Anouska Koster (Bike 4Air) wygrała czwarty etap Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego. Najlepsza w kryterium była jej klubowa koleżanka – Janine Van der Meer, a żółtą koszulkę utrzymała Anna Plichta (TKK Pacific Toruń)

Anna Plichta

Rywalizacja w Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim, wkroczyła w decydującej fazie. Po sobotniej porannej czasówce, zawodniczki, dalej ścigały się w Wałbrzychu. Tym razem na Podzamczu, gdzie na Alei Podwale odbyło się tradycyjne kryterium uliczne o Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzycha, na rundzie o długości 1600 metrów. Punkty można było zdobywać na tzw. „tłustych okrążeniach”, które wyznaczono na co piątym kółku. Do zdobycia były odpowiednio trzy, dwa i jedno oczko.

Pierwsze rundy, Panie przejechały w spacerowym tempie. Wyścig tak naprawdę rozpoczął się dopiero na czwartym okrążeniu. Gdy na kresce rozbrzmiał dzwonek oznaczający wjazd na „tłuste kółko”, zaatakowała Monika Brzeźna (TKK Pacific Toruń) i to ona została pierwszą liderką w klasyfikacji kryterium.

Na siódmym okrążeniu czekała premia specjalna. Nagrodą główną był ekskluzywny zegarek, który zdobyła Edyta Jasińska (Reprezentacja Polski). Następne punktowane, czyli dziesiąte okrążenie – po finiszu z peletonu wygrała Janine Van der Meer (Bike 4Air). Kolejne rundy nie przynosiły żadnych przetasowań.

Na czternastym okrążeniu mocno pociągnęła Paulina Brzeźna-Betnkowska (TKK Pacific Toruń), a piętnaste punktowane kółko znów wygrała Janine Van der Meer (Bike 4Air) przed Katarzyną Wilkos (TKK Pacific Toruń). Holenderka umocniła się dzięki temu na prowadzeniu w klasyfikacji kryterium.

Chwilę później na czele powstała ucieczka. Była tam jadąca w żółtej koszulce – Anna Plichta (TKK Pacific Toruń), najlepsza góralka Paulina Guz (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów) i Anouska Koster (Bike 4Air). Trójka dzielnie współpracowała, ale na ostatnie kółko wjechała cała grupa.

Finisz po zwycięstwo etapowe wygrała Anouska Koster. Holenderka pokonała juniorkę Justynę Kaczkowską (Twoja Merida Imielin) oraz Monikę Żur (4F Racing Team). W klasyfikacji kryterium wygrała Janine Van der Meer przed klubową koleżanką – Koster oraz Moniką Brzeźną.

Liderką pozostała Anna Plichta.

Pełne wyniki tutaj

 

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments