Fot. Activejet Team

VERVA Activejet Team otrzymała oficjalne zaproszenie do startu w World Tourowym wyścigu Volta Ciclista a Catalunya. 96. edycja hiszpańskiej etapówki odbędzie się w dniach 21-27 marca.

– To dla nas ogromne wyróżnienie. Start w tak prestiżowym wyścigu i to w pierwszym roku funkcjonowania zespołu na poziomie pro-kontynentalnym to powód do dumy. Hiszpania jest naszym drugim domem. To tutaj przyjeżdżamy na zgrupowania, tutaj rozpoczynamy co roku swoje starty, a w naszych szeregach nigdy nie brakowało miejsca dla hiszpańskich kolarzy – powiedział Piotr Kosmala, dyrektor sportowy zespołu.

Włodarze wyścigu, obok 18 najlepszych ekip na świecie, postanowili zaprosić do startu siedem zespołów z „drugiej dywizji”. Obok VERVA Activejet Team „dziką kartę” otrzymali: Caja Rural, Cofidis, CCC Sprandi Polkowice, Roompot Oranje, Team Roth i Wanty – Groupe Gobert.

– 25 zespołów na starcie sprawia, że wyścig będzie otwarty, a peleton bardzo liczny, bo 200-osobowy. My nie będziemy chcieli być tłem i zrobimy wszystko aby zaistnieć. Liczymy przede wszystkim na Jordi Simona, który jest Katalończykiem i dla niego to cel numer jeden na pierwszą część sezonu – dodał Kosmala.

Volta Catalunya rozpocznie się 21 marca w miejscowości Calella, gdzie przed rokiem wygrał Maciej Paterski. Sześć dni później kolarze finiszować będą w Barcelonie.

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments