Matteo TossatoOliver Zaugg i Matteo Tosatto przedłużyli swoje kontrakty z Tinkoff-Saxo. Były zwycięzca Il Lombardia i doświadczony Włoch zostaną z duńskim zespołem na kolejne dwa sezony.

Życiowym sukcesem Zaugga jest jego pamiętny triumf w Il Lombardia w 2011 roku, kiedy dokonał tego w barwach Leopard-Trek. Szwajcar pokazał się ze znakomitej strony w końcówce i nie kalkulując, zgubił wszystkich rywali. W ostatnim sezonie po przejściu z RadioShack reprezentował barwy teamu Bjarne Riisa, jednak był nękany przez kontuzję.

“Oczywiście, że jestem zadowolony z tego, że kolejny rok spędzę w jednej z najlepszych drużyn na świecie. Miałem swoje wzloty i upadki w sezonie 2013, więc mam nadzieję, że 2014 rok będzie obfitował w mniejszą liczbę wypadków. Dzięki temu, będę mógł lepiej wspomagać liderów ekipy. Oczywiście, jestem również gotowy do walki o wynik na własne konto, jeżeli nadarzy się ku temu okazja”, powiedział Zaugg.

Z kolei dla Tosatto – 2014 rok będzie 17. sezonem w zawodowych szeregach. Karierę jako profesjonalny kolarz rozpoczął w 1997 r. w MG Maglificio – Technogym. Później ścigał się dla Fassa Bortolo i Quick Step,  a z SaxoBankiem związał się w 2011 roku. Od tego czasu, 39-latek jest kapitanem duńskiej ekipy.

“Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę podpisać nową umowę na dwa lata. Dzięki temu, jestem tak zmotywowany, jakby to był mój pierwszy kontrakt. Dalej będę pełnił rolę najbardziej doświadczonego kolarza w zespole i walczył o własne cele podczas klasyków”, powiedział Tosatto, który brał udział w 28. Wielkich Tourach, kończąc 23. z nich.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments