Foto: Giro d'Italia

Do 6. etapu La Vuelta ciclista a España nie przystąpi Jan Hirt. Kolarza Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux wyeliminował pozytywny wynik testu na koronawirusa. Z tego samego powodu wczoraj wycofał się Daan Hoole.

31-letni Czech to kolejna ofiara koronawirusa w tegorocznej edycji La Vuelta ciclista a España. Jedno trzeba jednak przyznać – po Janie Hircie od początku było widać, że coś jest nie tak – jego najlepszym miejscem na etapie była 158. lokata, najczęściej nie utrzymywał koła peletonu. Wczorajszy odcinek ukończył na ostatnim miejscu.

Z tego samego powodu wczoraj do etapu nie przystąpił Daan Hoole (Trek-Segafredo). Holender nie był jednak pierwszą ofiarą koronawirusa – jeszcze przed startem pierwszego odcinka z wyścigu wypadł Manuel Peñalver (Burgos-BH), a Ángela Madrazo (również Burgos-BH) zastąpić zdołał aktualny lider klasyfikacji górskiej – Victor Langellotti.

Koronawirus torpeduje nie tylko hiszpański wyścig. Do pierwszego etapu Deutschland Tour, najważniejszej niemieckiej etapówki, nie przystąpił Phil Bauhaus (Bahrain – Victorious), czyli jeden z najlepszych sprinterów z tego kraju.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments