Nicolas RocheNicolas Roche (Tinkoff-Saxo) wygrał drugi etap Route du Sud, który prowadził m.in przez Col du Tourmalet.

Drugi etap francuskiej etapówki zaczynał się z Bagnčres de Bigorre. Meta znajdowała się po 178 kilometrach w Val Louron. Kolarze do pokonania mieli trzy poważne podjazdy. W pierwszej części Col du Tourmalet, później Col d’Aspin oraz finałowe wzniesienie do Val Louron.

Roche na mecie wypracował 45 sekund przewagi nad grupką którą przyprowadził Michael Rogersa (Tinkoff-Saxo) oraz Alejandro Valverde (Movistar).

Irlandczyk został pierwszym liderem. Sylwester Szmyd (Movistar) był 92.

Wyniki:

1 ROCHE NicolasTinkoff-Saxo16205:17:04
2 ROGERS MichaelTinkoff-Saxo11120:45
3 VALVERDE AlejandroMovistar Team67,,
4 ELISSONDE KennyFDJ.fr55,,
5 KUDUS MerhawiMTN – Qhubeka44,,
6 ROSSETTO StephaneBigMat – Auber 9323,,
7 SIUTSOU KanstantsinTeam Sky2,,
8 ARROYO DURAN DavidCaja Rural – Seguros RGA11:15
9 BOSWELL IanTeam Sky1:22
10 BÉRARD JulienAG2R La Mondiale1:39
11 MCCARTHY JayTinkoff-Saxo1:54
12 BELTRAN EdwardTinkoff-Saxo,,
13 FEILLU BriceBretagne – Séché Environnement,,
14 FIGUEIREDO FedericoRádio Popular,,
15 KONOVALOVAS IgnatasMTN – Qhubeka,,
16 GUILLOU FlorianBretagne – Séché Environnement,,
17 DI GRÉGORIO RémyTeam La Pomme Marseille 13,,
18 MOLARD RudyCofidis, Solutions Crédits1:59
19 TORRES AGUDELO Rodolfo AndresTeam Colombia2:26
20 SCHELLING PatrickIAM Cycling2:45
21 RUBIANO Miguel AngelTeam Colombia2:49
22 TULIK AngeloTeam Europcar2:57
23 TARRIDE GrégoireTeam La Pomme Marseille 133:01
24 HARDY RomainCofidis, Solutions Crédits3:27
25 LEVARLET GuillaumeCofidis, Solutions Crédits,,
26 PETROV EvgeniTinkoff-Saxo3:45
27 DÍAZ CÁRDENAS Edward FabiánTeam Colombia3:53
28 QUEMENEUR PerrigTeam Europcar4:05
29 HERRADA JesúsMovistar Team4:15
30 FERNANDEZ RubenCaja Rural – Seguros RGA4:30
31 GARCIA FERNANDEZ MarcosCaja Rural – Seguros RGA,,
32 PICHON LaurentFDJ.fr4:38
33 DUPONT HubertAG2R La Mondiale,,
34 BIDEAU Jean MarcBretagne – Séché Environnement,,
35 JUUL-JENSEN ChristopherTinkoff-Saxo6:02
36 MATOS NunoRádio Popular6:35
37 ARASHIRO YukiyaTeam Europcar8:01
38 NAULEAU BryanTeam Europcar8:19
39 GENIEZ AlexandreFDJ.fr,,
40 VUILLERMOZ AlexisAG2R La Mondiale,,
41 CASTROVIEJO JonathanMovistar Team9:05
42 VIMPERE TheoBigMat – Auber 939:31
43 EISEL BernhardTeam Sky9:47
44 MONTAGUTI MatteoAG2R La Mondiale11:21
45 EARLE NathanTeam Sky,,
46 TXURRUKA AmetsCaja Rural – Seguros RGA13:55
47 COUSIN JérômeTeam Europcar14:00
48 HUREL TonyTeam Europcar,,
49 KADRI BlelAG2R La Mondiale15:39
50 CHAVANEL SylvainIAM Cycling,,
51 BOUHANNI NacerFDJ.fr16:02
52 PAREDES JonathanTeam Colombia,,
53 GOUAULT PierreBigMat – Auber 9316:31
54 AREGGER MarcelIAM Cycling,,
55 SILVA DanielRádio Popular,,
56 SAINT MARTIN ClémentTeam La Pomme Marseille 13,,
57 EL FARES JulienTeam La Pomme Marseille 13,,
58 TRONET StevenBigMat – Auber 93,,
59 ZINGLE RomainCofidis, Solutions Crédits,,
60 PIRES BrunoTinkoff-Saxo,,
61 SOUSA Célio CristianoRádio Popular,,
62 HANSEN JesperTinkoff-Saxo,,
63 VACHON FlorianBretagne – Séché Environnement,,
64 GESLIN AnthonyFDJ.fr17:10
65 VAUGRENARD BenoitFDJ.fr,,
66 MALORI AdrianoMovistar Team18:09
67 EDMONDSON JoshuaTeam Sky,,
68 ANTOMARCHI JulienTeam La Pomme Marseille 1319:09
69 DANIEL MaximeAG2R La Mondiale20:46
70 HINAULT SébastienIAM Cycling,,
71 QUINTERO CarlosTeam Colombia20:49
72 DUMOULIN SamuelAG2R La Mondiale,,
73 DOMONT AxelAG2R La Mondiale,,
74 BRUN FredericBigMat – Auber 93,,
75 PAILLOT YoannTeam La Pomme Marseille 13,,
76 VAN NIEKERK DennisMTN – Qhubeka,,
77 LAVIEU AntoineTeam La Pomme Marseille 13,,
78 LAMOISSON MorganTeam Europcar,,
79 VENTURINI ClémentCofidis, Solutions Crédits,,
80 COPPEL JéromeCofidis, Solutions Crédits,,
81 DELAGE MickaëlFDJ.fr,,
82 SUTTON ChrisTeam Sky,,
83 ISTA KevynIAM Cycling21:23
84 DUQUE LeonardoTeam Colombia21:24
85 GARCÍA ETXEGIBEL EgoitzCofidis, Solutions Crédits21:44
86 DASSONVILLE FlavienBigMat – Auber 9322:07
87 GUILLEMOIS RomainTeam Europcar26:55
88 KLEMME DominicIAM Cycling26:56
89 REYNES MIMO VicenteIAM Cycling29:49
90 GUTIÉRREZ IvánMovistar Team,,
91 LANG PirminIAM Cycling,,
92 SZMYD SylwesterMovistar Team,,
93 MADRAZO RUIZ ÁngelCaja Rural – Seguros RGA,,
94 MOLINA CANET AntonioCaja Rural – Seguros RGA,,
95 WESEMANN MartinMTN – Qhubeka,,
96 INTXAUSTI BeńatMovistar Team,,
97 BOASSON HAGEN EdvaldTeam Sky,,
98 FONSECA ArmindoBretagne – Séché Environnement,,
99 CATALDO DarioTeam Sky,,
100 SANCHEZ Luis LeonCaja Rural – Seguros RGA,,
101 SÜTTERLIN JashaMovistar Team,,
102 GIRAUD BenjaminTeam La Pomme Marseille 13,,
103 COURTEILLE ArnaudFDJ.fr,,
104 PARRA BUSTAMENTE Heiner RodrigoCaja Rural – Seguros RGA,,
105 PERICHON Pierre-LucBretagne – Séché Environnement30:43
106 SANTOS VirgilioRádio Popular38:51
107 RENAULT MaximeBigMat – Auber 9340:10
DNF GRMAY Tsgabu GebremaryamMTN – Qhubeka-
DNF PETIT AdrienCofidis, Solutions Crédits-
DNF FEILLU RomainBretagne – Séché Environnement-
DNF JARRIER BenoitBretagne – Séché Environnement-
DNF SOUSA BARBOSA Rui MiguelRádio Popular-
DNF FERREIRA RicardoRádio Popular-
DNF PANTOJA TOVAR Darwin FerneyTeam Colombia-
Klasyfikacja generalna:
1 ROCHE Nicolas TCS 9h39’07”
2 VALVERDE BELMONTE Alejandro MOV à 45”
3 ROGERS Michael TCS à 49”
4 ROSSETTO Stéphane BIG à 55”
5 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi MTN ”
6 ELISSONDE Kenny FDJ ”
7 SIUTSOU Kanstantsin SKY ”
8 ARROYO DURAN David CJR à 01’25”
9 BOSWELL Ian SKY à 01’32”
10 BERARD Julien ALM à 01’49”
11 MCCARTHY Jay TCS à 02’04”
12 DI GREGORIO Rémy LPM ”
13 FEILLU Brice BSE ”
14 GUILLOU Florian BSE ”
15 FIGUEIREDO Federico BOA ”
16 BELTRAN SUAREZ Eduard Alexander TCS ”
17 KONOVALOVAS Ignatas MTN ”
18 MOLARD Rudy COF à 02’09”
19 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres COL à 02’36”
20 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel COL à 02’59”
21 TULIK Angelo EUC à 03’07”
22 TARRIDE Grégoire LPM à 03’11”
23 HARDY Romain COF à 03’37”
24 PETROV Evgeny TCS à 03’55”
25 HERRADA LOPEZ Jesus MOV à 04’09”
26 DIAZ CARDENAS Edward Fabian COL à 04’11”
27 LEVARLET Guillaume COF à 04’17”
28 FERNANDEZ Ruben CJR à 04’40”
29 GARCIA Marcos CJR ”
30 DUPONT Hubert ALM à 04’48”
31 PICHON Laurent FDJ à 05’46”
32 JUUL JENSEN Christopher TCS à 06’18”
33 MATOS Nuno BOA à 07’33”
34 BIDEAU Jean-Marc BSE à 07’41”
35 QUEMENEUR Perrig EUC à 07’58”
36 ARASHIRO Yukiya EUC à 08’11”
37 VUILLERMOZ Alexis ALM à 08’27”
38 VIMPERE Théo BIG à 09’41”
39 SCHELLING Patrick IAM à 15’43”
40 GENIEZ Alexandre FDJ à 15’47”
41 BOUHANNI Nacer FDJ à 16’03”
42 SILVA Daniel Eduardo Moreira BOA à 16’41”
43 HANSEN Jesper TCS ”
44 COUSIN Jerome EUC à 16’47”
45 SOUSA Celio Cristiano BOA à 17’25”
46 SAINT MARTIN Clement LPM à 17’39”
47 MONTAGUTI Matteo ALM à 17’44”
48 CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan MOV à 17’54”
49 ZINGLE Romain COF à 18’29”
50 EISEL Bernhard SKY à 18’35”
51 TXURRUKA Amets CJR à 18’49”
52 EDMONDSON Joshua SKY à 19’32”
53 VAUGRENARD Benoît FDJ à 19’59”
54 EARLE Nathan SKY à 20’07”
55 ANTOMARCHI Julien LPM à 20’17”
56 LAVIEU Antoine LPM à 21’10”
57 NAULLEAU Bryan EUC à 21’17”
58 EL FARES Julien LPM à 21’25”
59 KADRI Blel ALM à 22’02”
60 HUREL Tony EUC à 22’49”
61 TRONET Steven BIG à 22’54”
62 VACHON Florian BSE ”
63 CHAVANEL Sylvain IAM à 24’28”
64 PIRES Bruno TCS à 25’20”
65 GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz COF à 26’21”
66 MALORI Adriano MOV à 26’58”
67 DANIEL Maxime ALM à 27’09”
68 HINAULT Sébastien IAM ”
69 DUQUE Leonardo Fabio COL à 27’47”
70 DASSONVILLE Flavien BIG à 28’30”
71 PAREDES Jonathan COL à 29’00”
72 GOUAULT Pierre BIG à 29’29”
73 AREGGER Marcel IAM ”
74 PAILLOT Yoann LPM à 29’37”
75 DUMOULIN Samuel ALM à 29’38”
76 QUINTERO Carlos Julian COL ”
77 GESLIN Anthony FDJ à 30’08”
78 PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo CJR à 30’39”
79 DOMONT Axel ALM à 31’11”
80 DELAGE Mickael FDJ à 33’43”
81 PERRICHON Pierre-Luc BSE à 33’46”
82 VAN NIEKERK Dennis MTN à 33’47”
83 LAMOISSON Morgan EUC ”
84 BRUN Frédéric BIG ”
85 VENTURINI Clément COF ”
86 COPPEL Jerome COF ”
87 SUTTON Christopher SKY ”
88 ISTA Kevin IAM à 34’21”
89 KLEMME Dominic IAM à 35’45”
90 SANCHEZ GIL Luis Leon CJR à 36’12”
91 CATALDO Dario SKY à 37’17”
92 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat MOV à 37’21”
93 MOLINA Antonio CJR à 38’35”
94 SZMYD Sylvester MOV à 38’38”
95 GUTIERREZ PALACIOS José Ivan MOV ”
96 FONSECA Armindo BSE ”
97 BOASSON HAGEN Edvald SKY ”
98 GUILLEMOIS Romain EUC à 39’53”
99 REYNES MIMO Vicente IAM à 42’47”
100 SÜTTERLIN Jasha MOV ”
101 WESEMANN Martin MTN ”
102 MADRAZO RUIZ Angel CJR ”
103 LANG Pirmin IAM ”
104 GIRAUD Benjamin LPM ”
105 COURTEILLE Arnaud FDJ ”
106 DOS SANTOS Virgilio Martins BOA à 45’14”
107 RENAULT Maxime BIG à 53’08”

Foto: bettniniphoto.net

Andrzej Gucwa