Sięgając chmur to niezapomniana podróż przez 50 wyselekcjonowanych podjazdów, na których decydowały się losy Giro d’Italia, Tour de France, Vuelta a España, Milano-Sanremo, Ronde van Vlaanderen i pozostałych największych wyścigów kolarskiego kalendarza. Na dystansie 230 stron poznasz ich historię, odkryjesz unikalny charakter i otrzymasz praktyczne wskazówki dotyczące ich pokonywania. Ozdobą każdego rozdziału są doskonałe fotografie, osadzające opowieść drogi w charakterystycznej scenerii Dolomitów, Alp, Jury, Pirenejów i innych pasm górskich Europy.

Gdzie zaczyna się podróż do chmur? W zapomnianym przez świat asturyjskim miasteczku, na pachnącym wiosną liguryjskim wybrzeżu, nad kuszącym chłodem jeziorem Como i w tętniących życiem alpejskich kurortach. Każdego dnia w innym miejscu, ponieważ każdego dnia szczyt aspiracji, wytrzymałości i marzeń znajduje się na innej wysokości i nosi inne imię.

Album Sięgając chmur zamówić można wyłącznie przez oficjalną stronę internetową The Climb >>> TUTAJ

Poznaj 230 stron opowieści, informacji i ciekawostek

Narracja w albumie Sięgając chmur ubrana jest w słowa doskonale znanej czytelnikom naszosie.pl Aleksandry Górskiej, która z kolarstwem szosowym związana jest od blisko 10 lat, a od 2016 roku tworzy dla naszego portalu zapowiedzi wszystkich najważniejszych imprez kalendarza startów.

Góry to dziś pomniki dawno wygasłych ogni, ale barwnie opisywane krajobrazy, przytaczane historie i przydomki nadawane kolejnym podjazdom są próbą uwypuklenia ich unikalnego charakteru i tchnięcia odrobiny życia w niewzruszone szczyty.

Colle dell’Agnello / The Climb
Przeżyj niezapomniane emocje z Adamem Proboszem i zawodowymi kolarzami

Sięgając chmur to również emocje, które już we wprowadzeniu buduje związany od dwóch dekad z Eurosportem dziennikarz i komentator sportowy Adam Probosz.

Swoimi przeżyciami płynącymi z rywalizacji na zamieszczonych w albumie podjazdach dzielą się zaś polscy zawodowi kolarze i kolarki: Małgorzata Jasińska, Dariusz Baranowski, Przemysław Niemiec, Bartosz Huzarski, Tomasz Marczyński, Maciej Paterski, Michał Paluta i Marek Rutkiewicz.

Ciesz się ekskluzywną pamiątką na lata

Nadawanie pięknu gór i związanych ze zdobywaniem ich szczytów emocjom należytej oprawy to misja, którą wydawnictwo The Climb realizuje od wielu lat. Doświadczenie zebrane podczas wydawania kolejnych sześciu edycji kalendarza pozwoliło stworzyć album, który nie tylko jest obszernym źródłem kolarskiej wiedzy i inspiracji, ale za sprawą wysokiej estetyki i jakości może przez lata zajmować honorowe miejsce na półce każdego pasjonata tej dyscypliny sportu.

PARAMETRY:

  • 28x20cm – duży format
  • szlachetny papier G-Print 150g
  • elegancka okładka uszlachetniana dwoma rodzajami lakieru
Zachwyć się ponad 100 niezwykłymi zdjęciami

Niepowtarzalny charakter kolarskich podjazdów i otaczających je krajobrazów niełatwo jest oddać za pomocą jednej tylko fotografii. Zmienne góry każdego dnia potrafią pokazać inną ze swoich twarzy, a żadna z wielu wspinaczek na to samo wzniesienie nie będzie dokładnie taka sama.

Album Sięgając chmur to próba uchwycenia samej ich esencji za pomocą około 100 wyselekcjonowanych, nasyconych kolorami zdjęć górskich przełęczy i szczytów. Część z nich znana jest z minionych innych sześciu edycji wydawanego przez The Climb kalendarza, jednak zdecydowana większość pozwoli na nowo spojrzeć na Tre Cime di Lavaredo, Mont Ventoux czy Alto de L’Angliru.

Sięgając chmur / The Climb
W skrócie:
  • pierwsze i jedyne takie wydawnictwo w Polsce
  • opowieść o 50 kolarskich podjazdach na dystansie 230 stron i ponad 100 fotografii
  • słowo wstępne Adama Probosza – dziennikarza i komentatora sportowego Eurosport
  • treści autorstwa dziennikarki Aleksandry Górskiej (naszosie.pl)
  • wypowiedzi ośmiu zawodowców: Małgorzaty Jasińskiej, Dariusza Baranowskiego, Przemysława Niemca, Bartosza Huzarskiego, Tomasza Marczyńskiego, Macieja Paterskiego, Michała Paluty i Marka Rutkiewicza
  • twarda okładka uszlachetniana dwoma rodzajami lakieru.
Adres strony sprzedażowej

Album Sięgając chmur zamówić można wyłącznie przez oficjalną stronę internetową The Climb >>> TUTAJ

Poprzedni artykułEkipa Ewana podkrada rozprowadzającego Demare’owi
Następny artykułTour of Scandinavia 2022: Marianne Vos najszybsza, Karolina Kumięga na 5. pozycji!
Z wykształcenia geograf i klimatolog. Przed dołączeniem do zespołu naszosie.pl związana była z CyclingQuotes, gdzie nabawiła się duńskiego akcentu. Kocha Pink Floydów, szare skandynawskie poranki i swoje boksery. Na Twitterze jest znacznie zabawniejsza. Ulubione wyścigi: Ronde van Vlaanderen i Giro d’Italia.
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Sylwia
Sylwia

Można zalączyc listę owych 50 podjazdów by wiadomo było o które chodzi?

mirek
mirek

Teksty o Alpe d’Huez i Galibier genialne, nie da się lepiej oddać „ikoniczności” tych miejsc. Czas zacząć komentować w Eurosporcie, brakuje kobiecego komentarza.

Polonista
Polonista

Czy opisy są zwięzłe czy barokowo-rozwlekłe jak to u Oli?

The Climb
The Climb

Lista podjazdów jest na stronie sprzedażowej. Są tam zdjęcia stron z mapkami i listą podjazdów, które znalazły się w albumie.

pt czytelnik
pt czytelnik

The Climb
Lista podjazdów jest na stronie sprzedażowej. Są tam zdjęcia stron z mapkami i listą podjazdów, które znalazły się w albumie.

Nie, nie da się odczytać.

pt czytelnik
pt czytelnik

Są dane o nachyleniach?

Jacek
Jacek

@mirek Popieram! Klasycznie byłoby Aleksandra Górska + Dariusz Baranowski, ale ciekawe, jaki efekt dałby duet AG + Tomasz Jaroński :-). To mogłaby być petarda. Gdyby mógł komentować tercet z P. Darkiem, to już w ogóle by była bomba atomowa!

cyc
cyc

Jacek
Komentarz bez Baranowskiego??? Bez żartów. Pamiętam te straszne czasy gdy zamulał Wyrzykowski

Sławomir
Sławomir

Pozycja obowiązkowa

BBBB5179-A1CB-4B3E-AFD3-72C5862377B5.jpeg
Zenek
Zenek

Ewidentnie brakuje wypowiedzi Jaskuły, Majki, Langa i Piaseckiego