Jan-HirtKolejny zawodnik z zagranicy trafia w szeregi „pomarańczowych” kolarzy z Polkowic. W dniu dzisiejszym kontrakt z ekipą podpisał 23-letni zawodnik z Czech, Jan Hirt.

Ten utalentowany kolarz młodego pokolenia, ostatni sezon spędził w ekipie Etixx, będącej zapleczem zespołu WordTour – Omega Pharma-Quick Step. W sezonie 2012-13 ścigał się w ekipie Leopard Trek Continental Team.

Pierwsze sukcesy kolarskie odnotował na swoim koncie będąc jeszcze juniorem. W 2008 roku na szwajcarskiej etapówce dla juniorów, Tour du Pays de Vaud, po raz pierwszy stanął na najwyższym podium wygrywając jeden z etapów tego wyścigu. Kolejny sezon 2009 przynosi kolejne sukcesy. Odnosi trzy zwycięstwa a najważniejsze z nich to zdobycie tytułu mistrza Czech w kategorii junior w wyścigu ze startu wspólnego. W tym samym sezonie wygrywa również jeden z etapów i klasyfikacje generalną etapowego wyścigu dla juniorów w Luksemburgu, GP General Patton.

W sezonie kolarskim 2012 podpisuje swój pierwszy zawodowy kontrakt i trafia do ekipy z Luksemburga, Leopard Trek Continental Team. Nie jest to specjalnie udany sezon, mimo to na swoim koncie zapisuje kilka wysokich miejsc m.in. na wyścigu Tour of Slovakia.

Kolejny sezon w ekipie Trek przynosi znacznie więcej sukcesów m.in. odnosi etapowe zwycięstwo w wyścigu  Tour de Azerbaijan oraz w wyścigu Czech Cycling Tour. Na prologu wyścigu Dookoła Portugalii jest drugi. Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej w kat. U-23, kończy Wyścig Pokoju (Czechy). Na  wyścigu Tour Alsace (Francja), na jednym z etapów zajmuje trzecie miejsce a cały wyścig kończy na 4.miejscu. W bardzo mocno obsadzonym wyścigu Settimana Ciclistica Lombarda by Bergamasca (Włochy) zajmuje wysokie, 7.miejsce.

W minionym sezonie Jan Hirt reprezentował barwy ekipy Etixx. Do wielu sukcesów odniesionych w minionych latach dopisał kolejne. Wygrał jeden z etapów wyścigu Czech Cyclin Tour a w klasyfikacji generalnej tego wyścigu uplasował się na 8.miejscu. Na 3.miejscu ukończył wyścig Tour Alsace (Francja) a także czeską jednodniówkę, GP Kralovehradeckeho kraje. Startował w Polsce na wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, który ukończył na 6.miejsce w kl. generalnej. W mistrzostwach Czech, startując w jeździe indywidualnej na czas zajął 5.miejsce.

Jan Hirt podpisał z ekipą dwuletni kontrakt.

 

Źródło: CCC Polkowice

Foto: Etixx

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments