Vadim Bezdenezhykh (Reprezentacja Rosji) wygrał czwarty etap Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego w rywalizacji juniorów. W klasyfikacji kryterium najlepszy był jego klubowy kolega – Aleksandr Kulikovskiy.

juniorzy podium GWWK

Rywalizacja w Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim, wkroczyła w decydującej fazie. Po sobotniej porannej czasówce, zawodnicy, dalej ścigali się w Wałbrzychu. Tym razem na Podzamczu, gdzie na Alei Podwale odbyło się tradycyjne kryterium uliczne, na rundzie o długości 1600 metrów. Punkty można było zdobywać na tzw. „tłustych okrążeniach”, które wyznaczono na co piątym kółku. Do zdobycia były odpowiednio trzy, dwa i jedno oczko.

Pierwsi na trasę ruszyli juniorzy. Pierwsze rundy to dość spokojna jazda, a aktywni byli kolarze LKKS Górnik Wałbrzych Dobre Sklepy Rowerowe, a zwłaszcza czwarty zawodnik tegorocznych MP na czas – Krzysztof Skibiński. Na czołowych pozycjach widoczni byli także kolarze z Reprezentacji Rosji. Pierwsze tłuste okrążenie wygrał Aleksandr Kulikovskiy, który zdobył punkty także na dziesiątym okrążeniu, gdzie zajął drugie miejsce. To on w połowie wyścigu był na prowadzeniu w klasyfikacji kryterium. Kolarze często łapali defekty. Niestety niektóre z nich okazały się nieuzasadnione…

Chwilę później na solową akcję zdecydował się Patryk Górecki. Kolarz ekipy Dazar Olimpic Piaseczno szybko zyskał kilkanaście sekund przewagi i zdołał jako pierwszy zameldować się na linii mety przedostatniego, „tłustego” okrążenia. Wicemistrz Polski w jeździe na czas zdobył trzy punkty, ale na prowadzeniu cały czas był Kulikovskiy.

Niestety trzeci zawodnik porannej czasówki został skasowany, a na trzy kółka przed końcem do przodu ruszy Lennard Kamna (Brandenburg Cottbus). Niemiec chwilę później osłabł i podzielił los Góreckiego.

Na ostatnim okrążeniu zaatakował Vadim Bezdenezhykh (Reprezentacja Rosji). Kolarz z Rosji nie dał się doścignąć i to on wygrał czwarty etap Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego. Drugi na kresce był zwycięzca klasyfikacji punktowej – Aleksandr Kulikovskiy, a trzeci na kresce był wczorajszy zwycięzca Stanisław Aniołkowski (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki).

Liderem jest Max Kanter (Brandenburg-Cottbus).

Pełne wyniki > tutaj 

 

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments