Patryk TalagaZgodnie z naszymi wczorajszymi informacjami – Jakub Kaczmarek i Maciej Kasperkiewicz, nie są ostatnimi transferami  grupy Telcom-Gimex. Dziś oficjalnie potwierdzono wyjazd do Hiszpanii Piotra Brożyny i Patryka Talagi.

W nowym sezonie w barwach Telcom-Gimex pojedzie więc czterech biało-czerwonych, którzy wraz z hiszpańskimi kolegami będą startowali w niektórych imprezach w naszym kraju. Jak powiedział nam Dariusz Bigos – właściciel firmy Viking, która uszyje dla ekipy stroje – sponsorzy amatorskiej ekipy mają liczne interesy w Polsce i prawdopodobnie w 2015 roku, drużyna będzie zarejestrowana z licencją kontynentalną, a skład będzie równo rozłożony na Polskę i Hiszpanię. Dziś potwierdzono transfery Patryka Talagi i Piotra Brożyny. Dla obu będzie to pierwszy rok w gronie młodzieżowców.

Telcom-Gimex 2

Talaga to uczeń SMS Świdnica i wychowanek trenera Zbigniewa Klęka z WLKS Krakus BBC Czaja. W minionym sezonie zajął m.in trzecie miejsce podczas Wielkanocnego Wyścigu w Kłomnicach zaliczanego do Pucharu Polski juniorów oraz był ósmy w generalce ciężkiej etapówki w Dobczycach. Wraz z Reprezentacją Polski startował w kilku imprezach zagranicznych.

Piotr Brożyna to z kolei wychowanek Cyklo Korony Kielce oraz syn olimpijczyka i nowego trenera Reprezentacji Polski U-23 – Tomasza Brożyny.  18-latek w ostatnim sezonie miał sporego pecha, gdyż stracił kilka tygodni przez groźną kontuzję ręki. Pomimo tego, zdołał m.in wygrać trzeci, bardzo ciężki etap wyścigu juniorów w Dobczycach i podobnie jak Talaga był członkiem kadry narodowej.

 

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments