CCC Polsat PolkowiceW czwartek ekipa CCC Polsat Polkowice wyrusza na kolejny wyścig do Francji. Będzie to etapówka  Tour Méditerranéen (kat. UCI 2.1).

Po zakończonym wyścigu Etoil de Besseges, zawodnicy którzy brali w nim udział powrócili do Calpe, gdzie nieprzerwanie trenowała pozostała część ekipy CCC Polsat Polkowice. Po okiem dyrektora sportowego, Piotra Wadeckiego prowadzone były dalsze cykle treningowe, które w dużej mierze miały za cel budowanie bazy kilometrowej.

Grupa kolarzy z których został wyłoniony skład na kolejny wyścig etapowy Tour Méditerranéen miała trochę więcej czasu by się solidnie przygotować do tego startu – powiedział Piotr WadeckiPrzygotowania przebiegały bez większych problemów, wszystkie plany treningowe zostały w 100% zrealizowane a teraz kolejnymi startami będziemy szlifować formę i walczyć o jak najlepsze rezultaty.Patrząc na dyspozycje i stan wytrenowania poszczególnych kolarzy, mogę powiedzieć, że powinno być lepiej niż na Etiol de Besseges. Z występu ekipy na Etoil de Besseges jestem zadowolony, a szczególnie z wyników jazdy indywidualnej na czas (8 m. Mateusza Taciaka) i oczywiście 11. miejsca Davide Rebellina – zakończył Piotr Wadecki.

Na kolejny wyścig etapowy, Tour Méditerranéen (kat. 2.1), do składu „pomarańczowych” zostali powołani zawodnicy: Piotr Gawroński, Tomasz Kiendyś, Jarosław Marycz, Nikolay Mihaylov, Bartłomiej Matysiak, Davide Rebellin, Marek Rutkiewicz i Grzegorz Stępniak. Dyrektorem sportowym który poprowadzi zespół będzie Gabrielle Missaglia.

Jednym z ósemki kolarzy którzy zostali powołany do składu ekipy na wyścig we Francji, jest Bartek Matysiak. Tak opowiedział o przygotowaniach do swojego pierwszego startu w sezonie 2014.

Już prawie cztery tygodnie trenujemy w Calpe. Mamy tu doskonałe warunki do trenowania i solidnego przygotowania się do startów. Dziękujemy za to naszemu Sponsorowi który zapewnił nam, że możemy tutaj być i spokojnie sie przygotowywać. Niestety w Polsce nie zawsze byłoby to możliwe.

Trenujemy według założonego planu treningowego. Na każdy dzień mamy rozpisane zadania do wykonania z których jesteśmy rozliczani. Prawie codziennie około godz. 11 wyruszamy na rower i spędzamy na nim po kilka godzin. Z tygodnia na tydzień intensywność treningów była coraz większa a prowadziliśmy je w trudnym górzystym terenie, którego wokół Calpe nie brakuje. Były również dni na regenerację i wypoczynek.

Już niedługo mój pierwszy start w sezonie i wtedy zobaczę w którym miejscu z formą jestem. W ubiegłym roku w tym samym okresie przygotowań z formą było OK. Myślę, że dobrze przygotowałem się do sezonu i będzie dobrze. Jestem nastawiony optymistycznie i z niecierpliwością czekam na ten wyścig,  gdzie chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony – zakończył Bartek Matysiak.

 

Źródło+Foto: CCC Polsat Polkowice

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments