dabekKonrad Dąbkowski jest drugim zawodnikiem, po Hiszpanie Davidzie Muntanerze, który podpisał dwuletni kontrakt z ekipą ActiveJet Team. 24-latek jest typowym sprinterem, a na swoim koncie ma między innymi zwycięstwo w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego.

– Według mnie Dąbkowski ma papiery na to, aby zwyciężać w wyścigach na zachodzie. Obserwowałem go na przestrzeni ostatnich dwóch lat i jestem pod wrażeniem jego jazdy. Myślę, że w naszym zespole, przy pomocy kolegów odniesie wiele zwycięstw i to nie tylko w Polsce. Zdaję sobie sprawę, że częścią sukcesu sprintera jest odpowiednie rozprowadzanie, dlatego już myślimy o kolarzach, którzy odpowiednio spiszą się w tej roli. Jednym z nich jest Hiszpan Muntaner, ale rozmawiamy z kolejnymi – powiedział dyrektor sportowy ekipy ActiveJet Team, Piotr Kosmala.

Konrad Dąbkowski ma za sobą dopiero dwa pełne sezony na szosie. Wcześniej skupiał się przede wszystkim na torze, gdzie zdobył wiele medali Mistrzostw Polski w kategorii do lat 23. Na koncie ma również dwa brązowe medale Mistrzostw Europy juniorów na torze. W zakończonym sezonie największym sukcesem było zwycięstwo w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego kategorii 1.2 UCI. Dąbkowski wygrał również jeden etapów Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków oraz w wyścigu Bałtyk Karkonosze Tour.

Jestem bardzo zadowolony z decyzji zmiany teamu, którą podjąłem. Długo się nad tym zastanawiałem, ale postanowiłem wybrać nowy projekt. Uważam, że ekipa ActiveJet Team będzie zespołem z dużym potencjałem i wielkimi możliwościami, szczególnie, że budowana jest na solidnych fundamentach dzięki takim ludziom jak Prezes Piotr Bieliński. Z doświadczenia wiem, że nowe miejsce, to nowe wyzwania, a to podnosi u mnie motywację. Jestem zdeterminowany i już głodny pierwszych startów, które zapowiadają się niezwykle ciekawie. Z pewnością przez dwa lata mojego kontraktu, pojadę w wielu prestiżowych wyścigach, a moim celem będzie wygrać przynajmniej jeden z nich – powiedział Konrad Dąbkowski.

 

Informacja prasowa

Foto:Artur Machnik

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments