego rygoru sanitarnego również podczas wyścigów organizowanych w ramach PKO Ubezpieczenia VIA Dolny Śląsk wprowadzono szereg obostrzeń. Zawodnicy w sektorach startowych muszą mieć zakryte usta i nos do około 1 minuty przed startem. Biuro zawodów nie prowadzi zapisów na dany wyścig gdyż te zamykane są tydzień przed imprezą. Dekoracja przeprowadzana z zachowaniem dystansu społecznego oraz brak strefy relaksu są wymagane dla bezpieczeństwa zawodników.

Wyścig poprowadzony po najlepszych asfaltach w okolicy bardzo chwalą sobie zawodnicy którzy przyjeżdżają do Gromadki z całego kraju. Bardzo dobra organizacja, świetnie zabezpieczona trasa i widowiskowa długa finiszowa prosta to atuty z którymi ciężko dyskutować. Podobnie jak w roku ubiegłym tak i w tegorocznej edycji z grona wszystkich uczestników, wyłonieni zostaną najlepsi mieszkańcy powiatu bolesławieckiego którzy będą mieli swoją osobną dekorację.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments