Tinkoff - foto Luca Bettini/BettiniPhoto©2016

Po 20 sezonach w zawodowym peletonie, Matteo Tosatto zna kolarstwo od podszewki. Nie była więc zaskoczeniem informacja, że doświadczony Włoch będzie kontynuował swoją przygodę z dyscyplinę jako dyrektor sportowy Team Sky, a w swojej nowej roli zadebiutuje już podczas rozpoczynającego się w sobotę Tour de Pologne.

Tosatto zakończył karierę z końcem 2016 roku, a w ciągu swojej kariery rywalizował w 34 wyścigach trzytygodniowych i ponad 50 monumentach. Włodarze brytyjskiej ekipy mają nadzieję, że teraz będzie w stanie skutecznie wykorzystywać swoje ogromne doświadczenie zza kierownicy wozu technicznego Team Sky. 

Moje pierwsze wrażenia wskazują, że jest to niesamowita grupa, której skoncentrowanie na każdym detalu i organizacja pracy jest imponująca. Możliwość pracy dla najlepszej (kolarskiej) ekipy na świecie to fenomenalne uczucie. Oczywiście jestem bardzo podekscytowany udziałem w moim pierwszym wyścigiem jako dyrektor sportowy, to dla mnie największe wyzwanie od czasu zakończenia kolarskiej kariery,

– powiedział teamsky.com Tossato.

Moim pierwszym wyścigiem w nowej roli będzie rozpoczynające się w ten weekend Tour de Pologne, podczas którego będę ściśle współpracował z Gabbą (Gabrielem Raschem). Będę pełnił funkcję drugiego dyrektora sportowego, co uważam za idealny sposób na nabranie doświadczenia z poziomu samochodu technicznego. Byłem kolarzem wiele lat, jednak to bardzo odmienna rola.