fot. British Cycling

Do mediów ponownie powróciła afera z 2021 roku. Wówczas doktor Richard Freeman, były lekarz zespołu Team Sky oraz British Cycling został uznany za winnego w procesie, w którym był on oskarżony o zamawianie dawek testosteronu, którym miał leczyć swoich podopiecznych. Przeszło 60-letni lekarz przegrał w sądzie apelacyjnym i ostatecznie stracił prawo do wykonywania zawodu.

Cała sprawa dotyczy bardzo dawnych dziejów, bowiem roku 2011. To wówczas doktor Richard Freeman miał zamawiać testosteron w paczkach, które były dostarczane do centrum kolarskiego w Manchesterze. Brytyjczyk został oskarżony przez brytyjską agencję antydopingową UKAD o naruszenie przepisów antydopingowych. Richard Freeman pracował w zespole Team Sky w latach 2009-2017.

Teraz agencja Reuters informuje, że odwołanie lekarza zostało odrzucone. Dzięki temu brytyjska organizacja antydopingowa UKAD może wznowić sprawę przeciwko Richardowi Freemanowi. Już 2 lata temu od doktora mocno odcięła się ekipa INEOS Grenadiers wskazując, że żaden z ich zawodników z pewnością nie stosował zabronionych substancji.

Poprzedni artykułPrzełajowy Puchar Świata 2022/23: Ostatni raz „wielkiej trójki”
Następny artykułSantic – Wibatech pokazało nowe stroje na sezon 2023
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
janek
janek

I to jest tajemnica „wielkiego” SKY i przeciętnych kolarzy którzy wygrywali TdF?

Obserwator
Obserwator

Aż tak przeciętni to oni nie byli, ale z odpowiednią pomocą medyczną wygrywali TdF…