Theo BosTheo Bos (Belkin Pro Cycling) wygrał 2. etap wyścigu Tour of Hainan. Liderem pozostał jego klubowy kolega – Moreno Hofland.

Drugi dzień rywalizacji w chińskiej imprezie to 175 kilometrowy odcinek z Chengmai do Haikou. Na mecie pierwszy zameldował się Holender Theo Bos. Były specjalista od kolarstwa torowego wyprzedził swojego młodszego rodaka – Moreno Hoflanda, który wygrał wczorajszy odcinek. Trzecie miejsce zajął Francuz Yannick Martinez (La Pomme Marseille).

Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 13. miejscu. W klasyfikacji generalnej Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) jest 10.

Wyniki:

1 BOS Theo Belkin Pro Cycling Team 20 30 4:16:56
2 HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team 14 18 ,,
3 MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille 8 12 ,,
4 BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team 7 7 ,,
5 METLUSHENKO Yuri Ukraine 6 4 ,,
6 SCHNAIDT Fabian Champion System Pro Cycling Team 5 3 ,,
7 JULES Justin La Pomme Marseille 4 2 ,,
8 PEETERS Kevin Crelan-Euphony 2 1 ,,
9 ROGERS Rico Dene Thomas Synergy Baku Cycling Project ,,
10 SMIRNOVS Andris Rietumu – Delfin ,,
11 AVERIN Maksym Atlas Personal – Jakroo ,,
12 LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
13 MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice ,,
14 KURTH Michael Team Quantec – Indeland ,,
15 PREMONT Christophe Crelan-Euphony ,,
16 BRAMBILLA Giorgio Atlas Personal – Jakroo ,,
17 WERST Raymond Team Quantec – Indeland ,,
18 SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project ,,
19 EDMüLLER Benjamin Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
20 JIANG Zhi Hui Max Success Sports ,,
21 WALKER William Drapac Cycling Team ,,
22 PALMER Thomas Drapac Cycling Team ,,
23 MONREAL Florian Team Quantec – Indeland ,,
24 STEPNIAK Grzegorz CCC Polsat Polkowice ,,
25 RIUTORT MARTINEZ Juan Carlos Burgos BH – Castilla y Leon ,,
26 MANAN Anuar Synergy Baku Cycling Project ,,
27 DONG Xiaoyong China ,,
28 KENDLER Benedikt Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
29 PRUUS Peeter Rietumu – Delfin ,,
30 HERNANDEZ Dario Burgos BH – Castilla y Leon ,,
31 HELLMANN Julian Team Quantec – Indeland ,,
32 RUDOLPH Malcolm Drapac Cycling Team ,,
33 VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team ,,
34 GONçALVES José La Pomme Marseille ,,
35 ZHAO Kang China Hainan Yindongli Cycling Team ,,
36 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice ,,
37 LEUNG Chun Wing Hong Kong China ,,
38 HUCKER Robbie Drapac Cycling Team ,,
39 LI Fuyu Hengxiang Cycling Team ,,
40 CRAVEN Dan Synergy Baku Cycling Project ,,
41 HALMURATOV Muradjan RTS Racing Team ,,
42 GOGL Michael Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
43 GU Ying Chuan Max Success Sports ,,
44 GAZVODA Gregor Champion System Pro Cycling Team ,,
45 MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice ,,
46 BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team ,,
47 PERRY Aaron Team Novo Nordisk ,,
48 HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,
49 AMORISON Frédéric Crelan-Euphony ,,
50 JIAO Pengda Champion System Pro Cycling Team ,,
51 YANG Jin China Hainan Yindongli Cycling Team ,,
52 BUTTŇ Federico Burgos BH – Castilla y Leon ,,
53 KEI CHANG Wei RTS Racing Team ,,
54 BENOIT Andre Team Quantec – Indeland ,,
55 RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice ,,
56 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice ,,
57 KO Siu Wai Hong Kong China ,,
58 VASYLYUK Andriy Ukraine ,,
59 LEEZER Tom Belkin Pro Cycling Team ,,
60 ASADOV Elchin Synergy Baku Cycling Project ,,
61 ZHANG Jinde China ,,
62 WU Peilun China ,,
63 ZAGORODNY Volodymyr Ukraine ,,
64 CHEUNG King Wai Hong Kong China ,,
65 LAPTHORNE Darren Drapac Cycling Team ,,
66 BUTS Vitaliy Ukraine ,,
67 WINTER Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,
68 TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille ,,
69 SAINT MARTIN Clément La Pomme Marseille ,,
70 DEL PINO CORROCHANO Jesus Burgos BH – Castilla y Leon ,,
71 LAVIEU Antoine La Pomme Marseille ,,
72 PRIA Lars Rietumu – Delfin ,,
73 MCCONVEY Connor Synergy Baku Cycling Project ,,
74 CHAN Hing Chun Hong Kong China ,,
75 CHAN Yat Wai Hong Kong China ,,
76 POLIVODA Oleksandr Atlas Personal – Jakroo ,,
77 HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk ,,
78 SYS Klaas Crelan-Euphony ,,
79 BREYNE Jonathan Crelan-Euphony ,,
80 ALITIS Uldis Rietumu – Delfin ,,
81 GRECHYN Serhiy Ukraine ,,
82 WILLIAMS Christopher Team Novo Nordisk ,,
83 DUENAS NEVADO Moises Burgos BH – Castilla y Leon ,,
84 LAGKUTI Sergiy Ukraine ,,
85 GOESINNEN Floris Drapac Cycling Team ,,
86 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice ,,
87 CLANCY Stephen Team Novo Nordisk ,,
88 DESTRIBOIS Alex RTS Racing Team ,,
89 XUE Chao Hua Max Success Sports ,,
90 BECIS Armands Rietumu – Delfin ,,
91 MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk ,,
92 LOOZEN Luc Team Quantec – Indeland ,,
93 RETSCHKE Robert Team Quantec – Indeland ,,
94 LIU Yilin Hengxiang Cycling Team ,,
95 QIAO Feng China Hainan Yindongli Cycling Team ,,
96 WU Shengjun China ,,
97 BELDA GARCIA David Burgos BH – Castilla y Leon ,,
98 QIN Chen Lu Max Success Sports ,,
99 XU Gang Champion System Pro Cycling Team ,,
100 WU Lok Chun Hong Kong China ,,
101 KONONENKO Mykhaylo Ukraine ,,
102 BAI Lijun Max Success Sports ,,
103 SHPILEVSKY Boris RTS Racing Team ,,
104 MüLLER Andreas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
105 KLIMIANKOU Kanstantsin Atlas Personal – Jakroo ,,
106 LIU Biao Champion System Pro Cycling Team ,,
107 JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project ,,
108 CRAVANZOLA Paolo Team Novo Nordisk ,,
109 RANACHER Lukas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 0:18
110 LIU Jianpeng Hengxiang Cycling Team 0:34
111 GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team 0:41
112 XING Fu Hengxiang Cycling Team 0:54
113 WANG Xin China ,,
114 CHEN Siyuan China ,,
115 NI Yi Hui Max Success Sports ,,
116 LIU Jie China ,,
117 WU Nan Max Success Sports ,,
118 SOROKIN Dimitriy Rietumu – Delfin ,,
119 WANG Bo Hengxiang Cycling Team ,,
120 SHI Hao Hengxiang Cycling Team 0:56
121 VAN WINDEN Dennis Belkin Pro Cycling Team 0:00
122 ROSTOLLAN Thomas La Pomme Marseille 1:05
123 MORRIS Justin Stuart Team Novo Nordisk 1:07
124 OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team 1:21
125 WU Wenguo China Hainan Yindongli Cycling Team 1:30
126 VOSEKALNS Andris Rietumu – Delfin 2:01
127 CAO Bo China Hainan Yindongli Cycling Team 2:10
128 HO Burr Hong Kong China 0:00
DNS PENG Yuan Chan RTS Racing Team

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team 10 6:03:05
2 (2) AMORISON Frédéric Crelan-Euphony 0:27
3 (3) LEEZER Tom Belkin Pro Cycling Team 0:37
4 (5) SCHNAIDT Fabian Champion System Pro Cycling Team 0:41
5 (4) VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team ,,
6 (12) WILLIAMS Christopher Team Novo Nordisk ,,
7 (9) WALKER William Drapac Cycling Team 0:42
8 (8) PEETERS Kevin Crelan-Euphony 0:43
9 (11) HERNANDEZ Dario Burgos BH – Castilla y Leon 0:44
10 (7) HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice ,,
11 (10) GONçALVES José La Pomme Marseille ,,
12 (6) KONONENKO Mykhaylo Ukraine ,,
13 (13) ZAGORODNY Volodymyr Ukraine 0:48
14 (15) LAPTHORNE Darren Drapac Cycling Team ,,
15 (14) MCCONVEY Connor Synergy Baku Cycling Project ,,
16 (16) BOS Theo Belkin Pro Cycling Team 1:02
17 (18) MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille 1:08
18 (41) BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team 1:10
19 (50) CHEUNG King Wai Hong Kong China ,,
20 (19) LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 1:12
21 (21) AVERIN Maksym Atlas Personal – Jakroo ,,
22 (17) SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project ,,
23 (30) JULES Justin La Pomme Marseille ,,
24 (23) KURTH Michael Team Quantec – Indeland ,,
25 (35) SMIRNOVS Andris Rietumu – Delfin ,,
26 (27) JIANG Zhi Hui Max Success Sports ,,
27 (26) PALMER Thomas Drapac Cycling Team ,,
28 (22) MANAN Anuar Synergy Baku Cycling Project ,,
29 (24) DONG Xiaoyong China ,,
30 (33) MONREAL Florian Team Quantec – Indeland ,,
31 (48) ROGERS Rico Dene Thomas Synergy Baku Cycling Project ,,
32 (31) KENDLER Benedikt Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
33 (43) STEPNIAK Grzegorz CCC Polsat Polkowice ,,
34 (39) ZHAO Kang China Hainan Yindongli Cycling Team ,,
35 (28) BUTTŇ Federico Burgos BH – Castilla y Leon ,,
36 (34) PERRY Aaron Team Novo Nordisk ,,
37 (51) HELLMANN Julian Team Quantec – Indeland ,,
38 (70) MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice ,,
39 (44) GU Ying Chuan Max Success Sports ,,
40 (83) METLUSHENKO Yuri Ukraine ,,
41 (32) KO Siu Wai Hong Kong China ,,
42 (53) LI Fuyu Hengxiang Cycling Team ,,
43 (81) WERST Raymond Team Quantec – Indeland ,,
44 (36) WU Peilun China ,,
45 (61) CRAVEN Dan Synergy Baku Cycling Project ,,
46 (74) PRUUS Peeter Rietumu – Delfin ,,
47 (47) ASADOV Elchin Synergy Baku Cycling Project ,,
48 (71) LEUNG Chun Wing Hong Kong China ,,
49 (60) HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,
50 (29) BREYNE Jonathan Crelan-Euphony ,,
51 (57) KEI CHANG Wei RTS Racing Team ,,
52 (55) RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice ,,
53 (40) DEL PINO CORROCHANO Jesus Burgos BH – Castilla y Leon ,,
54 (88) RIUTORT MARTINEZ Juan Carlos Burgos BH – Castilla y Leon ,,
55 (68) BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team ,,
56 (54) ZHANG Jinde China ,,
57 (25) BECIS Armands Rietumu – Delfin ,,
58 (84) RUDOLPH Malcolm Drapac Cycling Team ,,
59 (66) JIAO Pengda Champion System Pro Cycling Team ,,
60 (98) EDMüLLER Benjamin Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
61 (63) OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice ,,
62 (45) CHAN Yat Wai Hong Kong China ,,
63 (20) SHPILEVSKY Boris RTS Racing Team ,,
64 (82) GAZVODA Gregor Champion System Pro Cycling Team ,,
65 (46) ALITIS Uldis Rietumu – Delfin ,,
66 (37) XUE Chao Hua Max Success Sports ,,
67 (116) PREMONT Christophe Crelan-Euphony ,,
68 (67) BUTS Vitaliy Ukraine ,,
69 (49) DESTRIBOIS Alex RTS Racing Team ,,
70 (122) BRAMBILLA Giorgio Atlas Personal – Jakroo ,,
71 (80) VASYLYUK Andriy Ukraine ,,
72 (73) WINTER Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,
73 (103) HUCKER Robbie Drapac Cycling Team ,,
74 (93) BENOIT Andre Team Quantec – Indeland ,,
75 (110) HALMURATOV Muradjan RTS Racing Team ,,
76 (77) CHAN Hing Chun Hong Kong China ,,
77 (107) MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice ,,
78 (56) QIN Chen Lu Max Success Sports ,,
79 (114) GOGL Michael Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
80 (76) GOESINNEN Floris Drapac Cycling Team ,,
81 (64) WU Lok Chun Hong Kong China ,,
82 (87) SYS Klaas Crelan-Euphony ,,
83 (79) CLANCY Stephen Team Novo Nordisk ,,
84 (99) SAINT MARTIN Clément La Pomme Marseille ,,
85 (97) LAVIEU Antoine La Pomme Marseille ,,
86 (92) HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk ,,
87 (86) TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice ,,
88 (65) JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project ,,
89 (89) LAGKUTI Sergiy Ukraine ,,
90 (78) WU Shengjun China ,,
91 (72) KLIMIANKOU Kanstantsin Atlas Personal – Jakroo ,,
92 (58) VAN WINDEN Dennis Belkin Pro Cycling Team ,,
93 (115) TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille ,,
94 (104) GRECHYN Serhiy Ukraine ,,
95 (105) DUENAS NEVADO Moises Burgos BH – Castilla y Leon ,,
96 (95) LIU Yilin Hengxiang Cycling Team ,,
97 (101) RETSCHKE Robert Team Quantec – Indeland ,,
98 (121) POLIVODA Oleksandr Atlas Personal – Jakroo ,,
99 (69) HO Burr Hong Kong China ,,
100 (112) BELDA GARCIA David Burgos BH – Castilla y Leon ,,
101 (102) CRAVANZOLA Paolo Team Novo Nordisk ,,
102 (120) LOOZEN Luc Team Quantec – Indeland ,,
103 (111) BAI Lijun Max Success Sports ,,
104 (123) MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk ,,
105 (109) LIU Biao Champion System Pro Cycling Team ,,
106 (118) XU Gang Champion System Pro Cycling Team ,,
107 (119) MüLLER Andreas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,
108 (126) YANG Jin China Hainan Yindongli Cycling Team 1:27
109 (42) RANACHER Lukas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 1:30
110 (127) PRIA Lars Rietumu – Delfin 1:44
111 (94) LIU Jianpeng Hengxiang Cycling Team 1:46
112 (62) GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team 1:53
113 (128) QIAO Feng China Hainan Yindongli Cycling Team 1:58
114 (59) WU Nan Max Success Sports 2:06
115 (75) SOROKIN Dimitriy Rietumu – Delfin ,,
116 (85) NI Yi Hui Max Success Sports ,,
117 (90) WANG Xin China ,,
118 (100) XING Fu Hengxiang Cycling Team ,,
119 (106) CHEN Siyuan China ,,
120 (108) LIU Jie China ,,
121 (117) WANG Bo Hengxiang Cycling Team ,,
122 (113) SHI Hao Hengxiang Cycling Team 2:08
123 (91) ROSTOLLAN Thomas La Pomme Marseille 2:17
124 (38) MORRIS Justin Stuart Team Novo Nordisk 2:19
125 (52) OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team 2:33
126 (125) WU Wenguo China Hainan Yindongli Cycling Team 2:57
127 (124) VOSEKALNS Andris Rietumu – Delfin 3:13
128 (129) CAO Bo China Hainan Yindongli Cycling Team 4:19

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej