Najcięższy etap Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego już za nami. W Dobromierzu wygrali odpowiednio: Daria Pikulik (BCM Novatex Ziemia Darłowska), Richard Banusch (RSC Cottbus) oraz Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacyfic Toruń).

Daria Pikulik

Po kilku latach przerwy Górski Wałbrzyski Wyścig Kolarski (wcześniej Wyścig o Puchar Prezesa Dolnośląskiego Zakładu Termoenergetycznego), znów wrócił do Dobromierza. Organizatorzy przygotowali 23. kilometrową rundę wokół zalewu w Dobromierzu, na której znajdowały się dwie premie górskie. Pierwsza była wyznaczona zaraz po linii startu i mety, a druga w połowie okrążenia w Cieszowie. Był to równocześnie memoriał Janusza Wilczewskiego.

Pierwsi na linii startu do 3. okrążeń o godzinie 16:00 pojawili się juniorzy młodsi. Lider wyścigu Damian Sławek i jego koledzy z POM Strzelce Krajeńskie próbowali kontrolować sytuację, jednak nie udało im się upilnować znakomicie dysponowanego tego dnia Richarda Banuscha (RSC Cottbus). Niemiec w pięknym stylu zaatakował na ostatniej rundzie i jako pierwszy zameldował się na mecie z dużą przewagą i dzięki temu został nowym liderem. Peleton przyprowadził najlepszy góral – Christopher Blewins (Garmin-Sharp Junior Development). Trzeci był kolejny z Niemców – Niklas Petereit (RSC Cottbus).

Richard Banusch

Na tym samym dystansie ścigała się także elita kobiet. Bardzo aktywne w tym wyścigu były zawodniczki ze Szwajcarii, które próbowały odjeżdżać. Z kolei na górskie premie czaiła się Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski). Na ostatnich kilometrach do przodu mocno wyrwała przedstawicielka Bigla Cycling Team. Szwajcarka nie zdołała jednak utrzymać tempa na finałowym, stromym podjeździe rozpoczynającym się na 300 metrów przed kreską i wyprzedził ją peleton. Najszybciej finiszowała jadąca w żółtym trykocie Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacyfic Toruń), która pokonała Natalię Mielnik (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów) oraz Katarzynę Niewiadomą (TKK Pacyfic Toruń). Kasia została wylosowana do kontroli antydopingowej, więc na podium zastąpiła ją klubowa koleżanka.

Brzeźna-Bentkowska

Z kolei dwie rundy musiały przejechać juniorki młodsze. W tym wyścigu także o losach etapowego triumfu zadecydował finisz. Nie do pokonania była Daria Pikulik (BCM Novatex Ziemia Darłowska). Tuż za nią uplasowała się najlepsza góralka Agnieszka Skalniak (KK Tramwajarz Łódź), dla której to dopiero jeden z pierwszych wyścigów w karierze. Trzecie miejsce zajęła Justyna Kaczkowska (GK Zagłębie Sosnowiec). Liderką pozostała Katarzyna Socha (KLK Azalia Brzóza Królewska).

Jutro ostatni płaski, lecz wietrzny etap w Świebodzicach – Memoriał Pawła Sosika.

Wyniki juniorek młodszych tutaj
Wyniki juniorów młodszych
tutaj
Wyniki elita kobiet tutaj

 

Galeria zdjęć na Facebook`u tutaj

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments