Brytyjczyk, który w przeszłości był dyrektorem sportowym w ekipach Team Sky oraz Tinkoff-Saxo dołączą do sztabu szkoleniowego francuskiej ekipy prokontynentalnej.

60-latek w światowym peletonie ostatnio pracował w 2016 roku w ekipie kierowanej przez rosyjskiego miliardera Olega Tinkova. Tym razem będzie pełnił funkcję trenera, o czym poinformowała ekipa w oficjalnym komunikacie prasowym.

Po raz pierwszy będę szkolić profesjonalnych kolarzy we francuskiej drużynie, to dla mnie nowy rozdział i bardzo się z tego cieszę. Po skontaktowaniu się z (właścicielem zespołu) Philippe Lannesem natychmiast zgodziłem się wziąć udział w tym projekcie. Mamy świetnie zmotywowany zespół, który pracuje ręka w rękę, aby iść we właściwym kierunku. Dzięki takiemu nastawieniu możemy zrobić progres i zajść bardzo daleko

– powiedział były kolarz, takich ekip jak Motorola, czy też Peugeot – Shell – Michelin.

Nie jest to jedyne wzmocnienie sztabu francuskiej ekipy. W ubiegłym miesiącu Portugalczyk José Azevedo, który jeździł w przeszłości w drużynie US Postal Service/Discovery Channel, został mianowany dyrektorem sportowym zespołu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments