KatarSzosowy sezon 2016 może zostać przeciągnięty do końca października, a wszystko przez to, że Mistrzostwa Świata w katarze odbędą się od 9 do 16 dnia tego miesiąca, a nie jak tradycyjnie – pod koniec września.

Taką informację ogłosił Eddy Merckx, czyli organizator z ramienia ASO wyścigów Tour of Qatar i Tour of Oman. “Kanibal” jest także zaangażowany w prace przy katarskim mundialu w 2016 roku.

Przeniesienie mistrzostw, spowodowane jest głównie przez pogodę. Średnia wrześniowa temperatura w Dausze to 40 stopni Celsjusza, podczas gdy w październiku wartość średnio spada do 35 stopni. Wrzesień to także pora deszczowa w tym kraju. Październik jest już dużo bardziej suchym miesiącem.

Początkowo doniesienia sugerowały, że Katar stworzy sztuczny podjazd na potrzebę mistrzostw, ale Merckx dla Gazzetta dello Sport wyjaśnił, że wiatr na odsłoniętych drogach poza miastem, stworzy wystarczająco trudne warunki i interesujący wyścig.

“Nie będzie żadnych sztucznych trudności. Wiatr będzie kluczowy i jestem pewien, że będzie to trudny wyścig. Start i meta będą znajdować się w Doha Cornich. Czasówka będzie miała 42 km długości, a drużynowa 54 km. Wyścigi ze startu wspólnego mogą składać się z kilku 42 km okrążeń, a następnie z kilku mniejszych rund”, powiedział.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek
Maciek

Wszystko dziś można kupić… nawet MŚ. Zero kibiców, suche afrykańskie powietrze, zupełnie inna specyfika wszystkiego, do czego przyzwyczaili się kibice i kolarze. Myślę, że nie będą to udane MŚ